Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stukanie w silniku

429 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 09:50

Stukanie w silniku

No tak, to rozwiałoby wiele możliwości. Czytałem też (coś/co nieco) o wieszających się wtryskach i złym kącie wyprzedzenia zapłonu. Może coś w tym kierunku?? Czytałem min właśnie o tym że jak zapłon jest opóźniony to będzie go ciężko odpalić na zimnym, będzie stukał no i oczywiście dym. W pewnym sensie to się zgadza ale z racji że nie jestem wtajemniczony w materię ursusów wolałbym żeby ktoś inny zweryfikował moje przemyślenia :)

Witam, powoli przymierzam się do zdjęcia miski, ale mam dylemat czy trzeba rozjeżdżać silnikiem czy wystarczy odjechać kołyską i po prostu odkręcić miskę. Nurtuje mnie to bo ponoć bloki są tam cienkie i mogą się odkształcić od własnego ciężaru dlatego proszę o poradę. A cd. samego pukania, czy może to być wina luzu na panewkach??

Nie pisz posta pod postem! Połączone

Coś w tym jest u mnie po wymianie wału zmieniliśmy też tryb pośredni or rozrządu bo był poszczypany no i mechanior przełozył coś źle na ząbkach i było metaliczne stukanie ale i brak mocy ogień z rury wydechowej i ciężko odpalał nie wchodził na obr a regulacja pompą niewiele pomagała, także jeśli ciągnik chodzi to chyba ni emoże być przestawiony na rozrządzie, chociaż sam już nie wiem, mechanior zanim do tego doszedł u mnie posprawdzał wtryski jeden był zapieczony, pompa rok wczesniej i wtrsyki regenerowane, a teraz po tych ustawieniach wraz nie jest tak super jak być powinno, ciągnik niby chodzi normalnie ale jest taki jakby czarny dum i niemiarowo takie buchy z komina ciemnego dymu, jak poszedł w prasę walcówkę, (kręcęnie zielonego balota aż do zdychu) to przy dobijaniu czarno jak z lokomotywy i niemiarowe to dumienie także czy jeszcze mógłby być spaprany rozrząd? u mnie był zmieniany wał i tryb pośredni tylko dodam że głowica i układ paliwowy był rok wcześniej robiony także no sam nie wiem, mechanik czepia się pompy paliwowej ale po półtora roku żeby coś jej walneło ciągnik tylko z turem pracował i okazjonalnie z prasą lub kosiarką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stukanie w silniku Dzisiaj, 16:10
  •  

#222 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 10:26

Stukanie w silniku Ja miałem taki przypadek ,zrobiłem klientowi kapitałkę silnika 3p ,na pompę paliwową brakło kasy na kapitałkę ,została tylko podrasowana na stole ,przez pompiarza ,końcówki po regeneracji .Efekt mojej pracy był ,palił miał kopa itp,tylko po wyżej 1900 obrotów zaczął po pyrkać .A po przekroczeniu 2100 ustawało .Facet jeździł tak z 2 lata ,po wymianie pompy wszystko ustąpiło .Ja na przykład namawiam na założenie nowej pompy paliwowej klienta,te naprawy kapitalne pomp,nie jest co nowa .

#223 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 10:36

Stukanie w silniku heh no ale z urwanym wałem jak jeździłem to nie było popyrkiwania, wał pękł tak mi się wydaje na wiosnę no to rok chodził ciągnik na pompie po regeneracji ktora była w dość dobrym zakładzie podobno wszystkie bebechy nowe i po zmianie pompy wtedy było supcio \, także no sam już nie wiem, to na urwanym wale nie pyrkał by dymił normalnie chociaż niby i wtryski coś kulał po roku to też dla mnie podejrzane paliwo tylko z orlenu, no i u mnie te pyrkanie jest w prawie całym zakresie już od 1200 obr no to co jeszcze raz wieść pompę, to np. po 300 mtg mogło coś w pompie się zwalić zatrzeć rozregulować???,

#224 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 29 grudzień 2013 - 13:03

Stukanie w silniku

Ja na przykład namawiam na założenie nowej pompy paliwowej klienta,te naprawy kapitalne pomp,nie jest co nowa .

I tu się kolego mylisz. Nowa pompa kosztuje ponad 2000 zł, a za 600 zł zregeneruje ją producent, czyli WSK Poznań i daje gwarancję. U mnie w okolicy wszyscy jeżdżą na takich pompach i nie ma problemu.

