Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakiego Fendt'a wybrać ?

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share delta6583

delta6583

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 29 październik 2014 - 22:18

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Witam, mam pytanie. Jakiego Fendt'a byście proponowali o mocy około 90km budżet do 100tysięcy brutto (oczywiście 5-10 tysięcy więcej może być) 
Myślałem nad tym Fendt'em. Co możecie o nic powiedzieć ? 

http://otomoto.pl/fe...ik-A405140.html

Dodam że Fendt ma być główną siła w gospodarstwie i chciałbym żeby dał rade z pługiem 4 skibowym obrotowym i agregatem.

Edytowany przez delta6583, 29 październik 2014 - 22:19.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakiego Fendt'a wybrać ? Dzisiaj, 01:51
  •  

#2 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 30 październik 2014 - 05:30

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Odpicowany i przede wszystkim za mały do tego co nim chcesz robić.

#3 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 30 październik 2014 - 07:56

Jakiego Fendt'a wybrać ? Za takie pieniądze to sxukaj raczej seri 500. Duzo wiecej paliwa nie spali a fajny ciagnik. Amortyzowana os.

Np
www.otomoto.pl/fendt-512-c-w-bardzo-dobrym-stanie-99-r-tuz-wom-klima-resorowana-os-A459837.html

#4 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 30 październik 2014 - 08:17

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Polecał bym model fendt 312 z ostatnich lat produkcji. Sporo wytrzymalsza konstrukcja niż seria 500

#5 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 30 październik 2014 - 08:56

Jakiego Fendt'a wybrać ?

I koszty.... olej do hydrauliki 30l, skrzyniowy, silnikowy, w zwolnicach po 20zł za litr a trzeba z 16l. Sam filtr hydrauliki 500zł. Coś siada i bulisz. Najgorsze czujniki  - byle co 1500zł, bolec od skrętu 700zł, czujnik od podnośnika 2,7zł, tryb od skrzyni 3 tys, nakładka hamująca 1tys zł, gałka zmiany biegów 1,5 tys zł,, Uszczelniacze na tulejach padają - ze 3 tys trzeba dać jak pod korkiem wlewu oleju kisiel. Jakieś potencjometry od rewersu i inne cuda których jest do oporu na takie koszty mogą Cię narazić że Ci się odechce rolnictwa. Kup sobie ZETORA i nie popełniaj mojego błędu. A teraz obrazek dla rozrywki 1377035_1491859214406949_894827093376785

#6 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 październik 2014 - 08:58

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Nie lepiej kopic o kilka lat młodszą inną markę niż wyeksploatowanego, wymalowanego 20 letniego fendta. I nie ma co pisać, że fendt to fendt, starego rocznika i dużego przebiegu nazwą nie oszukasz. A i problemów z tymi starymi fendta mi nie mało co widać nawet na tym forum. Za 100 tys kupisz df a mfa, czy jd z początku lat 2000.

#7 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 30 październik 2014 - 09:05

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Za 100 tys będzie też Fendt 99-00 ale po co to jemu? Prostego funkcjonalnego ZETORA. MF jeszcze gorszy jak Fendt bo cyrki są przy skrzyni, oddzielnie nie kupi trybu tylko w zestawach za 8 tys gdzie potrzebna nam jedna część powiedzmy za 2,5 tys.

#8 Share G_Siegien

G_Siegien

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 30 październik 2014 - 09:22

Jakiego Fendt'a wybrać ?

dzikijohn, czemu chcesz odradzić człowiekowi komfortu, może go stać na utrzymanie takiego ciągnika, a może trafi mu się model, w którym nie będzie tak kosztownych awarii? Najlepiej obrabiać pole c-360 i jakimś starym dużym zetorem, gdzie co najmniej raz na miesiąc się coś zepsuje. Nie mam zamiaru tu wywoływać sprzeczki, niestety również nic nie wnoszę do tematu. 

P.S. Po linku do zdjęcia wnioskuję, że jest ono zaczerpnięte od kogoś z facebooka czy  tez od wujka Google, a nie jest ono zrobione przez dzikijohn.

Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

#9 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 30 październik 2014 - 09:24

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Komfort? W zajechanym Fendt? Zetor za 100 tys będzie jak laleczka bez dokładania ciężkiej kasy. 

#10 Share G_Siegien

G_Siegien

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 30 październik 2014 - 09:28

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Można trafić i nie zajechane egzemplarze, to że stary i ma swoje godziny nie znaczy, że każdy jest dobity. Są ludzie którzy dbają o sprzęt :) Autor pyta o fendta, nie neguję zdania, że zetor za 100tyś będzie dobrym wyborem.

Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 30 październik 2014 - 09:39

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Pyta o Fendta a ja jako użytkownik odradzam i doradzam. Dbanie o sprzęt ma niewiele wspólnego z przebiegiem. Jak masz 12 tys na liczniku to żeby nie wiem jaki olej był w skrzyni to i tak przyjdzie czas na remont. Tylko silnik jest dobry w Fendt. Reszta była dobra jak była nowa. Niemiec wytłucze maszynę i jak czuje że coś już ma siąść za duże pieniądze to wypycha i nie ryzykuje. 

#12 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 30 październik 2014 - 10:10

Jakiego Fendt'a wybrać ? Moj szwagier ma 512 z 98 roku i nie podziela twojego zdania. Bardzo zadowolony zreszta jak wielu innych użytkowników tego modelu. I uwazam ze przebieg 12 tys w tym ciagniku to mały. Tylko fakt ze w Polsce handlarze cofaja liczniki. Bo w kilko ciagnikach w Niemczech widzialem przebieg 30 tysiec godzin i te ciagniki dalej pracowały. Oglulnie ja tez pracuję na fendzie tylko ze mlodszych vario. I markę polecam.

#13 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 30 październik 2014 - 10:29

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Nie mówię że Fendt jest zły - jak ma przyzwoity przebieg to można brać ale nikt nie da gwarancji że w ciągu pierwszego roku eksploatacji nie będzie trzeba dołożyć 15 tys na remonty. Jak walnie skrzynia, tarczki od półbiegów czy pompa - koszty rosną do 30 tys.

#14 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 30 październik 2014 - 12:01

Jakiego Fendt'a wybrać ? Ryzyko zawodowe. W zetorze też cos moze paść. W kazdym używanym sprzęcie coś może być. To juz jest te rezyko.

#15 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 30 październik 2014 - 16:54

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Tylko koszty napraw i możliwości padnięcia czegoś - mniej elementów do zepsucia - w zetorze są duuuuuuuuuuuużo mniejsze.

#16 Share delta6583

delta6583

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 30 październik 2014 - 19:56

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Jeśli chodzi o koszty napraw to się zgodzę ,ale jeśli chodzi o możliwość padnięcia czegoś to Zetor jest dużo bardziej awaryjny w porównaniu do Fendta

#17 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 30 październik 2014 - 20:26

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Do autora tematu mam kilka słów o sprzedawcach z Damasławka (ten z linka właśnie z tam tond jest) Sam szukałem kilka lat temu ciągnika i trafiłem właśnie w tamte okolice a miałem do przejechania 550km w jedną stronę. Byłem u kilku i mam swoje zdanie. SZKODA CZASU i nerwów. To szroty odpicowane w stodole. Naprawdę tamte okolice se odpuść dobrze radzę. Ja się tylko najeździłem, czas i pieniądze na paliwo straciłem i tyle. Powodzenia w poszukiwaniach.

#18 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 30 październik 2014 - 21:37

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Jeśli chodzi o ciągniki tej marki to mogę coś w tym temacie odpowiedzieć bo pracuje jako dodatkowy mechanik w tak zwanym byłym skr. Mamy w firmie 7 ciągników tej marki różnych serii. Zgadzam się ze czasem się psują ale jak wziąć pod uwagę ile te ciągniki pracują to nie ma czego się dziwić ale zadnego zetora na placu nie chcemy widzieć (a były...) bo nikt pod nimi nie ma zamiaru leżeć, te ciągniki mają pracować a nie non stop być na hali

#19 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 30 październik 2014 - 22:25

Jakiego Fendt'a wybrać ? A ja moge dodać ze jak ktoś ma troche pojęcia o mechanice i umie używać miernika elektrycznego poradzi sobie samodzielnie z usunieciem wiekszosci drobnych awari. Wymiana olejów i filtrów tez nie jest jakaś trudna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wioskowy

wioskowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 11:47

Jakiego Fendt'a wybrać ?

Jeśli chodzi o ciągniki tej marki to mogę coś w tym temacie odpowiedzieć bo pracuje jako dodatkowy mechanik w tak zwanym byłym skr. Mamy w firmie 7 ciągników tej marki różnych serii. Zgadzam się ze czasem się psują ale jak wziąć pod uwagę ile te ciągniki pracują to nie ma czego się dziwić ale zadnego zetora na placu nie chcemy widzieć (a były...) bo nikt pod nimi nie ma zamiaru leżeć, te ciągniki mają pracować a nie non stop być na hali

Akurat opinia mechanika częściowo nie powinna być brana pod uwagę co do napraw Fendów czy Zetorów bo za naprawę Fenda zdrenujesz portfel dla klienta {bo to przecież Fend i rolnika będzie stać na naprawę},ale ciebie już nie będzie obchodziło że ktoś zaciągną chwilówkę żeby kupić jakąś głupią część byś mógł ją zamontować nucąc pieśń  wychwalającą te ciągniki pod niebiosa

Dodaj odpowiedź