Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co polecacie na pognanie krowy

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzegorzc360

grzegorzc360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 29 październik 2014 - 19:18

Mam problem z krowa po 1 wycieleniu, otóż ciąże donosiła ale na pastwisku musiała ja jakaś krowa uderzyć bo urodziła martwe także można powiedzieć ze jest to pierwastka. I teraz już stoją na oborze bo na zimno nigdy ich nie wypuszczamy, i jest problem bo nie chce sie pognać, dziś wypuściliśmy dwie na  podwórko to jak starsza krowa chciała na nią skakać to ta młodsza uciekała. Co polecacie żeby się pognała, słyszałem żeby podać jej jęczmien tylko że są 2 szkoły jedna mówi żeby grubo zmielone podać a druga żeby podkiełkowane dać. Proszę o odpowiedz. Stawiam piwo.

ursus c 360 moc i potega...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co polecacie na pognanie krowy Dzisiaj, 05:42
  •  

#2 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 29 październik 2014 - 20:14

Daj jej te piwo przecież też na jęczmieniu . A poważnie to zastrzyk z hormonów i na trzeci dzień kryjesz czasami jak buchaj popróbuje się z nią ,, pobawić ,, może też dać efekt . Ja czasami dzwonię po inseminatora i jak ją pomasuje od środka to zawsze pomagało. 

#3 Share grzegorzc360

grzegorzc360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 29 październik 2014 - 20:17

u mnie z inseminatorem nie bardzo. jest weterynarz co ma jakies nasienie ale mam podejrzenie ze ma stare nasienie a jak trzeba powtarzac to z kasa tez trzeba powtarzac. ale jak to daj jej piwo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 29 październik 2014 - 20:19

Najlepiej wezwać do niej lekarza, może powstało ciałko żółte i wystarczy zwykły zastrzyk hormonalny za mniej niż 20 zl.

#5 Share grzegorzc360

grzegorzc360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 29 październik 2014 - 20:21

a przez to cialko zolte mogła poronić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 30 październik 2014 - 09:37

Ciałko żółte jest odpowiedzialne za utrzymanie ciąży, nie ma ciałka żółtego nie ma ciąży. Powstaje tuż po tym jak uwolni się jajeczko z jajnika. Jeżeli ciałko żółte, nie ulegnie po porodzie czy też po nieudanej inseminacji wchłonięciu, to nie będzie pozwalać na wystąpienie rui i owulacji. W twoim przypadku bez wizyty weta się nie obejdzie. Mogą być to sprawy niedoborowe i jajniki nie są w stanie poprawnie funkcjonować, albo właśnie zastane ciałko żółte w formie cysty, które nie pozwala na wystąpienie rui. W pierwszym przypadku dobry dodatek mineralno wit. powinien załatwić sprawę. W drugim wet poda hormon w celu usunięcia cysty. Po martwej ciąży występuje bardzo często zapalenie nabłonka macicy więc należało by podać też specyfik na to.

Edytowany przez agromatik, 30 październik 2014 - 09:47.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"