Skocz do zawartości

Zdjęcie

problemy z dilerami, serwisem, producentem kuboty

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 28 październik 2014 - 21:43

temat poświecony problemom występujacym głównie na gwarancji ale także po gwarancji (brak części, nie terminowe naprawy, wadliwe naprawy itp.) piszcie negatywne wątki bo pozytywnie mogą być pisane przez osoby związane z dilerami- dlatego lepiej żeby nie było  darmowej reklamy tylko przestroga dla innych kupujacych. mile widziane rozwiązanie tych problemów ze szczegółami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problemy z dilerami, serwisem, producentem kuboty Dzisiaj, 09:32
  •  

#2 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 16:36

Koledzy przy prowadzeniu jakiejkolwiek maszyny do dilera na reklamację trzeba napisać pismo i wymienić wady i zażalenia wszystkie.

I stać nad serwisantami aby wpisywali wszystko w kartę urządzenia (książka gwarancyjna) co było robione. Z doświadczenia wiem że to co na gębę to tylko potem z kieszeni a części drogie bo nawet nie można jak później się odwołać z wad urządzenia a diler się wypiera że nic takiego nie miało miejsca. Ostatnio nawet słyszałem że ten typ maszyny tak ma i nic na to nie można poradzić szkoda tylko że przy zakupie wszystko jest zachwalane. Aby tylko rolnik wyjechał za bramę.

#3 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 14 listopad 2014 - 22:18

oj duuużo pisania tyle wad  i awarii

#4 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 23:47

śmiało pisz ja jak zakończę sprawę też opisze

#5 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 21:34

Wczoraj był serwis fabryczny niby naprawili funkcje auto wczoraj działała jeszcze a dzisiaj już znowu nie działa  tragedia pisze o wymianę na inny traktor

#6 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 10:42

A co masz za Traktor ? 

#7 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 13:43

kubota m128x

#8 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 14:22

macie problemy z dilerami? Ja tam nie mam problemu ze swoim dilerem, jak trzeba to i na pieniądze poczeka :D

Edytowany przez tommy66692, 20 listopad 2014 - 14:22.

#9 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 20:33

Do tommy66692 - powiedział co wiedział.Coś doradź , podpowiedz a nie piszesz byle co.

#10 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 00:22

tommy66692 teraz kazdy czeka na kasę :D

Napisz pismo do głównego przedstawiciela w Polsce (jak dobrze pamietam teraz jest Kubota w Piotrówek Mały) z adnotacją do dilera

ze serwis nie jest wstanie naprawic usterki opisz dokładnie problem ponarzekaj troszkę na serwis za brak profesjonalizmu

możesz zaproponować im że naprawisz Ciągnik na własny koszt i wystawisz im fakture za naprawe

lub próbować odstąpić od umowy (niezgodność towaru z umową) to już trochę trudnę i trzeba odwiedzić rzecznika praw konsumenta :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 10:16

To pismo powinien adwokat napisać lub radca prawny. Inaczej się do tego ustosunkują. A tak tylko za nos wodzić będą. Przyjechali pogrzebali i pojechali. Aby tylko terminy odwlekać.

Jak ciągnik jest ok z dealerem nikt problemów nie ma. Płaci za przeglądy i jest ok. Jak się problemy pojawiają to nie tylko z ciągnikiem ale z jego naprawą też. Chociaż znam dealerów, którzy nawet usterki z winy operatora pod gwarancję podciągną.

#12 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 12:23

I każdy z tych radców adwokatów od pisemka wezmie min 200zł

wystarczy notka od rzecznika praw konsumenta który nic nie bierze

dodatkowo w pismie zazalającym mozna zaznaczyć ze opiszę całą sytuacje w pismach rolniczych

o usterkach maszyny i nie profesjalnego serwisu danej marki.

Przerabiałem już róze sytuacje nawet popsucie ciągnika po rocznej gwarancji.

#13 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 13:50

Dostałem email od Szefa serwisu Kuboty Pana Cyca Ze wszystkie usterki usuną.

#14 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 14:06

a termin podał ? bo czas szybko leci :)

#15 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 23:04

koledzy warto porozmawiać z adwokatem. ja dziś właśnie byłem  na takiej pogawędce i dowiedziałem sie że jak zawiedzie pisemko do kuboty polska to należy zrobić ekspertyzę wadliwej części na własną rękę i rozpocząć drogę sądową jak sie ma 100% pewność - a nie zależny ekspert przez nas wynajęty prawdę nam powie czy jest to wada producenta czy nasze niedbalstwo i jest w stanie określić to samo co ekspert sądowy jak dojdzie do procesu a wówczas jesteśmy wygrani, dowiedziałem sie też po gwarancji jest jeszcze coś takiego jak rękojmia podobnie działa jak gwarancja ale szczegółów nie dopytywałem bo nie interesowało mnie to szczególnie. bardzo ważną sprawą jest fakt powielania usterek jak występują np 2 to mamy dużo mocniejsze argumenty. ( jednym słowem łączmy usterki nie tylko w jednym ciągniku ale także u innych użytkowników to bardzo ułatwia ściganie dilera i producenta ) , jeśli ktoś ma wiadomości odnośnie problemów z ukł paliwowym w 108 lub innymi modelami na common rail - to chętnie się skontaktuje z tą osoba

a jeszcze jedno: rzecznik praw konsumenta jest tylko dla osób prywatnych ( maszyna na osobę) a jak ktoś kupił maszynę na gospodarstwo ( to jesteś rolnikiem prowadzącym działalność ) :) to raczej nic wam nie powie chyba że mu zapłacicie albo ma dobry humor - bo go blokuje prawo konsumenckie

#16 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 16:05

problemy z dilerami, serwisem, producentem kuboty Jak dotychczas u mnie z serwisem jest ok. W sobotę o godz. 13-00 rozwaliłem przednią oponę a w poniedziałek o godz. 9-30 dostarczyli nie tylko oponę ale całe nowe koło. Mile zostałem zaskoczony, oby tak dalej. Serwis z centralnej Polski.

#17 Share 740501

740501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 08:37

Najlepiej podchodzi do spraw serwisowych AGRO LUX Opole Lubelskie pozytyw 100% prosic Pana ADAMA

#18 Share 740501

740501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 20:06

Witam jestem posiadzczem kuboty8560 i w kabinie puchną, marszczą się uszczelki badziew totalny kubota rok prod.2013 kupiny 2014,w pierwsze mrozy wysypała się szyba z drzwi bo powchodziła pod uszczelkę woda wszystkie uszczelki do wymiany oczywiście zgłosiłem to do serwisu KUBOTY na dzieńdobry nastawienie negatywne po kilku dniach dostałem odpowiedz ze gwarancja nie uwzględnia reklamacji no to wale do KUBOTA POLSKA pan MICHALSKI olał mnie i powiedział ze ich to nie interesuje spadaj chłopie i wstaw sobie szybę i wymień uszczelki za swoją kase do wymiany są wszystkie uszczelki  jakość uszczelek KIBEL TOTALNY wykończenie spawów kabinowych masakra,miedzy kabiną a błotnikami szpary i krzywo zrobione ze szok myślałem ze tylko w mojej tak jest więc pojechałem do szwagra a tam taki sam kibel jest wysłałe e-mail do CYCA I dyrektora MACIEJA RUJNERA zero kontaktu jadę ze zdjęciami na targi do kielc w marcu  DPF raz na dzień się włancza przy pracy z turem jest to męczące

#19 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 22:15

kolego 740501 podaj jeszcze dilera który ci to g....no sprzedał, bo i on powinien zadbać o klienta a nie tylko śmietankę pijać, tym bardziej ze takie badziewne uszczelki to dla nich wydatek kilka stówek, co świadczy o ich pazerności  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 27 grudzień 2015 - 13:50

to nie zle a ja takiego własnie kupuje. pocieszam się jedynie tym że każdy traktor się psuje w jednym to a w drugim co innego nie ma maszyn bez awaryjnych podiołem decyzje na kubote bo w mojej okolicy chodzi ich 4 sztuki z różnym przebiegiem i wiekiem największy przebieg to 4500h.

narazie mam nadzieje że nie rozsypie mi się po kilku latach POZDRAWIAM