Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stukanie w silniku

429 odpowiedzi na ten temat

#201 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 02 styczeń 2013 - 10:23

Stukanie w silniku Może okres ma i pier**lca dostaje xP wtryskiwacze albo któraś sekcja na pompie niedomaga. Zawsze trzeba zacząć od najprostszych rzeczy, ustawienie i sprawdzenie wtrysków dużo nie kosztuje, a w ursusach warto co sezon profilaktycznie i tak je ustawić;)
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stukanie w silniku Dzisiaj, 16:22
  •  

#202 Share Marcin_78

Marcin_78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 10:42

Stukanie w silniku Witam
Zdecydowanie sprawdź końcówki wtrysków to powinieneś zrobić na samym początku. Regulacja lub ewentualna wymiana nie jest kosztowna a powinna pomóc jeśli nie pomoże sprawdź pompę wtryskową

#203 Share karolek12

karolek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 13:11

Stukanie w silniku Tak jak pisza koledzy i zaobserwuj ze jak ciagnik pochodzi na wolnych obrotach długo i dodasz gazu to takie sa objawy a jak mu dajesz ciezka prace to to zjawisko ustaje?Sprawdz wtryski i nakretki (kołpaki) ktorymi dokrecasz koncowke wtryskiwacza mi sie zdarzyło ze własnie kołpak pekł i podobnie miałem.

#204 Share mateuszrol2000

mateuszrol2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 19:31

Stukanie w silniku witam, mam problem z moim 3p , wstawilem nowa glowice z zaworami i ustawilem idealnie zawory , po otpaleniu slychac stukanie i jak przygazuje powyzej 2300 obr. nie rowno ciagnie
prosze o pomoc

#205 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 04 kwiecień 2013 - 21:09

Stukanie w silniku Jak na rozgrzanym nie ma stukania to znaczy że jest dobrze.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#206 Share GArgus

GArgus

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Muzyka

Napisany 15 kwiecień 2013 - 20:24

Stukanie w silniku Witam.
Mam problem z Ursusem c-360 i nie umiem sobie z nim poradzić. Na pierwszym cylindrze wyrzuca spaliny zaworem ssącym, czemu towarzyszy odgłos stukania.
Pompa paliwowa oraz wtryskiwacze zostały zregenerowane. Na głowicy (zdejmowana) nie widać pęknięć, zawory były docierane.
Załączam filmik z pracy silnika.

#207 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 20:37

Stukanie w silniku A zawory dobrze ustawione.Jak tak to pompa źle ustawiona na sekcji może być.A pytanie kiedy się to stało czy być może kupiłeś s taką wadą.Jak kupiłeś to odkręć kolektor wydechowy może nie być otworu w uszczelce.Spotkałem się z takim numerem. Ale stawiam na pompę.

#208 Share GArgus

GArgus

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 20:45

Stukanie w silniku Pompa świeżo po regeneracji, dziś wróciła. Stało się nie tak dawno, jestem użytkownikiem tego traktora dobre kilka lat.

#209 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 15 kwiecień 2013 - 21:12

Stukanie w silniku Mi kiedyś w C-330 też wyganiało spaliny kolektorem ssącym , a stało się tak po ścięciu klina na wałku rozrządu, koło zębate się o pewną wartość przekręciło i rozrząd nie zgrywał się jak należy.Na ostatnim filmiku widać też że dźwigienka pierwsza od chłodnicy (chyba zaworu wydechowego) prawie nie pracuje ma bardzo mały skok

Edytowany przez Roki212, 15 kwiecień 2013 - 21:27.

#210 Share GArgus

GArgus

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 21:21

Stukanie w silniku Dziękuję za poradę, sprawdzę i czekam na kolejne propozycje/porady

Edit: problem rozwiązany: zużyty wałek rozrządu, wytarte szklanki

Edytowany przez GArgus, 19 kwiecień 2013 - 15:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share AsToNeK_LwG

AsToNeK_LwG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 21:20

Stukanie w silniku Witam
spotkałem się z małym problemem a mianowicie w c-360 dudni coś w silniku a spod jednego wtryskiwacza daje ropa i to tak jakby z tego cylka dudni w czym moze być problem ??

