Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-380 ?

302 odpowiedzi na ten temat

#281 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 07 październik 2016 - 12:46

Ursus C-380 ? Moderatorze ratuj!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-380 ? Dzisiaj, 06:10
  •  

#282 Share mariox

mariox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 12:50

Ursus C-380 ?

Witam, mam pytanie do użytkowników nowych  C380 czy macie wrażenie że silnik jest mułowaty (wolno się wkręca na obroty) jak na 75km, mam wrażenie że jest niewiele mocniejszy od starego C360 3p.

#283 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 16:56

Ursus C-380 ?

Podobne objawy występują w 11054. Czy dymi przy wkręcaniu się na obroty, szczególnie na niższych obrotach?

#284 Share SW400kruger

SW400kruger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 17:06

Ursus C-380 ?

Bo tak naprawdę jest niewiele mocniejszy przy normalnej konwencjonalnej eksploatacji, natomiast jeśli mu przyciśniesz i będziesz trzymał cały czas na obrotach przy każdej pracy to wydusisz jeszcze parę cherlawych koni(ale to takich zamrzanych kucyków a nie rasowych pociągowych heh), przy czym ze zbiornika też wydusisz kilkanaście litrów ON, ,,ten typ tak ma" ;) .
Za bardzo więcej nim nie narobisz niż starą poczciwą 3P, tyle, że masz ładny nowy ciągnik mający w domniemaniu firmy go składającej i jej zagorzałych fanów duży potencjał. Na początku będziesz dumny, że masz, że do czegoś doszedłeś, kupiłeś coś o czym od jakiegoś czasu marzyłeś, ale szybko Ci może zbrzydnąć nawet patrzenie na niego.

#285 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 17:41

Ursus C-380 ?

Mułowaty jest w całym zakresie obrotów czy tylko tych niższych?

#286 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 17:41

Ursus C-380 ?

hyhy nie dołuj gościa... co miał zrobić jak się bał zachodniej technologii , nawet tej 20letniej. Coś czuje że nawet pełnoletnim U5314 bym zaorał te nowe c380. Fajnie by było spotkać oba na jednym polu...

#287 Share SW400kruger

SW400kruger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 18:09

Ursus C-380 ?

Nie dołuje, a uświadamiam. Zdołuje Go nowy świetny nabytek zachwalany przez fan-gówniarzerie mającą styczność z rolnictwem w tych śmiesznych gierkach polegających na prowadzeniu gospodarstwa. Zaraz założą jakiś portal społecznościowy typu ub(ursusbook) czy inne ustrojstwo aby zachwycać się tym co dowiedzieli się o ,,nowym ursusie" na targach, pokazach czy z wypowiedzi kierownictwa manufaktury. 

#288 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 18:09

Ursus C-380 ?

A to nowe zachodnie "80" są cięższe? I niby taki Class tej samej mocy pociągnie 4 obrotową?

#289 Share 123456

123456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 20:44

Ursus C-380 ? Jeździłem nim to silnik jak zyleta w obroty wchodził

#290 Share SW400kruger

SW400kruger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 21:05

Ursus C-380 ?

Chyba jak ciągnął sam siebie wchodził na obroty tak jak to zdefiniowałeś  :) 
No ale każdemu co innego odpowiada, wszystko w zależności od indywidualnych wymagań i oczekiwań...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share mariox

mariox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 21:07

Ursus C-380 ?

XMK13 przy obciążeniu czasami przydymi.
MF675ursus mułowaty jest na całym zakresie obrotów
Żeby nie ten silnik to z ciągnika jestem bardzo zadowolony ponieważ on u mnie pełni role jako pomocniczy z turem.

#292 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 grudzień 2016 - 21:19

Ursus C-380 ?

A to nowe zachodnie "80" są cięższe? I niby taki Class tej samej mocy pociągnie 4 obrotową?

Pociągnie?
Jak on pusto ledwo daje rade.Załączony plik  Clas dymas.jpg   21,3KB   2 pobrań

#293 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 02 grudzień 2016 - 05:13

Ursus C-380 ? @Rolnik1973

http://www.agrofoto....-1466456199.jpg

#294 Share 123456

123456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 02 grudzień 2016 - 05:20

Ursus C-380 ? To juz lepiej dołozyc troche i kupic new hollanda td5.85. Ten napewno nie dymi

#295 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 02 grudzień 2016 - 10:10

Ursus C-380 ?

W Ursusie jedyne co jest fajne to jest marketing. POLMOT wykupił sobie znaczek Ursusa i nagle stał się super producentem ciągników. C 380 to taki sam cud techniki jak Farmtrac 675dt. Mrągowskie ciągniki jakoś nie zwojowały rynku chociaż na początku też się nimi zachwycano, to samo czeka Ursusa. Myślę, że te 120tys zł można lepiej wykorzystać niż kupować nową zabaweczkę.

#296 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 02 grudzień 2016 - 12:24

Ursus C-380 ?

https://www.youtube....h?v=OkKbHlK8Kqw

Nie ma co porównywać 75kM z 86kM w NH i mimo tego też mocą nie zachwyca .

Nie wiem czy widzieliście ale są nowe ursusy

http://www.ursus.com...agniki-rolnicze

#297 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 02 grudzień 2016 - 16:21

Ursus C-380 ?

W Ursusie jedyne co jest fajne to jest marketing. POLMOT wykupił sobie znaczek Ursusa i nagle stał się super producentem ciągników. C 380 to taki sam cud techniki jak Farmtrac 675dt. Mrągowskie ciągniki jakoś nie zwojowały rynku chociaż na początku też się nimi zachwycano, to samo czeka Ursusa. Myślę, że te 120tys zł można lepiej wykorzystać niż kupować nową zabaweczkę.

Mam nadzieję, że taką samą opinię masz o Majorze - najchętniej kupowanym ciągniku w tym roku.

W czym gorsze jest dymienie Ursusa od dymienia Classa?

#298 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 02 grudzień 2016 - 20:06

Ursus C-380 ?

Mam nadzieję, że taką samą opinię masz o Majorze - najchętniej kupowanym ciągniku w tym roku.

No oczywiście. Przecież to prawie ten sam ciągnik tylko z innym znaczkiem. Kumpel kupił nową Proximę i jak sam mówi drugi raz nie zdecydował by się na nowy ciągnik. Do ciągnika oczywiście nic nie ma, wszystko jest OK ale jak sam mówi koszty utrzymania typu serwis obowiązkowe AC do momentu spłacenia kredytu itp kosztują go jakieś 6 tys rocznie, do tego oczywiście raty kredytu. Lepiej kupić używkę, ale to jest oczywiście moje zdanie bo jak ktoś chce Ursusa w cenie Lexusa to oczywiście jego sprawa.

#299 Share piasekmoto

piasekmoto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 grudzień 2016 - 21:26

Ursus C-380 ?

przeglądam i czytam to forum od dłuższego czasu, bo chce kupić ciągnik głównie do transportu. Taki ok 80-100 KM byle z szybka skrzynia 40. I napisze teraz swoja opinie po przeczytaniu informacji o różnych markach- FT - prawie każdy pisze, ze awarie to sie psuje tamto wniosek nie polecają, Ursus - przeciez to to samo co FT tyle ze w innych plastikach i cenie, Zetor Major - starsze modele to to samo co wyżej, aktualny model zbyt mały silnik w sensie pojemność skokowa. Zetor Proxima - użytkownicy też piszą o awariach czasem naprawdę poważnych. Belarus - zdaniem użytkowników co tydz jakaś awaria, słaby wom na taśmach i jeszcze te skrzynie.   I teraz mój wniosek - co wybrać skoro nikt nic nie poleca?? Dużo osób pisze- kup lepiej używke z zachodu - ok a czytaliście ile kosztują naprawy choćby skrzyń z fajnymi półbiegami i zmianami pod obciązeniem? I jak sadzicie dlaczego to przyjechało do Polski - bo się już zużyło i teraz prędzej czy później musi się skonczyć awaria i remontem. Rok od zakupu ok - nic się nie psuje ale ile nim mth zrobiłeś? Jak podjąłem decyzje o kupnie pomyślałem- fajnie teraz tylko wybierać;) nic bardziej mylnego. Załóżmy że budżet to ok 100 tyś netto, w kryteria wpiszmy skrzynie 40 km/h. I co wybrać? Ciągniki obecnie są zbyt drogie, wszystko fajnie gdy UNRA dołoży 60% i wtedy można pokazywać na yt jakie to sie ma sprzęty i jak sie nimi szarżuje, a co gdy ktoś wykłada cała kase ze swojego budżetu? Trzeba również pamiętać, że rozmawiamy o ciągnikach których producenci nazywają "niskobudżetowe" wiec czego możemy sie spodziewać? Opinie że nowym ciągnikiem 75 KM można zrobić tyle co 30 letnim 47 konnym C 360 3p mnie załamuja. Przecież to inna era o połowie mocy już nie wspomne. Podsumowując zgłębienie tematu nastawiło mnie negatywnie do kupna jakiegokolwiek innego ciągnika niż C 360 sprzed lat. I co wybrać...???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 02 grudzień 2016 - 22:47

Ursus C-380 ?

Konie się nie psują. Rzucisz trochę owsa, siana, dasz wodę i będzie dobrze! Zimą zawsze się uruchomi, nie zagrzęźnie w błocie i ma funkcję autopilota gdybyś nie był w stanie sam prowadzić. :)

Edytowany przez a1fe26c2, 03 grudzień 2016 - 21:52.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.