Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krone KR 125 różnica pomiędzy czerwoną a zieloną?

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share agromf

agromf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 październik 2014 - 13:17

Witam

Planuje zakupić prasę rolującą. Oczywiście przeszukałem forum i nie znalazłem na forum jednoznacznej odpowiedzi. Posiadam już prasę rolującą JD 580. Niestety mój ursus 3512 nie daje sobie w niej rady (jeżeli prasuje słomę w sianie dobrze sobie radzi ). Więc postanowiłem zmienić prasę po prostu szkoda jest ciągnika a zakup drugiego nie wchodzi na razie w grę. Przeglądając forum znalazłem, że na małe zapotrzebowanie na moc mają prasy sipma (50KM) oraz krone symbole kr 120, 125, 155, 160. Udało mi się znaleźć instrukcje producenta tych pras, gdzie znalazłem opis iż zapotrzebowanie na moc tych pras minimalne jest ok 35 KM. Natomiast do mojego JD 580 ponad 60 KM.                             Rozpatrując się za ofertami pras biorę pod uwagę sipma (jest w mojej okolicy sporo). Widziałem kilka tez pras Krone. Prasy tez mają kolor zielony jak i czerwony. Znalazłem w internecie informacje iż czerwone prasy krone przed 1990 roku miały podbieracz 1.3m po 90 roku miały podbieracz 1.40. Czerwone krone posiadają owijanie na jeden sznurek oraz owijanie siatką. Jeżeli nie posiadają mechanizmu owijania siatką jest brak możliwości jego możliwości jego zamontowania. Natomiast jeżeli chodzi o prasy krone zielone posiadają podwójne owijanie sznurkiem. Przy barku owijania siatką jest możliwość instalacji samego mechanizmu występują w dwóch rodzajach długości podbieracza 1.40 oraz 1,80m. Zielone krone posiadają wadliwe sprzęgła przeciążeniowe. 

Tylko tyle różnic znalazłem. Może ktoś z was posiada take prasy i napisze jakie są różnice pomiędzy nimi i które warto kupić? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krone KR 125 różnica pomiędzy czerwoną a zieloną? Dzisiaj, 19:36
  •  

#2 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 27 październik 2014 - 14:56

Krone KR125 zielona łancychy pracują w systemie non stop . dość trwała bestia 2x sznurek . to chcesz kupić drugą prasę za jakieś 12-15 tyś ja polecam ci kupić Ciągnik za tą kasę wybór jest spory .Ja myślę o prasie JD do mego Konia zdjęcie w galerii jak ci się Jd sprawuje i czemu zmiana . Sipma na 1 sznurek to porażka wiecej owijania jak prasowania .małe zapotrzebowanie mocy ok tylko przy jakiej wydajności bel w godzinę . Wiekszy Ciągnik zamiast prasy .

#3 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 27 październik 2014 - 17:31

Nie słuchaj bajek co kto pisze na forum i w instrukcji Krone, bo to jest zapotrzebowanie ale na WOM i to pewnie bez obciążenia. Chcesz po ludzku robić to kup traktor 4x4 min. 75km do prasy łańcuchowej marka i model wedle woli, do walcowej min. 95km i w tedy będziesz robił i baloty będą jak należy. Możesz sobie kupić Krone KR 125 czerwoną lub zieloną wg. gustu i stanu przede wszystkim. Ważne by miała wiązanie siatką bo potrzebne do słomy i kruchego siana, prócz wiązania sznurkiem, podwójnym lepsza opcja uważam ( słomę po mieszance zbijałem na 1 i było super owinięta podwójnie). Ale nie myśl, że 47km będzie super latać w upale 30 stopni. Będziesz musiał często odpoczywać i zbijać na 2-2,5 max baloty czyli na 50% zgniot na skali prasy nie więcej ze względów bezpieczeństwa zakatowania traktora i do tego potrzeba cienkich wałków i jazdy 2 polową max i obroty 1800-2000 silnika i niczego sobie wyjdą po Kronie baloty ale to nie robota to katorga i dla traktora i operatora. A słoma masz racje daje ogromny opór dla traktora i nie ważne jaka to prasa roluje. Jak ci pasuje podbierak szer. 140cm. to bierz KR 125 czerwoną lub zieloną. A jak 180cm. to KR130B. Bierz tą co ma siatkę i jest w dobrym stanie i cena ci pasuje. Zielona będzie droższa bo nowszy typ. Sipma jest cięższa więc siłą rzeczy potrzebuje więcej mocy i czerwona niema blokady komory na zamki/haki a hydraulicznie jak Pol-mot Warfama czy teraz Ursus się zwie chyba. Tak czy siak proponuję Ci kupić traktor 95-100km do aktualnej prasy jak dobra a nie odwrotnie a wygrasz na tym ;) I masz dowód, że prasa pasowa wcale nie ma zapotrzebowania małego a takie jak walcowa, gdzie na forum wypowiadano się ze traktor ma lżej niby i koń pociągnie nawet (tylko nikt się nie przyzna, że zbija na 20-30% zapełnienia komory). A to mit bo traktor ma ciężej, bo cały czas ma opór, gdzie w walcowej czy łańcuchowej tylko pod koniec zapełnienia komory czujesz opór. 