#212 Share --U--R--S--U--S--

--U--R--S--U--S--

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 11:51

Stukanie w silniku http://www.agrofoto....ka/page__st__20
nie może Ci nic lać

#213 Share ruktaf

ruktaf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 16:23

Stukanie w silniku Witam. Wymieniłem ostatnio uszczelkę pod głowicą bo mi wydmuchało 1/2. Po szlifowaniu głowicy nowa uszczelka skręcanie za pomocą klucza dynamometrycznego wg schematu i instrukcji. Problem w tym, że przy rozgrzanym silniku na wyższych obrotach stuka, a gdy zejdzie z obrotów to się normuje i tak dalej (gaz tłucze/zmniejszenie obrotów przestaje) podobnie jak za dawnych czasów w 126p przy wczesnym zapłonie w środku lata jak się przegrzał.

#214 Share vanhool

vanhool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 10:02

Stukanie w silniku Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem c360 3p. Kupiłem go na początku sezonu ponoć po remoncie w Tyczynie. Normalnie gdy było ciepło wszystko było ok, i palił na strzała. Gdy pod koniec sezonu temperatura zaczęła spadać zaczęły się problemy. Kilka razy zdążyło mi się wręcz rozładować akumulatory a silnik puścił tylko niebieski czy fioletowy dymek, parę razy próbował zaskoczyć i na tym się kończyło. Głównym problemem jest jednak głuche stukanie, które roznosi się na cały ciągnik i nie idzie zidentyfikować jego pochodzenia. Ostatnio gdy go odpalałem ( I raz po trzech tygodniach) zapalił o dziwo na strzała ale przez chwilę stukanie się wzmogło i po przejechaniu może 20m ucichło. Podobny dźwięk pojawił się kiedy jechałem z ładunkiem 1.5t. Schodząc z wysokich biegów przy przejściu na 2 i przejechaniu dosłownie kawałeczka znów pojawił się ten dźwięk.

Nie wiem czy to pomoże ale w sezonie nabiłem ok. 100 mth w terenie górzystym. Rotacyjna, samozbierająca, pług 3-skibowy.

Mam nadzieję, że mi pomożecie, pozdrawiam.
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 29 grudzień 2013 - 09:17.

#215 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 10:28

Stukanie w silniku Podejrzewam że masz peknięty wał, miałem tak kilka miesięcy ciagnik pracował tylko słabszy był, jeśli pękł na pierwszym wyku*wieniu to kółko pasowe na wale będzie się dygało i zamiatało w czasie pracy,

#216 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 28 grudzień 2013 - 10:34

Stukanie w silniku Kolega wyżej dobrze gada, jak masz możliwość to zobacz czy kolo pasowe porusza się do przodu i tylu. Ja w tamtym roku miałem to samo i silnik tez miał tylko 150mth po remoncie.
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

#217 Share vanhool

vanhool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 11:43

Stukanie w silniku Sprawdziłem, przy zapieraniu brechą nie występuje ruch ani w przód ani w tył. Dodam że ciągnik nie osłabł, ostatnie co robiłem, to orkę na dość konkretnej górce z pługiem 3-skibowym i dość raźnie mu szło. Kręciłem go też dziś na rozruszniku to oprucz samego dźwięku sprężania nic się nie odzywało.

Cd samego koła pasowego, przyglądałem mu się wielokrotnie w trakcie sezonu i obraca się normalnie osiowo, bez żadnego mimośrodu.

Edytowany przez vanhool, 28 grudzień 2013 - 11:44.

#218 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 28 grudzień 2013 - 12:26

Stukanie w silniku A może któraś przeciwwaga na wale hałasuje. Zdjęcie miski olejowej powinno trochę rozjaśnić.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#219 Share vanhool

vanhool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 13:21

Stukanie w silniku No tak, to rozwiałoby wiele możliwości. Czytałem też (coś/co nieco) o wieszających się wtryskach i złym kącie wyprzedzenia zapłonu. Może coś w tym kierunku?? Czytałem min właśnie o tym że jak zapłon jest opóźniony to będzie go ciężko odpalić na zimnym, będzie stukał no i oczywiście dym. W pewnym sensie to się zgadza ale z racji że nie jestem wtajemniczony w materię ursusów wolałbym żeby ktoś inny zweryfikował moje przemyślenia :)

Witam, powoli przymierzam się do zdjęcia miski, ale mam dylemat czy trzeba rozjeżdżać silnikiem czy wystarczy odjechać kołyską i po prostu odkręcić miskę. Nurtuje mnie to bo ponoć bloki są tam cienkie i mogą się odkształcić od własnego ciężaru dlatego proszę o poradę. A cd. samego pukania, czy może to być wina luzu na panewkach??

Nie pisz posta pod postem! Połączone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 29 grudzień 2013 - 09:33

Stukanie w silniku Nie trzeba rozjeżdżać, wystarczy odkrecic kolyske z kolami. Ale moim zdaniem lepiej było by zdjąć cały silnik.
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.