Skocz do zawartości

Zdjęcie

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej?

45 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TomMak

TomMak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 27 listopad 2006 - 18:43

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? planuje zakupić pług tej firmy, spotkałem się z opinią że są to pługi które lekko orzą wiecie coś więcej na ten temat? interesyje mnie również koszt eksploatacji tej maszyny- chodzi o koszt lemiesza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? Dzisiaj, 09:21
  •  

#2 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 28 listopad 2006 - 18:18

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? test tego pługa jest w top agrar w dodatku TESTY za 14 zł

#3 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 29 listopad 2006 - 19:17

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? Mój sąsiad ma taki sprzęt (obrotowy 4x40). Chwali go sobie mocno :). Ale poza tym nic więcej na jego temat nie wiem...

#4 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 29 listopad 2006 - 20:58

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? taaaa lekko orzą hehe:) z góry z wiatrem i żaglem ;)

#5 Share TomMak

TomMak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 29 listopad 2006 - 21:24

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? dzięki chłopaki! jak inwestować gotówke to lepiej popytać żeby później być zadowolonym! forterra 11441 chyba sobie z nim a rade?

#6 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 30 listopad 2006 - 22:39

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? Forterra- właśnie z takim traktorem agreguje ten pług mój sąsiad :). Tylko musiał dokupić więcej obciążników na przód, bo troche go wznosiło ;). Jeśli chodzi o uciąg to nie ma problemów.

#7 Share TomMak

TomMak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 16:16

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? ja w swojej mam na przodzie 760kg. sądze że nie powinno być problemów. Dzięki za info.

#8 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 01 grudzień 2006 - 22:22

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? Ogólnie ciekawi mie fakt czemu wielu z was sadzi ze niby 4obrotowe to zabójstwo dla 100konnego ciagnika. osobiscie juz15lat ciagam 914 4x35. w ziemi dajmy na to 4x4dają wiekszy opór ale 20 koni wiecej i jeszcze moment obrotowy wiekszy, a fakt ze np. na resorowym zabespieceniu sa dalej  wysuniete i ze całe płógi ogólnie sa cezsze to raczej ie robi ruznicy bo podnosniki sa mocniejsze w nowych 100Km a na przód zawsze mozna dozucic cos na przeciwwage. wie dlaczego miałob byc to katowaniem ciagnika?

#9 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 01 grudzień 2006 - 22:53

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? Nikt nie mówi, że to jest katowanie ciągnika :). Tylko czasami niektórzy przesadzają, bo są obrotowe masywniejsze (o grubej ramie, szerszych korpusach itp.) i lekkie pługi obrotowe. A niektórzy lubią kupować do mniejszych traktorów 4 obrotową super ciężką. Oczywiście, że w pracy nie ma problemu. Ale problem jest podczas transportu, gdy przy lekkim ciągniku wznosi sie przód. Czasami nawet dodatkowe obciążniki nie pomagają...

#10 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 09:45

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? no ja to brałem na przykładzie 309Ci odradzaja tu obrotówki i forterry a tu masz ;) pozatym pioter 101Km ciaga 4skyby

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? Dzisiaj, 09:21
  •  

#11 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 13:38

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? apropo dozucania obciązników na przód :) jeszcze takie cos moge zrozumiec u ciagników które maja rame... a przy normalnych robienie czegos takiego ze na tyle 2t(rozłozone na ramieniu kilku metrów) a z przodu dokładanie i dokładanie coraz to wiecej... raczej pozytywnie nie wpływa na połaczenie silnika z skrzynią itd ;)  a moze ktos z was juz złamał na pół ciagnik :) niech sie podzieli doswiadczeniami :)

#12 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 02 grudzień 2006 - 15:10

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? Mój znajomy ma 309Ci i agreguje go z obrotowym 4X40. Troche go wznosi jak za mocno doda gazu, ale poza tym jest ok.

A co do tych obciążników to wiadomo, że nie można przesadzać jeżeli ciągnik nie jest na ramie. Nic sie nie stanie, jeśli nakładziemy dużo obciążników i nie wzniesie przodu. A jak z takim obciążeniem wzniesie przód, to może byćjuż niebezpiecznie.

#13 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 16:44

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? to tylko JD mają ramę? Ursus tez chyba ma nie?

#14 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 16:45

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? mój sąsiad kupił siewnik kongsklide i brone aktywną od zetora 9540 (miał takiego jak ja) na pusto go wznosiło to go sprzedał i kupił NH bo nie chciał go złamać

#15 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 02 grudzień 2006 - 17:16

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? Na ramie zbudowanych jest dużo ciagników, nie tylko JD. Ciężkie Ursusy (np. 385, 914 itp.), MTZ-ty mają ramy.

#16 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 18:13

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? zgadzam się z tobą coolman, chyba trwalsze i cięższe przez to są co?

#17 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 18:41

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? rame maja tylko Fendy i jd cała reszta nie

#18 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 18:45

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? hehe  nie zauwazyłem, ursus ma rame :D hehe dobre :) colman idz sobie ogladnij ciagnik i poszukaj tam ramy :) lol chyba nie wiesz o co chodzi :)

#19 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 18:55

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? na pewno jeszcze Valtra ma konstrukce ramową
@mav idze edytować post-y a nie pisać 2

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 19:10

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej? Ursus ma rame ale pęka zaraz za mocowaniem jej do skrzyni pośredniej  ;D

Z polskich to ślązak ma rame zresztą jego i tak ciężko poderwać  8)

Znajomemu pękł mtz z turem z sipmy  wzioł z tyłu za ciężką belke kiszonki  i musiałem mu go turem do garażu wkładać  ;)