Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z ładowanie Wladimirca t25a2 [połączone]

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share PawelRolnik21

PawelRolnik21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 23 luty 2015 - 21:12

U mnie jest tak że zero jakiegokolwiek ładowania sprawdzałem miernikiem , alternator zakładałem drugi i to samo sęk w tym wszystkim że ciągnik miał ładowanie jak nim robiłem w czasie wakacji, póżniej mnie nie było w domu przez długi okres i podobno grzebał tam coś jakiś elektryk ale teraz twierdzi że nie ma czasu, sam nie wiem gdzie doszukiwać się problemu 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z ładowanie Wladimirca t25a2 [połączone] Dzisiaj, 21:34
  •  

#22 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 23 luty 2015 - 23:13

Kontrolka najprawdopodobniej nie jest podłączona, mierzyłem napięcie alternatora z podłączonymi kablami i omijając elektrykę tzn kabel od alternatora bezpośrednio podłączyłem do akumulatora, Rezystencji nie mierzyłem a szczotku sprawdzałem w wszystkich alternatorach i są w 4- stanie

To jak Ty chcesz mieć ładowanie bez kontrolki ładowania?

To są alternatory obcowzbudne. Same nie wzbudzą się jeśli na wirniku nie pozostał wystarczający magnetyzm szczątkowy i wirnik nie osiągnie odpowiednich obrotów. W starym i to jeszcze zdemontowanym alternatorze o magnetyzmie szczątkowym możesz zapomnieć.

Producent nie przewidział by trzeba było liczyć na pozostałości magnetyzmu dla uruchomienia ładowania, bo była by to loteria.

Układ ma działać zawsze dlatego mamy bardzo potrzebną kontrolkę.

Edit:

PawelRolnik21 o jakich alternatorach mowa? Bo mam niekompletną talie kart do wróżenia.

Edytowany przez mtracz, 23 luty 2015 - 23:16.

#23 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 24 luty 2015 - 16:07

W takim razie wielkie dzięki za podpowiedź, A powiesz mi jak mam podłączyć prawidłowo alternator? W miejsce A mam wpiąć + od akumulatora, (nie mam amperomierza) w miejsce B kabel do kontrolki i tam również wpiąć - ?

9e4drcaz0nmd_t.jpg

#24 Share PawelRolnik21

PawelRolnik21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 24 luty 2015 - 19:00

Problem z ładowanie Wladimirca t25a2 [połączone] mtracz zobacz kilka moich postów dodanych wcześniej tam jest wszystko pokazane

#25 Share hubert25a2

hubert25a2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/channel/UCFvczW1CrtZnLn3rtIPACbg

Napisany 25 luty 2015 - 18:40

powracając do tematu świateł dzisiaj okazało sie ze alternator(prądownica) 400W była dobra od samego początku to co mogło pójść rozbierałem alternator sprawdzałęm działa a jak podłacze do ciągnika lipa nic kontrolka na chwile wykracza za 0 w strone + a później wraca zostawiając akumulator rozładowanym po odłączeniu hebla (masy) i właczeniu świateł postojowych  jak dodam gazu zaczynają bardziej falować i robić jak kierunek a na najnizszych orbotach zachowuje sie normalnie  regulator poszedł ? bo mam takie przeczucie i gdy odpale kontrolka ładowania sie pali cały czas

#26 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 luty 2015 - 00:13

Hari123.

Tak jak napisałeś, A do akumulatora, B do kontrolki ładowania, kontrolka ładowania do plusa pod deską rozdzielczą.

PawelRolnik21, Twój post wyglądał jakbyś dołączył dopiero do dyskusji i nie skojarzyłem, nie było w nim żadnych konkretów.

To jakie w końcu są te alternatory 6 czy 9 diodowe?

Jest prosty sposób na sprawdzenie tego, a najlepszy rozebranie najlepiej w drobiazgi ( w przypadku Elmota czynność prosta szybka i przyjemna) ocena i pomiary elementów.

Hubert25a2 Masz alternator 400W z 5 przewodami podpiętymi do niego? Pod deską masz regulator napięcia i przekaźnik kontrolki ładowania?

Daj mu przejść na zasłużoną emeryturę i zakup alternator 9 diodowy od samochodu osobowego. Będzie to tańsze i efektywniejsze nawet w ładowaniu. Skoro dużo jeździsz w nocy (nie wiem ile lamp używasz) przydał by się efektywniejszy alternator 700W.

Możesz zaryzykować wymianę regulatora, koszt nowego nie kosmiczny, ale czy na 100 procent alternator sprawny? Nie grzeje się podczas pracy, leciwe stojany miewają zwarcia.

Przydał by się jakiś miernik uniwersalny jeśli sam chcesz to naprawiać.

Powodzenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share PawelRolnik21

PawelRolnik21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 16:52

alternatory są 9 diodowe 

#28 Share tadzik332

tadzik332

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo . Radziecka myśl techniczna.

Napisany 22 marzec 2015 - 13:13

Problem z ładowanie Wladimirca t25a2 [połączone] Witam mam problem z kontrolką od ładowania w t25 gdy wyłącze mase też się świeci. Co może być przyczyną?

#29 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 13:40

Najwyraźniej sknocony jest wyłącznik masy, nie rozłącza jak powinien, albo gdzieś przetarła się izolacja na przewodzie masowym i może dotykać do kadłuba ciągnika.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#30 Share tadzik332

tadzik332

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 19:31

Problem z ładowanie Wladimirca t25a2 [połączone] wyłącznik masy mam nowy
Wyłącznik mam nowy
Jutro zobacze ten przewód

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tadzik332

tadzik332

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 18:24

Problem z ładowanie Wladimirca t25a2 [połączone] przewód jest dobry , nie przetarty