Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stukanie w silniku

429 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Jaaszczur

Jaaszczur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 październik 2014 - 19:56

Stukanie w silniku

Woda była , filtry i oleje wymieniane. Cisnienie na tłokach jest dobre bo sprawdzilem. Odkreciłem miske i była na dnie rozwalona zawleczka tak mi sie wydaje. Jutro sciagne głowice

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stukanie w silniku Dzisiaj, 13:54
  •  

#362 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja , hodowla bydła

Napisany 29 październik 2014 - 21:45

Stukanie w silniku

Wykręć wtryskiwacze i sprawdź na pompie wtryskowej  jak rozpylają, bo może pompa lub wtryskiwacz szwankują.

#363 Share UrsusC360czerwony

UrsusC360czerwony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 listopad 2014 - 13:40

Stukanie w silniku

Witam, Zrobiłem silnik w ursusie C360 : góra (tuleje, tłoki) i się sprawował dobrze. Później zrobił się trochę słabszy i przy obciążeniu mocno dymi. Jaka jest tego przyczyna? Co to może być? A może to coś z rozrządem? Proszę o pomoc.

#364 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 11 listopad 2014 - 20:04

Stukanie w silniku

To nie rozrząd, sprawdź ustawienie zaworów, filtr powietrza oraz przewody którymi powietrze dolatuje do kolektora ssącego, czy nie są gdzieś przytkane. Na końcu szukaj przyczyny w układzie zasilającym: pompka paliwowa, filtry paliwa - wymień, pompa wtryskowa, wtryskiwacze.  Nalej dobrego paliwa.

#365 Share UrsusC360czerwony

UrsusC360czerwony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 listopad 2014 - 20:47

Stukanie w silniku

dzięki za odpowiedź

#366 Share jaca634

jaca634

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 18:26

Stukanie w silniku

Witam, otóż mam taki problem, nie wiem czy było to tutaj już poruszane ale nic nie znalazłem, no więc chodzi o to że po ustawieniu luzów zaworowych i wymianie uszczelek pod pokrywami głowic zaczęło stukać tak jak by o te pokrywy, gdy sie ich dotknie to czuć dość silne uderzenia, dodam że gdy pokrywe się przykręci bez uszczelki jest wszystko dobrze. Wie ktoś jak to rozwiązać?

#367 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 17 listopad 2014 - 21:01

Stukanie w silniku

jak dla mnie to trochę nielogicznie brzmi... może po prostu troszkę przy duże luzy są- mi tylko to do głowy przychodzi

#368 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2014 - 21:10

Stukanie w silniku

To jest logiczne, mogą być jakieś bublowate uszczelki i pokrywy dotykają sprężyn zaworowych, nawet jak się równo nie zakręci pokryw to też takie cyrki mogą się dziać.

#369 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 21:16

Stukanie w silniku

bo ja wiem czy da się aż taki bubel znaleźć żeby przez uszczelkę stukało w pokrywę? zasadniczo to uszczelka minimalnie unosi pokrywę więc z tego oto powodu jest to nielogiczne, zwłaszcza że kolega napisał że bez uszczelki jest ok. a żeby pokrywę przykręcić krzywo to też trzeba mieć talent :)

#370 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2014 - 21:25

Stukanie w silniku

O nawet nie musisz zbytnio skrzywiać pokrywy by ocierało o sprężyny, także jeżeli by były jakieś zbyt szerokie od dołu i ściągało by w bok lekko to jest to jak najbardziej realne.  A może ma jeszcze nowe pokrywy, które teraz robią z otworem na szpilkę dużo większym niż potrzeba, także jest to realne.

PS. Darek, tak Ci zakręcę pokrywy że nawet nie zobaczysz czy są krzywo zakręcone, a będzie nimi "walić".   

Edytowany przez KORSARZ1, 17 listopad 2014 - 21:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 10:07

Stukanie w silniku

no nie wiem sam osobiście mam 3p także ta ciężko było by Ci coś przekrzywić xD sąsiadowi pomagałem w naprawie niedawno (c 360) też wymieniał uszczelki i aż sie zdziwiłem że i pokrywy- nawet nie wiem po co,wszystko brał najtańsze no i nawet ja to prawidłowo skręciłem he he

#372 Share heniek

heniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 21:49

Stukanie w silniku

W 60-tce była woda w oleju i dmuchało do chłodnicy, po rozebraniu okazało się że 4 tuleja pęknięta- do wymiany, panewki dobre bez rys , poskładałem, zrobił ciągnik ok 3 mth i nastepnego dnia w czasie pracy na polu po zapaleniu przy dodaniu gazu zastukał tak twardo jak niekiedy dojechany silnik jak się go zimnego zapali i mocno doda gazu jak jeszcze oleju dobrze pompa nie poda. Ale zauważyłem że wyrzuca też wodę (myslalem że poszła znowu uszczelka i to tak że jak był chwilę zgaszony to woda poszła na tłok i stąd te stuki) ale na drugi dzień zapalił i od razu parę razy tak stuknął że gaz puściłem, potem też jak zagrzany na wolnych chwilę pochodzi to po dodaniu gazu znowu ze dwa razy stuknie (na 4 garze gdzieś u góry).Wychodzi na to że któraś głowica pęknięta? (dmuchanie) ale skąd te stuki? Macie jakiś sensowny pomysł?

#373 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 21:03

Stukanie w silniku

Czy wodę wyrzuca tłumnikiem?

#374 Share heniek

heniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 22:27

Stukanie w silniku

Nie wyrzuca,okazało się że to dmuchało na 4 cylindrze ale własnie nie było słychać żadnego syczenia tylko przy zapłonie paliwa był przedmuch dlatego taki stuk. Po odpaleniu na zimno następnego dnia usłyszałem też przedmuch na 1 garze. Dociągałem pożyczonym kluczem dynamometrycznym i on chyba cos oszukuje, zastanawiam się czy dawać te głowice do planowania skoro wina była w złym montazu. Co do dociągania nakrętek głowic to bałem się to robić za mocno bo miałem wymienione parę szpilek a te nowe lubią sie zrywać (taki szajs teraz). Najważniejsze że to nic z panewkami i wałem.

#375 Share Pawel89pl

Pawel89pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 20:44

Stukanie w silniku

Problem polega na tym że dziś podczas orki nagle zaczęło stukać w silniku im większe obroty tym głośniej stuka .Mechanik wstępnie przez telefon powiedział że wał sie urwał ale żeby potwierdzić trzeba rozbierać . Wał był kupiony troche ponad rok temu jako nowy a Andrychowa za 1300zł . I teraz tak jeżeli faktycznie wał pękł to czy warto szlifować oryginalny który mam w zapasie po 1 szlifie czy znowu kupić nowy który też nie wiem ile pochodzi .

#376 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 21:04

Stukanie w silniku

to wcześniejszy nie pękł?

ile motogodzin to powie wiele więcej niż rok bo może być 1mtg ale i 3000mtg a to zupełnie zmienia obraz.

mogło wybić panewkę itd tylko gdybanie .

i czy wogule coś znasz się na mechanice ?

#377 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 21:06

Stukanie w silniku

Szlifuj stary jesli sie da bo jakosc dzisiejszych czesci jest tragiczna.Kiedys jak sie zrobilo remat silnika i kupilo nowy wal to sie pojezdzilo a dzisiaj po takim remacie to jakies dwa lata i znowu grzebanie bo znowu cos...

#378 Share Pawel89pl

Pawel89pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 21:08

Stukanie w silniku

Oryginał nie pękł a był robiony remont bo już brał olej nie miał siły . Mechanik nie chciał robić 2 szlifu tylko kupuj nowy . Od remontu ma zrobione 480mth . Ciągnik ogólnie szanowany oleje itd na bieżąco . W dupe też nie dostawał .

#379 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 21:18

Stukanie w silniku

to sp....ył mechanik ,uzasadniam odrazu bo mnie obsiądną ,wał nic nie ma do brania oleju więc był dobry tylko widzi misię mechanika naciągacz na części a nie mechanik ,

takie dodatkowe pytanie czy po remoncie było dużo lepiej?

na pytanie czy kumasz na mechanice nie odpowiedziałeś ale wypowiedz mówi sama za siebie dlaczego wymieniłeś wał .

więc co ci mogę podpowiedzieć tym razem zmień mechanika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share Pawel89pl

Pawel89pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 21:25

Stukanie w silniku

Remont kosztował sporo to fakt ale ciągnik miał służyć kilka dobrych lat . Mechanik wcześniej mi robił 30 i ta chodzi bardzo dobrze już 8lat po remoncie /.

Wał nie ma nic do brania oleju to prawa tylko że powiedział mi że jeżeli był po 1 szlifie to robić 2 szlif jest duże ryzyko że sie urwie . Ma praktyke już ponad 30lat i ja nie mam podstaw żeby nie wierzyć czy tam go pouczać .Dziś już troche inaczej to wszystko widze ale człowiek sie uczy na własnych błędach jak by nie patrzeć