majtek53

Ursus C-380 -Informacje

Polecane posty

XMK13    411

Nie, wersja M nie ma większego udźwigu, dopiero 82 KM ma mieć udźwig 3,1 t. Tylko po co większy udźwig?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    180

M ma większy udźwig i skrzynię 40, w prospektach i nawet na stronie ursusa mają pokręcone te dane, ale pytałem o 380 w styczniu i dostałem maila z takimi informacjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

chyba większość jak nie wszystkie mają 4 lata gwarancji, ostatnio pytałem o 11054 i też mówił sprzedawca o czterech latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Osiemdziesiątki są już od jakiegoś czasu w sprżedaży, w okolicy jeżdżą już 2 (wiem że pytanie zasane kilka miesięcy temu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ursus C-380 z wynikiem 12 sztuk 3-cim najlepiej sprzedającym się modelem ciągnika w sierpniu po Majorze 80 (15 szt.) i NH TD 85 (32 szt.) co potwierdza, że trafiają w rynek. Ursus powinien zaoferować opcjonalnie także skrzynię o większej ilości przełożeń 24x24 oraz szersze opony, wszak 68-konny Zetor 7745 czy też 72-konny Ursus 5314 wychodziły na oponach 12,4R24 i 16,9R34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Odświże temat posiadam Ursusa c 380 od czerwca kupiłem go razem z prasą z-594. Za c 380 zapłaciłem 126000 początkowo mjał być major ale ostatecznie padło na Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to że masz to nas średnio interesuje.,.. jak już chcesz sie pochwalić to przynajmniej napisz co to jest warte i czy drugi raz byś kupił albo np wybrał majora ewentualnie starą zachodnią używke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Jak dla mnie super ciągnik dobra widoczność bardzo zakrętny jak na tą cenę jest ok u mnie pracuje jako ciągnik pomocniczy. Zastąpił mtz 82 więc dla mnie to jak przesiadka z malucha do Mercedesa
Ps kupując go to tylko z klimą latem w kabinie jest jak w saunie
Te tandetne plastiki w kabinie na które wszyscy tak narzekają troszkę skrzynią jak jedziesz po dziurach ale plus jest taki że wystarczy ciepła woda i szmata i mamy czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jakieś doświadczenia z ciężkimi pracami masz (poza prasą)? Nie grzeje się bardzo przy obciążeniu? Masz może przy nim ładowacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

W ciężkiej pracy nie u mnie jest to ciągnik pomocniczy. Pracował z omijają i szambonurkiem wiosną pojedzie na usługi z siewnikiem do qq. Zrobił dopiero 120mtg
Ładowacza nie ma ale moje zdanie jest takie że do Ładowacza jest za lekki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Panowie z Polmotu chcą odnieść się do tradycji firmy Ursus powinni ten model oznaczyć jako C360, a nie C380 bo to tylko w wielu ludzi wprowadza w błąd. Stara 80-tka to ciężka seria Ursusa, może za mały stosunek masy do mocy ale za to duży uciąg i solidna budowa. Obecne C380 to lekki delikatny ciągnik z silnikiem o sporym zapasie mocy. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

akmaly, według Wikipedii C385 miał masę 3525 kg bez obciążników (4500 z obciążnikami i wodą w dętkach) , nowy C380 ma masę 3370 kg (4020 kg z obciążnikami), natomiast C360 miał masę maksymalną (z obciążnikami i wodą w dętkach) równą 3000 kg (bez wody 2700 kg). W związku z tym twierdzenie, że nowy C380 to lekki ciągnik jest na wyrost.

Jeszcze spytam kolegów - ilu z was przed orką napełniało wodą dętki Ursusa C360? Ten ciągnik też ma problemy z uciągiem objawiające się w orce ciężkich gleb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

C 385 tak samo jak C360 były bez przedniego napędu. Dolicz most, wał oraz przystawkę i masz masę dużo wyższą.

Woda w dętkach to bardzo dobry obciążnik tylko kłopotliwy ponieważ C360 to mały ciągnik w większości wykorzystywany jako pomocniczy i nie potrzeba go specjalnie z tyłu dociążać. Już lepiej zainwestować w dobre opony radialne.

Tak ku ścisłości z wodą a raczej woda z chlorkiem wapnia ( obniża temperaturę krzepnięcia ) w kołach miałem styczność w ciągniku 4x4 ( taki by sprowadzony ) - do orki itp. upraw super ale do transportu niepotrzebne. Lepiej dorobić duży obciążnik na przód do orki i zawsze łatwiej zdemontować niż wypuszczać i zalewać.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jeśli moc obu ciągników jest podobna, masa bardzo podobna, to co zadecydowało, że w Twojej opinii Ursus C380 jest ciągnikiem lekkim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ogólnie Ursus się rypnął na nazewnictwie. C-380 zrobili z 75 KM silnikiem, a potem dopiero pomyśleli o silniku 82 KM. I teraz 80-tka ma 75 KM. Gdyby od razu wystawili C-380 z silnikiem 82 KM, a potem C-370 z 75 KM, to wszystko byłoby OK. Kolejne modele mogły by być C-390 i C-3100 a model 11054 zmienić na C-3110. Byłby przejrzysty system nazw bez kombinowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Masa zetora 6245 (60-tka zetora z napędem) to ok 3,5 T

Co do mocy to jakie ma to znaczenie jak to jest jeden i ten sam silnik - po gwarancji przestawić na 100KM i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Nowy c 380 a stary to inna bajka. Stary to był ciągnik ciężki i był gabarytów większy co do pracy z Turek jest istotne stary z szerokimi oponami był stabilny. A nowy to niewielki ciągnik kompaktowy o niewielkich gabarytach podobnych jak 4514 a na 4514 mam tura i wiem że ten ciągnik jest za mały. Do pracy na twardym równym terenie ok ale ładować bele na łące strach parę razy mało brakowało a była by wywrotka. Temu napisałem że c380 jest za lekki. Teraz jak bym wybierał to bym brał c 382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

3512 ze zwykłym TUR-em na linkę bez przeciwwagi jest w stanie ładować na łące bele siana, więc 4514 tym bardziej powinien być stabilny. No chyba że TUR jest dość ciężki i daleko wysunięty do przodu.

C-380 to ciągnik z poziomu 4514/5314, a nie C-385/914. Masa 80-tki to ok 3,4 t, podobnie 5314, a masa 914 to ok. 4,4 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Masa nowego C380 z kompletem obciążników to cztery tony, co wykazałem wcześniej.

Może jest ktoś, kto używał tego ciągnika do orki lub innych ciężki robót?

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Zastanawiam się nad zakupem ciągnika 70 konnego ,który miałby pracować w ładowaczu czołowym Agromasz Mrągowo.Który z poniższych ciągników jest najlepszy do ładowacza?
      -Zetor Major 80
      -Farmtrac 675DT
      -New Holland TD5.75
      -Ursus C-380 (Wiem ,że to samo co Farmtrac tylko kabina inna i pompa hydrauliczna ma większą wydajność)

      I co najważniejsze proszę o podanie ceny .
      Przy okazji jaki ładowacz do takiego ciągnika żeby dobrze współgrał.
      P.S
      Zwróćcie uwagę że Ursus C-380 ma pełne felgi z przodu jakby miał być do ładowacza.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj