Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 9540 synchronizator

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 29 październik 2014 - 21:22

Witam wszystkich.

potrzebuję informacji na temat wymiany synchronizatora 3 biegu w zetorze 9540, chodzi o to czy to bardziej skomplikowane niż w np 7211 jak trzeba rozpołowić na ile części i ogólnie ważniejsze informacje na ten temat. Dodam że problem dotyczy tylko 3 biegu (skrzynia 3 biegowa z 3 stopnowym wzmacniaczem), z innymi biegami nie ma problemu. Czekam na pomoc.

Edytowany przez pit81, 29 październik 2014 - 21:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 9540 synchronizator Dzisiaj, 10:02
  •  

#2 Share grucha18

grucha18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 30 październik 2014 - 21:04

Jak Ci się objawia awaria synchronizatora? Bo też chyba mam z tym problem ;)

#3 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 14:22

Przełączanie wszystkich innych biegów nie sprawia problemu tylko przełączenie z 2 na 3 muszę chwilę odczekać dłużej przy wciśniętym sprzęgle żeby przełączyć a i tak czasem jest zgrzyt jak sześćdziesiątce. Najgorzej jest kiedy zmieniam bieg na najwyższym przełożeniu wzmacniacza (koła zębate bardziej się rozpędzają i potrzebują więcej czasu żeby wychamować), żeby zmniejszyć zgrzyty staram się przelączać na trzeci bieg przy najniższym przełożeniu wzmacniacza. Nie podejżewam sprzęgła ani wysprzęglika bo wtedy problem byłby na wszystkich biegach.

Przyczyną tego było lekko zapowietrzone sprzęgło u poprzedniego właściciela bo kupiłem ten ciągnik wiosną sprowadzony z Angli. Może robił ktoś remont skrzyni i wie czy trzeba zdejmować kabinę jak rozbierać... czekam na pomoc.

#4 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 23:13

Zetor 9540 synchronizator Moze hamulec w skrzni, zle wyregulowany u miraczej bez zgrzytu wchodzA biegi. Mozna to obejsc dwoma sposobami. Nie wlaczac na sile biegow. Tylko ''dwoma palcami''. Bieg po chwili ma sam leciutko wejsc .ty tylko lekko pchasz wajche. Sposob drugi; wcisnac sprzeglo, wylaczyc bieg na luz, zmniejszyc gaz. Pusc sprzeglo. Teraz wciskasz jeszcze raz sprzeglo i dopiero wlaczasz bieg. Radze zrobic skrzynie jak najszybciej. moze ci peknac sychronizator, zmielic i rozczelnic rozdzielacze i silowniki. W moim przypadku tak bylo w zetorze 5320
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#5 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 09:01

skrzynie w tych modelach nie mają hamulca

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1707 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 14:37

Podłacze sie do tematu żeby wymienić synchronizatory ktoś robił ktoś wie

ZETOR TEAM

#7 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 19:52

Zawsze wrzucam "dwoma palcami" i bez pośpiechu obstawiam że to synchrnizator poniweaż ktoś uzywał tego ciącnika na lekko zapowietrzonym sprzęgle. Na którymś forum widziałem że pisał ktoś że remontował taką skrzynię i mam nadzieję że zauważy nasz temat

#8 Share grucha18

grucha18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 21:05

Przełączanie wszystkich innych biegów nie sprawia problemu tylko przełączenie z 2 na 3 muszę chwilę odczekać dłużej przy wciśniętym sprzęgle żeby przełączyć a i tak czasem jest zgrzyt jak sześćdziesiątce. Najgorzej jest kiedy zmieniam bieg na najwyższym przełożeniu wzmacniacza (koła zębate bardziej się rozpędzają i potrzebują więcej czasu żeby wychamować), żeby zmniejszyć zgrzyty staram się przelączać na trzeci bieg przy najniższym przełożeniu wzmacniacza. Nie podejżewam sprzęgła ani wysprzęglika bo wtedy problem byłby na wszystkich biegach.

Przyczyną tego było lekko zapowietrzone sprzęgło u poprzedniego właściciela bo kupiłem ten ciągnik wiosną sprowadzony z Angli. Może robił ktoś remont skrzyni i wie czy trzeba zdejmować kabinę jak rozbierać... czekam na pomoc.

U nas jest podobnie też na 3 biegu jest problem tylko że mam skrzynie 4 biegową. No i ja z kolei muszę przełączać na wyższym połbiegu bo na niższym straszny zgrzyt...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 10:40

może ktoś mógłby apisać jak wchodziły biegi jescze w nowych ciągnikach , bo słyszałem opinie ,że też dość ciężko ? Czy to prawda ?

nowy