Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stukanie w silniku

429 odpowiedzi na ten temat

#21 Share LukaszRol

LukaszRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:WIDZEW ŁÓDŹ

Napisany 13 kwiecień 2008 - 13:16

Stukanie w silniku Dla mnie to chyba wał
Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stukanie w silniku Dzisiaj, 17:04
  •  

#22 Share radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 15:46

Stukanie w silniku Na pewno z przodu silnika? Ja też miałem problem z kołem rozrządu ale to nie ma nic wspólnego z pulsowaniem sprzęgła

#23 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 15:52

Stukanie w silniku ja mam taki sam problem przy wiekszych obrotach napierdziela jak wsciekle przy mniejszych mniej okolo czwartku mechanik bedzie to powiem co sie stalo
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#24 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 15:56

Stukanie w silniku ja tez w tym tygodnu bede rozbierał najpierw c-355 złoze moze w srode bedzie poskładana a pozniej c-360 rozbiore prawdopodobnie poszły półpierscienie i wał ma luzy do przodu do tyłu i dlatego sprzegło pulsuje :D

#25 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 16:18

Stukanie w silniku

ja tez w tym tygodnu bede rozbierał najpierw c-355 złoze moze w srode bedzie poskładana a pozniej c-360 rozbiore prawdopodobnie poszły półpierscienie i wał ma luzy do przodu do tyłu i dlatego sprzegło pulsuje :D

Raczej szykuj się na nowy wał.

#26 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 16:24

Stukanie w silniku Dlaczego ? :D sasiad miał cos takiego w c-330 wymienił i do tej pory chodzi

#27 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 16:57

Stukanie w silniku

Dlaczego ? :D sasiad miał cos takiego w c-330 wymienił i do tej pory chodzi

Oby tylko pierścienie!

#28 Share Tomek208

Tomek208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 16:46

Stukanie w silniku Witam. Wczoraj coś wybiło mi dziurę w bloku mniej więcej po środku tych śrub które trzymają korpus filtrów paliwa. Dziś po odkręceniu misy olejowej okazało się że to druga przeciwwaga się urwała tzn. leżała w misie razem ze ściętymi śrubami. Cała sytuacja wydarzyła się przy maksymalnych obrotach silnika i dużym obciążeniu tzn. zagrzązłem i próbowałem wyjechać. Przed tym wydarzeniem silnik nie miał żadnych objawów (stuków) jedyne co podejrzewam to luz wzdłużny (osiowy) wału korbowego. Czy jest możliwe żeby wał miał tyle luzu że przeciwwaga spotkała się z korbowodem? :lol:

#29 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 21:09

Stukanie w silniku wał jak by miał luz to i korbowód by też przesunął przecierz korbowód nie ma tyle luzu na boki na wale prędzej poluzowała ci się przeciwaga i i ona poszła na bok na korbowód

#30 Share Tomek208

Tomek208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 19:02

Stukanie w silniku

wał jak by miał luz to i korbowód by też przesunął przecierz korbowód nie ma tyle luzu na boki na wale prędzej poluzowała ci się przeciwaga i i ona poszła na bok na korbowód

Jednak masz rację. Dziś zdemontowałem silnik i to jednak pierwsza przeciwwaga uderzyła w oś koła pośredniego rozrządu, która wsunęła się do środka silnika po wcześniejszym odkręceniu się nakrętki na niej. Czyli w moim przypadku nic nowego bo już chyba trzy razy wymieniałem tą oś, seger, podkładkę i nakrętkę na nowe tylko nigdy ta awaria nie kończyła się wybiciem dziury w bloku. Teraz oprócz wymiany tych części zastosuję jakiś klej do gwintów zapobiegający odkręceniu a jeśli sytuacja się powtórzy pozostaje zaspawanie tej nakrętki. Jakie mogą być przyczyny odkręcania się tej nakrętki? Zużyte koło pośrednie rozrządu? Może coś z tymi łożyskami na osi nie tak? Słabe wykonanie tej osi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 14:35

Stukanie w silniku mam problem ze od czasu do czau słychać stukniecie (dość wyraźne)pod przednim deklem silnika i związku z tym mam pytanie co to może być ??? a i od tamtej pory jak zaczął stukać ciągle sączy mi sie olej z pod koła pasowego głównego?! :P pozdrawiam :angry:

#32 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 14:51

Stukanie w silniku zacznij od sprawdzenia czy koło aby się nie odkręciło

#33 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 15:02

Stukanie w silniku nie, patrzyłem już trzyma sie mocno.a czy to pukanie to może być wina rozrządu???

#34 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 15:21

Stukanie w silniku Mocno sie trzyma bo na klinie jest.Sprawdz czy nakretka trzyma,jak wszystko ik to moglo sie cos w rozrzadzie odkrecic a z tym nie nalezy zwlekac.

#35 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 15:37

Stukanie w silniku patrzyłem tez nakrętkę, trzyma sie mocno, co do cieknięcia oleju to już wiem uszczelniacz na wale do wymiany i przy okazji panewki główne bo jeżeli wal ma luz to wymiana uszczelniacza nic nie w raz go rozbije , ja najbardziej jestem zaniepokojony tym pukaniem zęby to pukało cały czas a to sie odezwie raz może na 15 minut

#36 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 16:05

Stukanie w silniku U mojego wujka pukało w 60. Okazało się że przyczyną było odkręcenie się nakrętki na kole od rozrządu. Nie zwracał na to uwagi i ośka z której jest to koło wysuneła się w kierunku silnika i zaczepiła o wał korbowy. Popękał cały blok, wał i silnik do wymiany. U mnie w 30 i 60 też tak bylo, ale przyczyna inna- urwany wał. Z początku tylko troche pukało ale z czasem coraz głośniej.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#37 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 16:46

Stukanie w silniku o kurde to jednak muszę to zrobić jeżeli później mam mieć takie wydatki :P :D

#38 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 16:52

Stukanie w silniku a robił to już ktoś z was?? dużo to roboty

#39 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 18:59

Stukanie w silniku mi też sie wysuneła ta ośka od koła pośredniego. było tak jak u ciebi pukało pukało i się wypukało. ogólnie to nie było tak źlebo całe szczęście tylko kawałeczek bloku sie wyłupał no i przeciw wage na wale miałem do wymiany (jak wał zak.... w tą ośkę to śruby od tej przeciw wagi się wygieły). no odkręcić trzeba miskę olejowa, cały przód i pompę wodna, przednia pokrywę. najpierw proponuje odkręcić przód i zobaczyć co tam sie dzieje jeśli by ta ośka była do wymiany to wtedy pdkrącać miskę olejową.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 19:10

Stukanie w silniku Jak chcesz zajrzeć do rozrządu to musisz zdejmować cały przód, bo inaczej koła pasowego z wału nie zdejmiesz.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.