wiktor-p

ile byków na niecałych 17 hektarach?

Polecane posty

wiktor-p    1

Siemka. Ile byków bym mógł utrzymać na niecałych 17 hektarach(16,7ha)? Ziemia jest pierwszej klasy gleba. Obora jest na około 35 do 40 sztuk. Obora na łańcuchy bez poideł.

 

Także ile bym mógł byków utrzymać na tylu hektarach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Mój znajomy na 4ha ornego i 2ha łąk trzyma 9 opasów od cielaka do końca ;)Klasa ziemi VI, więc Ty spokojnie utrzymasz 45-50 sztuk :)

Edytowano przez maciejo360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Ja mam ok 16 ha ornego i łaki ok 3 ha i cały czas mam 10 sztuk byków ale chce dojść do ok 25-30 może się uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john1038    0

Ile opasów mógł bym chodować na areale 20 ha, i ile czego zasiać?

I 1-2 krowy do pojenia cieląt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

żebyś jeszcze napisał jaki system utrzymania to by ktoś mógł poradzić a tak to sobie można gdybać.

podstawa to jaka obora: ściółkowa czy na rusztach jak ściołowa to czy chcesz mieć własną słomę czy też masz dostęp do taniej co sie nie opłaca siać zbóż, no i dalej właśnie czy zamierzasz karmić je śrutą czy też jakieś kupne wynalazki, sam przeanalizować wszystko musisz dokładnie.

jak zasiejesz przykładowo 10h kukurydzy i 10h traw będziesz trzymał (w monokulturze-nie polecam) to możesz sobie zaszaleć z ilością no ale każdy może to inaczej widzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

na 20 ha powinno dać radę wychować 30-40 sztuk. Sprecyzuj bardziej jakiej klasy gleba to można będzie dokładniej oszacować bo kukurydza inaczej urośnie na "piskach" inaczej na glebie organicznej, to samo tyczy się trawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

to teraz sam się zastanów ile słomy będziesz potrzebował (ile ha zboża żeby być samowystarczalny) i jakie zboże będziesz siał  i powoli zaczniesz sam sobie odpowiadać jaka powinna być optymalna struktura zasiewów. jak ustalisz strukturę zasiewów wtedy łatwiej dojść do sedna sprawy (ile oopasów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john1038    0

Myślałem nad 4-6 zboża.

Ziemia klasy 2-4

Siać będę pszenżyto i mieszankę jęczmienia z owsem

8 ha trawy i 2 żyta na kiszonke resztę kukurydzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Na 20 ha takich gleb jakich piszesz, jak ktoś ma "łeb" to rozplanowałby zasiewy nawet na ponad 50 sztuk bydła w różnym wieku.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

19 ha i jak narazie 50sztuk

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

wiesz ile masz miesięcy w roku, wiesz czyba ile trzeba czasu byka utrzymywać, wiesz ile mozesz utrzymać z tych ha? to liczyć chyba umiesz :) nie jest to skomplikowane ha ha ha ciężko wyliczyć czy dasz radę 1 na miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Mam 23 hektary w tym 3 ha łąki i jak dotychczas 40 sztuk bydła w różnym wieku i myśle nad zwiększeniem ilości by sprzedawać 2 byki miesięcznie tylko pytanie czy dam rade je wykarmić. Mam uszykowane 3 ha kukurydzy 2 ha żyta na kiszonkę dosieje 1 ha lucerny ale jak rozplanować zasiewy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj