DawidWojtw

Przedni Napęd Case 1056 XL

Polecane posty

A masz w nim automatyczną blokadę? To normalne na zakręcie, że przednie koła ryją - przy załączonym napędzie. W każdym ciągniku tak jest. Do czego na betonie jest Ci potrzebny napęd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maateusz2    0

Na betonie nie jest mi potrzebny potrzebowałem tylko tego do opisu sytuacji. Mam inny ciągnik tez z napędem i w nim się tak nie robi w case są te tarczki i dlatego to jest u mnie nasilone. Dowiedziałem się już ze prawdopodobnie tarczki są przejechane i nie działają tak jak powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    29

tak

 

Bo rozebrałem tą przystawke bo uszczelniacze puszczały i najgorsze bo te metalowe pierścienie na wałku wyrobiły rowki w tej tulei i niewiem co z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art    1

Czy w 1056 jest zbiornik na olej do wspomagania czy chodzi na tym samym oleju co hydraulika zewnętrzna i podnośnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antramx    1

Temat stary, ale chyba znalazłem rozwiązanie. U mnie wałek w przystawce miał wyrobione origni, do tego jedne metalowy pierścionek połamany, a drugiego nie było wcale. Przy próbie ciśnieniowej ze sprężarką nie dało rady rozsunąć tarczek, bo ciśnienie uciekało uszczelnieniami. 

W skrócie trzeba wyjąć przystawkę, wbić bolce trzymające tłoczek, wybić tłoczek i wymienić cztery uszczelnienia: 2 origni i 2 pierścienie. Jeśli elektromagnes chodzi, to prawie zawsze to będzie przyczyna.

Przy okazji polecam wymienić olej, bo u mnie to być szary, metaliczny szlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ANTRAMX a na walku w przystawce pierscienie metalowe nie wyrobily rowkow? jak sie dobrze rozgrzeje to rozlancza teraz przedni napęd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antramx    1
17 godzin temu, Sylwussylwus napisał:

ANTRAMX a na walku w przystawce pierscienie metalowe nie wyrobily rowkow? jak sie dobrze rozgrzeje to rozlancza teraz przedni napęd ?

Wyglądało to tak. Chyba nie widać żadnych rowków. Jeszcze nie rozgrzałem go więc na razie nic nie mogę powiedzieć.

IMG_20201216_142828.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antramx    1
Dnia 15.12.2020 o 21:00, Sylwussylwus napisał:

ANTRAMX a na walku w przystawce pierscienie metalowe nie wyrobily rowkow? jak sie dobrze rozgrzeje to rozlancza teraz przedni napęd ?

Aktualizacja. 

Rozebraliśmy kosz i tłok jest porysowany i pogięty, bo trzy sworznie, które wpuszczają olej miały pourywane łebki. Łebki poleciały na tłok i zrobiły Sodomę i Gomorę. Oryginalny tłok 2800 zł, sworznie 580 zł sztuka.

Polecam szukać w używkach, ale sprawdź wcześniej stan. Mi udało się znaleźć za 1650 wszytko.

 

IMG_20201218_100451.jpg

IMG_20201218_100446.jpg

Edytowano przez Antramx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

A jeżeli mam elektrozawor przy przystawce4x4  ten oznaczony strzałka na zdjęciu to ten nad filtrem od czego jest?

Edytowano przez 1994kuba1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj