Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-380 ?

317 odpowiedzi na ten temat

#1 Share majtek53

majtek53

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 27 październik 2014 - 19:46

Ursus C-380 ?

Ursus C-380 nowość Ursusa, został zaprezentowany na targach Agro Park w Lublinie. Jak waszym zdanie będzie to Hit czy może konkurować z Zetorem Majorem 80 ?

Ktoś był na targach w Lublinie może powiedzieć więcej o tej nowości Ursusa 

Mam Ursusa jestem PATRIOTĄ :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-380 ? Dzisiaj, 05:22
  •  

#2 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 27 październik 2014 - 19:48

Ursus C-380 ?

tu masz artykuł:

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/nowy-ursus-c-380-8211-na-renomowanych-podzespolach,53686.html

#3 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 27 październik 2014 - 19:48

Ursus C-380 ?

W tym temacie już dyskusja się rozpoczęła trochę to możesz poczytać. Właściwie można by sie z tym tu przenieść.

http://www.agrofoto....88#entry1444922

Edytowany przez romek6340, 27 październik 2014 - 19:49.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#4 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 27 październik 2014 - 19:55

Ursus C-380 ?

Skoro nawiazuja do C-385 to powinien troche wizualnie go przypominac. Podzespoly jak w FT 675DT, ale kabina fajniesza.

#5 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 27 październik 2014 - 19:58

Ursus C-380 ?

dizajn ma ciekawy

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#6 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 28 październik 2014 - 06:06

Ursus C-380 ? Myślę że go kupię, o 15 KM za mocny ale trudno. Ma klimę i więcej mi nie trzeba niż to co ma.

#7 Share paulo9999

paulo9999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 29 październik 2014 - 19:17

Ursus C-380 ?

Ale klima za dopłatą.

#8 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 29 październik 2014 - 20:06

Ursus C-380 ?

"jakość podzespołów gwarantują  renomowane firmy europejskie takie jak angielski PERKINS, niemiecki ZF czy włoskie CARRARO" - taka to 'polskość' Ursusa, ale lejącemu na JD starczy, że ma klimę i już rozgrzesza 'wyprowadzanie pieniędzy z kraju' :huh:

#9 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 29 październik 2014 - 20:21

Ursus C-380 ?

Ursus pracuje nad całkowicie Polskim ciągnikiem i jakoś kase na to muszą zdobyć. W spadku dostali ciagniki będące w technologicznej du..pie. Tak że praktycznie muszą zaczynać od zera. do tej pory Ursus wegetował a ile lat jest pod skrzydlami Pol Mot-a ? i efekty juz jakieś widac. Jak na Polskie warunki to i tak postawili sobie wysoko poprzeczkę. Mam tylko nadzieje ze nie skuszą sie na jakąś propozycje i nie sprzedadzą sie zagranicznej firmie bo Hattat jest juz podobno Valtry.

#10 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 30 październik 2014 - 09:36

Ursus C-380 ?

Wg mnie to lepiej nie będzie to markowy składak niż polski bubel. Teraz większość aut jest robiona na zasadzie składaków i jakoś każdy mówi o VW, Audi itp a nie o TRW, Bosch, Delphi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 07:40

Ursus C-380 ?

fajny i dobry bendzie jak zrobisz nim 10tyś.mtg ,wszystko zależy jak trafisz nowe jd też trafiają się buble

#12 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 08:42

Ursus C-380 ?

W Polskich warunkach ciagnik takiej mocy te 10tyś bedzie robił przynajmniej 20lat i to optymistycznie . Czytając wypowiedzi niektórych rolników na forum to taki ciagnik tych 10tyś nie nabije przez całe życie właściciela :D . Swego czasu Mercedes był na krawędzi bankructwa własnie przez to ze robił za dobre samochody , a dobre to drogie i nie psujące się, efekt taki że sprzedawali mało samochodów jak i czesci zamiennych a teraz na tym biznes motoryzacyjny polega ze sprzedaje się samochód czy ciagnik z nie wielka prowizją po to aby zdobyć klienta a zarabia sie na serwisie i częściach zamiennych.

Nie ma co wymagać od Ursusa aby robił najtańsze ciągniki i jednocześnie klasy Fendta czy JD bo tak sie nie da. Owszem w przyszłości Ursus moze robić ciągniki klasy premium ale znajac mentalność Polskich rolnikó to było by " Co za Ursusa mam dać tyle co za JD .... To ja wole juz JD kupić a nie jakiegoś badziewiastego  Ursusa"   I nie ważne że był by to JD tylko z naklejka Ursusa .

#13 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 09:53

Ursus C-380 ?

Bełkot marketingowy nie idzie w parze z rzeczywistością. Dobre marki jak MF Fend DF czy JD dalej robią dobry sprzęt ale są niestety co najmniej 30 lat przed Ursusem i nic tego nie zmieni. Dlatego uważam że powinni wykorzystywać ich potencjał tak jak z Valtry czy Perkinsa a nie tworzyć od nowa coś co i tak się nie uda:)

#14 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 10:24

Ursus C-380 ?

Ależ optymizm z Ciebie bije i wiara w Polskie możliwości  :D 

Tylko czy Polskiemu rolnikowi w większości przypadków potrzebny jest ciagnik ful wypas skoro jak pisałem będzie nim robił góra 200mtg rocznie. No ale u nas bardziej chyba liczy sie prestiż niż faktyczna potrzeba ;)  Na 10ha JD być musi i kropka :P.

#15 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 10:39

Ursus C-380 ?

Każdy musi rozumieć swoje własne potrzeby i sytuację ekonomiczną. Jeśli stać go na JD, niech go kupuje i utrzymuje. Nie kupuje się ciągnika dla samego znaczku z jeleniem, ale też za przeproszeniem nie można popuszczać w gacie na widok emblematów Ursusa, jak to niektórzy mają zakodowane w głowie. Prawda jest taka, że Ursus wypuszcza to samo co Farmtrac, tyle że z własnym "odzieniem" i znaczkiem. Nie róbmy z siebie wielkich patriotów bo akurat Ursus coś wysyła "własnego" na rynek, skoro od lat kto chciał mógł dawać pracę polskim robotnikom i konstruktorom w Mrągowie. I nie - nie odmawiam Ursusowi możliwości wystawienia własnego modelu do konkurowania z Zetorem czy FT, ale nie dorabiajcie do tego otoczki patriotyzmu i ratowania krajowej gospodarki.

Co do konstruowania czegoś własnego - na to był czas jakieś 10, może góra 5 lat temu. Dziś rynek sie nasyca, PROW coraz trudniej będzie otrzymać, a ceny przez niego wywindowane korektom nie ulegną. Albo się zawojuje rynek czymś, co oferują (w mniejszej lub większej części) konkurenci w niższej cenie, albo pozostaje się w niszowej strefie

#16 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 11:24

Ursus C-380 ?

Właśnie majac do wyboru to samo pod marka Zetora , Farmtraca czy Ursusa to wybrał bym Ursusa właśnie z pobudek tzw. patriotycznych.

No bo w koncu jak mamy budować własna gospodarkę ? Co mam kupić Czeskiego Zetora i im portwel nabijać? I tak gdyby nie Polscy rolnicy to Zetor był by w czarnej du..pie . 

Tak masz racje kazdy powinien wybierać maszyny pod własne potrzeby i to słowo "potrzeby" powinno byc kluczowe a mam wrażenie ze u Polskiego rolnika kluczowy jest "prestiż" . i to co widzę u siebie na wsi czy na tym forum to potwierdza. To że mnie stać na nowego JD nie znaczy ze muszę go kupić. Owszem jesli mial bym siedzieć w ciagniku całymi dniami i robic 1000mtg rocznie to JD jak najbardziej pasuje. No ale jak ktoś kupuje 100kM JD na 10ha to chyba lekka przesada.

#17 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 11:26

Ursus C-380 ?

Więc czemu z pobudek patriotycznych nie kupisz Farmtraca czy Farmera?

#18 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 11:40

Ursus C-380 ?

Bo Farmtrac nie jest Polski ;)

Co do Farmera i Ursusa to mam wybór i wybieram to co uznam za lepsze dla siebie , dobrze ze mogę wybierać miedzy Polskimi produktami.

Oczywiście to "Polskimi" jest w cudzysłowu bo wiadomo jak teraz wygląda produkcja ciągników. :)

#19 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 11:42

Ursus C-380 ?

Farmtrac jest tak samo "polski" jak i Ursus, różnica kolorów i znaczka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 11:45

Ursus C-380 ?

Farmtrac ma fabrykę w Polsce, ale jest to firma z Indii. Farmer i Ursus są w pełni polskie, ale Farmer o mocy ok. 75 KM ma silnik JD, a Ursus Perkinsa. Perkins jest oszczędniejszy i bardziej znany, przynajmniej Mi.