#225 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3466 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 29 grudzień 2013 - 17:52

Stukanie w silniku Nowa serbska z gwarancją 2 lata , kosztuje poniżej 1tys
http://allegro.pl/po...3776645188.html
Nie miałem z ni a do czynienia więc nie mogę napisać o jakości , ale opinie słyszałem pozytywne

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#226 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 20:34

Stukanie w silniku

I tu się kolego mylisz. Nowa pompa kosztuje ponad 2000 zł, a za 600 zł zregeneruje ją producent, czyli WSK Poznań i daje gwarancję. U mnie w okolicy wszyscy jeżdżą na takich pompach i nie ma problemu.

Jak regeneruje to producent WSK Poznań,to się i zgodzę że pochodzi ,ale u mnie nikt nie wysyła pompy, tylko oddaje do naprawy ,lub na wymianę .

#227 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 06:07

Stukanie w silniku witam .podczas odpalania c-360 tuz po wyloczeniu rozrusznika i uruchomieniu silnika nastąpił 1 stuk,huk,trzaśniecie i silnik zgasł.krecilem przez te male okienko tym kołem i obraca się.jesli ktoś wie co to może być za przyczyna tego zdarzenia proszę o odp

#228 Share mrjacoobek

mrjacoobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo przede wszystkim :)

Napisany 30 grudzień 2013 - 07:58

Stukanie w silniku Zobacz czy nigdzie nie jest pęknięty blok silnika, może korbowód się urwał.
Jeszcze mógłby by to być np. popychacz albo wałek rozrządu, jest wiele możliwości musisz rozebrać silnik i zobaczyć.

Edytowany przez mrjacoobek, 30 grudzień 2013 - 07:59.

#229 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 09:32

Stukanie w silniku blok nie jest pekniety

#230 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 11:29

Stukanie w silniku Przykrywki klawiatury do zdjęcia i obserwuj czy podczas kręcenia wałem pracują głowice.
Druga sprawa to miska w dół i będzie widać najwięcej. Beknięty korbowód, urwany wał.
Koło pasowe wału obraca się?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 14:17

Stukanie w silniku tak chodzi normalnie

#232 Share vanhool

vanhool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 18:37

Stukanie w silniku wracając do tematu wału, z ciekawości odkręciłem okienko sprzęgła i zauważyłem myszkowanie zamachu, i stało się jasne że coś ma luz, tylko tak: czy jeżeli byłby pęknięty wał na ostatnim czopie to czy wogóle miałby tyle mocy żeby żeby ogarnąć pług 3-skibowy?? Czy może jednak nie jest tak źle i zrobił się luz na panewce głównej??

#233 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3466 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 30 grudzień 2013 - 18:54

Stukanie w silniku Jeśli ma tyle luzu, że zauważyłeś jak mówisz "myszkowanie" to nawet jeśli jest to spowodowane luzem, na panewce głównej jak podejrzewasz , to wał jest już na tyle wytarty, że nie ma z czego zrobić szlifu :(

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#234 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:02

Stukanie w silniku Sprawdź luzy na zaworach.

#235 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 21:25

Stukanie w silniku Zobacz jeszcze w obudowie sprzęgła ,sprężyny dźwigienek,może masz łapkę luźno i stuka ,lub zapal na wciśniętym sprzęgle i rozkręcaj obroty ,powoli czasami gwałtownie i nasłuch*j.

#236 Share mrjacoobek

mrjacoobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo przede wszystkim :)

Napisany 31 grudzień 2013 - 13:50

Stukanie w silniku I co było przyczyną usterki?
Naprawiłeś to?

#237 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 06:37

Stukanie w silniku problem rozwiozany,peknieta glowica

#238 Share leszek67

leszek67

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 19:13

Stukanie w silniku -- połączono --

Witam. U mnie był remont silnika C 360 tj.tuleje, tłoki, pierścienie, regeneracja głowic, regeneracja pompy wtryskowej - problem jest taki, że na zimnym silniku prawie nie słychać odgłosów ciapania z silnika gdy się rozgrzeje przy wyższych obrotach wyraźnie słychać odgłosy ciapania przy głowicy (podobny odgłos jak rozszczelnienia kolektora wydechowego) na 4 cylindrze na rozgrzanym silniku po poluzowaniu nakrętki wtryskiwacza minimalna reakcja spadku obrotów. Obecnie chodził po remoncie 20 godz i zostały sprawdzone i wyregulowane luzy zaworowe - odgłosy są głośniejsze. Proszę o wskazówki.

Edytowany przez Marcin91, 18 styczeń 2014 - 17:53.
dublowanie tematów

#239 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 20:10

Stukanie w silniku Dodaj jakiś film tego ciapania albo przyłóż rękę na dekle głowic czy nie czuć bardzo dużych drgań abo jak by coś uderzało coś w głowicę.

Edytowany przez Marcin91, 18 styczeń 2014 - 17:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share JakubTowarek

JakubTowarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 luty 2014 - 20:51