wiktor-p

ile byków na niecałych 17 hektarach?

Polecane posty

Jakub21    20

zboża mi wystarcza a z łąkami właśnie u nas wielki kłopot nie ma możliwości dzierżawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

To lepiej chyba będzie zasiać trawę na gruntach ornych, a zboże w razie czego dokupić.

Jak już siejesz ten GPS to po nim na wiosnę siej kukurydzę, dokupisz zboża i tyle.A orne masz jak wydzierzawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Ciężko i ponad 1200 za hektar samej dzierżawy plus podatek i dopłaty. Właśnie po życie ma być kukurydza i ona jest już wliczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

To chyba będzie lepiej zasiać trawę, a zboże dokupywać.Zasiewy to sam sobie powinieneś ułożyć na podstawie tych dotychczasowych.

 

@ Sokol2 25 ha wysokwydajnych łąk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Nie chce przesadzić a chce aby to było opłacalne tym bardziej że mam teraz żonę i dziecko na utrzymaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

To żadna przesada, bo zwiększysz ilość o ok. 10 sztuk, to ile będziesz siał tej trawy i ile dokupisz zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Wiesz co no mam takie pole podzielone na pół bo na jednej mam przygotowane pod lucernę a drugą póki co mam zboże a co myślisz trawe czy lucernę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Sam nie wiem z lucerny będzie dobra pasza, no ale trawy będzie więcej.Może lepiej będzie trawę, i wtedy się przekonasz czy starczy Ci areału na lucerne.Takie jest moje zdanie, ale zrób jak uważasz, bo ja tylko podpowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

a mam 25 ha i 80-90szt byków w roznym wieku

To chyba całą pasze treściwą dokupujesz,ile sztuk jesteś w stanie sprzedać co roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba całą pasze treściwą dokupujesz,ile sztuk jesteś w stanie sprzedać co roku?

 

Ja mam na 6 ha ornej,6 łąk i 50-60 sztuk w różnym wieku.

Edytowano przez MirekCase4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Pewnie wie tyle że przecież stan się waha bez przerwy coś się ocieli coś pojedzie na kiełbasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnio 22 balotów 120x120, chłopie ty masz jakąś hodowlę że tak tutaj prawisz a nie wiesz jak to jest pogłowiem ? raz sprzedam więcej a mniej kupie i na odwrót, janusz20 ci już to chyba wystarczająco wytłumaczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja mam 3 ha trawy i4 ququ i obecnie 48 ogonów do wykarmienia....i caly czas sie powiększa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Średnio 22 balotów 120x120, chłopie ty masz jakąś hodowlę że tak tutaj prawisz a nie wiesz jak to jest pogłowiem ? raz sprzedam więcej a mniej kupie i na odwrót, janusz20 ci już to chyba wystarczająco wytłumaczył.

22 baloty z ha, to zaledwie 130 balotów możesz zrobić a przy takim stadzie to pewnie blisko 2 baloty dziennie idą, nawet jesli tylko 1 dasz dziennie to nawet na pół roku Ci nie styknie. Kukurydzy zbierzesz więcej niż 50 t/ha? napisz  kolego jakie pasze jeszcze stosujesz i w jakich ilościach. Chyba że kupujesz cielaki i takie 300kg juz sprzedajesz.

 

 

kolego Mikrus możesz dokładniej opisać w jaki sposób udaje Ci się wykarmć takie stado?

Edytowano przez sirKonrado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 22 baloty to raczej z jednego pokosu.

 

Dobrze że jest tu jeszcze ktoś kumaty,wszystko tłumaczyć. Przy jakim stadzie ? załóżmy że w obecnym momencie połowa z tego to byczki poniżej pół roku, kto ci powiedział że dwa muszą iść na dzień, chyba że samym sianem i wodą futrujesz, do tego dochodzi słoma jęczmienna i owsiana. Kukurydzy to spokojnie ponad 50t/ ha zielonej masy zbiorę, w tym roku maszynista stwierdził że moja najlepsza w okolicy, kolba,wysokość i równa, ale dokupuje wysłodki 25 ton, jeden transport, i okresowo wywar gorzelniany wożę. Do tego śrut, koncentrat, rzepak,minerały, mniejsze susz z lucerny. Głównie kupuje cielaki w wadze 50-100kg ale okazjonalnie też coś wezmę ciekawego jak się trafi, i od swoich mamek coś jest.

Edytowano przez MirekCase4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

sirKonrado do tego miałem jeszcze troche poplonu na kiszonkę. Łącznie miałem w tym roku miałem cos ok 200 szt belek 140x120 kiszonki z traw i poplonów, ququ nie wiem ile bylo ton ale materiału było bardzo duzo.

1 belka mi starcza na 3-4 odpasy czyli niecałe 2 dni, do tego ququ dosyają tyle aby nie zostawało dużo niedojadów, do tego trochę śruty z koncentratem i tyle. Oczywiście 48 szt ale w różnym wieku. Ja planuje tak aby było do sprzedania 20 szt w roku, choć jak w przyszłym roku uda mi się się zrobi boxy na luz to planuje powiekszyć hodowle x2 bo troszke mi ziemi doszło i mam ok 19 ha wiec przy dobrym planie spokojnie da rade wykarmić. Na wiosne samej ququ bedzie zasiane 10 ha, zboża dokupuje ok 10-15 ton ale z tego względu ze bylo troche świń ale to już prawie przeszłość. O słome tez się nie martwię bo mam dostęp do darmowej wiec moge brac ile chce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile płacisz za wysłodki?

 

Mam 20 km do cukrowni, 1450 zł za 26 ton, i za transport 200 zł , znajomy przywiózł.

Edytowano przez MirekCase4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj