Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakiego Fendt'a wybrać ?

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 12:33

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Właśnie kluczem do wszystkiego jest ile te ciągniki pracują, fendt jest drogi w zakupie. Więc na zachodzie często jest wybierany przez tych co mają dużo pracy. Dodatkowo ze względu na znacznie wyższą cenę niż przeciętne marki o podobnych parametrach. jest często wybierany mniejszy model fendta. Wyeksploatowane maszyny trafiają potem do polski. Handlarze często na zachodzie kupują je zepsute. Bo tam naprawa się nie opłaca. Lepią je w Polsce. Całe malują by ukryć ślady grzebania i szukają jelenia. Zetor od pierwszego właściciela często gęsto może posłużyć dłużnej, niż dwa razy starszy zlepiony na handel fendt.

Edytowany przez hubertuss, 01 listopad 2014 - 12:35.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakiego Fendt'a wybrać ? Dzisiaj, 03:42
  •  

#22 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 20:09

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Nie naprawiam dla klienta tylko dla szefa. Oczywiście jest tak jak mówisz z tymi zlomami w ofertach ale wprawne oko szybko wyczai czy ciągnik popracuje czy jest z biedą zlepiony do kupy. I przestań koledze wciskać dziadoskiego zetora jak szuka fenda. Bo różnica jest taka jak kiedyś duży fiat a mercedes 124

#23 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 19:27

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Bo różnica jest taka jak kiedyś duży fiat a mercedes 124

Dokładnie tak. Sam przesiadłem się kilka lat temu ze starego zetora 7211 na mf 6180 i powiem ci że nie chcę nawet patrzeć na ursusy czy zetory z tego roku co mf. Ojciec, który ma 60 lat, również jest w szoku jak daleko od siebie z technologią i komfortem są te marki. Dodam jeszcze że we wiosce mamy kilka w miarę nowych zetorków i ich właściciele coraz częściej spoglądają w stronę zachodniej techniki. Jak sami twierdzą zetor został daleko w tyle.
Jednak trzeba przyznać że trzeba naprawdę dobrze poszukać w miarę przyzwoitej sztuki. Dużo jest w ogłoszeniach szrotu (min w okolicach Damasławka) ale można coś wyłuskać

#24 Share gumiarz1

gumiarz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 20:01

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Witam,ja posiadam fendta 612 LSA (r1985) już3 lata,mam też ursusa U-902 (r1984) 25lat i porównanie jest taki jak maluch do merca.W fendzie robiłem chłodnicę(łożyska się zatarło na wiskozie) robiłem też silnik bo uszczelka puściła płyn i ugięło mi korbowód (dobrze że nie zapalił bo musiałbym kupować silnik).Remontując silnik (12tyś mtg.) nie było żadnych progów na tulejach ,panewki nominał założyłem i po złożeniu już 2 lata pracuje i nie bierze ani grama oleju.Wymieniłem też łożysko na wałku WOM  bo uległo uszkodzeniu gdy pracując rotosanem zawadziłen o skarpę i ukręciłem wałek napedowy w rotosanie i poszło łożysko ,roboty moc ,bo musiałem rospoławiać ciągnik na skrzyni pośredniej, łożysko kosztowało 100zł a remont trwał 3 tyg.(dobrze ze mam program naprawczy mego ciągnika w pdf który to zakupiłem od  mechanika serwisowego z 15 letnim starzem w firmie fendt)To on powiedział mi ze ciągniki produkowane te do lat 1990 są dużo lepsze(mało elektroniki) od tych nowszych i to dotyczy nie tylko firmy którą ja mam . u nas jest parę nowych ciagników różnych firm i teraz maja problem bo każda usługa serwisowa to kosz powyżej 1tys zł. a ja sam wszystko sobie naprawiłem z mała pomocą miejscowych mechaników. Teraz wymieniałem pompki hamulcowe oraz wyświetlacz bo był zalany ,teraz mam już trochę dograny sprzęt i nie zamienił bym go za ursusa o mocy120koni.w moim ususie po7 tyś mtg. musiałem już robić kapitalkę silnika Za zakupem Fendta przemawia komfort jazdy ,niskie zużycie paliwa masa ciągnika jeśli chodzi o udźwig , nadmienię ze ciągnik pracuje na 20ha a klasa ziemi to 3i4 klasa i obrabia orke ,siew gruberowanie ,ursus tylko pryska i rozsiewa nawozy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 08:37

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Jest u nas 611 od 5 może 6 lat i poza klockami hamulcowymi to nic nie było robione. Niedawno dojechał 612 do drużyny i na dzień dobry po rozgrzaniu okazało się ze jest problem z ciśnieniem w silniku. Po odkręceniu panewek okazało się ze tam jest wszystko idealnie, problem lezał w uszkodzonym zaworze ciśnienia oleju. Ciągniki do naszej firmy kupowane sa w Niemczech i tak naprawdę w ciemno ale zawsze od tego samego handlaza i jeszcze nigdy nie było dużego problemu, zawsze jakies drobiazgi (inaczej niemiec nie sprzedał by maszyny) Jeden fendt 312 był kupiony u polskiego handlarza i na tym było najwięcej strat, po tygodniu rozłamał się na pół ( powypadkowy) a po 100mth skończyła się panewka (podłożone nowe panewki przez handlarza). Po tym remontach chodzi jak laleczka i jest num 1 jeśli chodzi o spalanie

#26 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 13:40

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Sęk w tym, że rolnicy kupują głównie u polskich handlarzy i potem mają przygody takie jak opisałeś. U was trafiło na firmę więc szef pewnie jakoś przeżył. Ale wiele tych sprzętów kupują biedni rolnicy i potem jak się jak to piszesz na pół rozleci. Koszta napraw są takie, że tym ludziom zostaje tylko się popłakać. Wielu z was porównuje mercedesa do malucha. Sęk w tym, że na jazdę mercedesem i jego prawidłowe utrzymanie powinno człowieka być stać.

Nie piszę, że zetor to cudo. Nie namawiam też do jego kupna. Sam wybrał bym zamiast fendta ze zdjęcia coś z mf a albo jd. Sam mam mf 4255 wartego coś koło tego co ten ze zdjęcia. Z tym, że jest o 7 lat młodszy w oryginale. Rewers, podnośnik i skrzynia są mechaniczne. Aha i proponuję nie pisać o jakichś kołach zębatych do mf kupowanych parami. Bo to się tyczy serii 3xxx, która dzisiaj jest antykiem. Serie 62xx i 42xx, które można kupić w podobnych pieniądzach z początku lat 2000. Mają dobre i trwałe skrzynie, Które z pewnością wytrzymają równie długo co skrzynie starszych o 7 lat fendtów z przebiegiem większym o jakieś 10 tys mth. Nie piszę, że mf jest najlepszy ale mam z ta marką sporo doświadczeń. 

Edytowany przez hubertuss, 03 listopad 2014 - 13:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 22:20

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Jeśli chodzi o mf to ja tu nic nie pomogę bo nigdy nie siedziałem i nie jeździłem i tym bardziej nie naprawiałem ale za to dużo słyszałem dobrego o tych ciagnikach

Dodaj odpowiedź