#4 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 27 październik 2014 - 17:55

A co ci pomoże 4x4 i moc jak ma ciężki teren to 4x4 owszem.  4x4 nie wpływa na moc woma tylko na komfort pracy w trudnym terenie Znajomy ma krone 125 x2 sznurki zielona i robi same 3cyl o mocy 56km dodam ze za nowej prasy dawał radę zbić do czerwonego pola a zawsze to na 3 robił . potrafi zrobić nawet ponad 30 bel w godzinę ale prasa pracuje na wom eco .Kolega Risto ma trochę racji lepiej szukaj Ciągnika do swej pasówki z tego co wiem to ursus 3512 posiada 32km na wom troszkę mało zadna poprawa a ciągnik jest potrzebny cały rok a nie tylko sezonowo kilka dni w roku  . Odnośnie prasy pasowej to mamy stałe obciążenie zwrastające z obwodem beli opry tarcie o sciany prasy .Widzałem kiedyś film na YT gdzie 330 z prasą riviera casalis prasowała na 4 biegu i to siano 

#5 Share agromf

agromf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 październik 2014 - 18:42

Z tego co prasowałem pasówką. Na sianie dobrze się spisywała. prasowałem nawet sianokiszonkę i mogę powiedzieć jedno, że na kiszonce się nie dławił, a wałki nie były małe. Baloty z dociskiem na 5 w skali do 6 i były dobrze dociśnięte były sprawdzane.  Dopiero na słomie zaczął się dusić. Natomiast u sąsiada prasował słomę mf 255 krone 130 i zasuwał aż miło i nie słychać było żeby miał co robić. Przeciwnie do mojego gdzie spadały obroty silnika. A przecież mf 255 i ursus 3512 to to samo. Macie Panowie racje lepszy byłby ciągnik z większą ilością koników. Ale w przedziale cenowym za którą kupie prasę nie kupie ciągnika chyba, że poczciwą 60 tkę. Widziałem JD 590 i c 360 i powiem, że też jak w moim przypadku szkoda ciągnika. Z tego co wiem i  z rozmów jakich przeprowadziłem pasówki i wyższa tym większy balot i większe zapotrzebowanie mocy. Sipma nie jest złą prasą mój znajomy prasuje 3P i bardzo ładnie pracuje ale wiązaniem na jeden sznurek zajmuje dużo czasu. A zielone z tego co wiem mają problemy z siatką. Parę osób mówiło mi,że zielone Krone mają problem z jakimiś sprzęgłami przeciążeniowymi czy to w ogóle jest prawda? 

#6 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 28 październik 2014 - 07:21

Kolego podaj wydajność bel i jakimi biegami pracujesz .ładne bele można kręcić małym Ciągnikiem tylko co to za wydajność . i za ilę tą prasę kupisz cena . moje zdanie jest takie każdy ciągnik będzie umierał w prasie jak będzie prędkość i dużo materiału na podbieraczu i opór będzie wiem u siebie najazd z dobrą pedkośćią to przy dobicu beli i moje 62 km na wom umiera a bela jest mieka 

#7 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 28 październik 2014 - 08:38

Jest takowe sprzęgło przeciążeniowe w zielonej serii KR 125-130 i znajduje się z przodu prasy z lewej albo prawej strony za dyszlem, prawdopodobnie w tym grubym kształtowniku co są przewody mocowane od hydrauliki i dyszel mocowany i pewnie trzeba od strony podbieraka zerkać. Ale jak pada to tylko dlatego, że ktoś zapewne używa za dużego traktora pow. 85km i nie kontroluje zgniotu i prędkości jazdy w pracy i coś musi trzasnąć lub po prostu gorsza jakość materiałów. Coś na zasadzie Sipma czerwona solidniejsza a zielona mniej. Trzeba by było pytać tych co im pada dlaczego padło ile czasu mieli prasę ilu letnią itd. itp. Traktor 4x4 polecam od 75km bo po pierwsze masa traktora rozkłada się na 4 koła i mniej ryje łąkę a po drugie nie wiesza się na wałkach dyszlem i hakiem jak MF3P często i po trzecie niema problemu z wyjazdem z przyczepami załadowanymi z łąki. A i w polu ornym, czy tam gdzie są górki to skarb z maszynami bo poślizgu nie mają takiego koła więc i jedzie płynniej, oczywiście o ile go z głową obciążymy dobranymi maszynami. Sipma może i nie zła ale mniej wydajna, cięższa, trudno zrobić i owinąć balot z kruchej suchej owsianki czy siana 3ci zbiór bo rozpada się balot. Ale jak masz zdrową swą prasę bez wad to trzymaj ją a szukaj traktora. Kupić zdrową prasę to też nie zawsze się uda. I patrz na stan techniczny a nie kolor KR czy Sipmy. A Ten MF 3p i tak za mały będzie i serce będzie pękać widząc jak się poci w upale i stęka. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share agromf

agromf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 październik 2014 - 12:19

Wydajności kolego GucioJUMZ Ci nie podam bo nie pamiętam. Nie było za rewelacyjnie. pamiętam, że na drugim sianie 22 w trochę lepiej jak w godzinę. Natomiast na słomie dużo dłużej. Oczywiście zastanawiam się po Waszych sugestiach nad zmianą ciągnika. Nawet jest zamysł kupienia większego ciągnika. Myślałem nad MF oraz Same. To prawda zdrową prasę jest ciężko kupić. Pół roku szukałem prasy zanim kupiłem JD 580 naprawdę jest ładna i zadbana. Risto to co napisałem o dużych ciągniakch i prasach to prawda. Znam osobę która prasowała ciągniczkiem o mocy 155KM sipma i prasa zjechana. Robiła przez siłę i nie wytrzymywała. Jakich ciągników wy używacie?

#9 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 28 październik 2014 - 19:38

Ciągnik do prasy powinien posiadać Wom i wom eco i moc ponad 75 km Co Wybierzesz to co chcesz z racji tego ze masz ursusa 3512 który jest dość solidny to się skłaniasz do marki MF .Ja pracuję Ruskim jumzem z Metal fach walcową i mam tylko 62 km i daję radę Brat ma Ursusa 5714 i tą samą prasę i on nie puści go na niskie obroty w dobitej komorze bo zgaśnie .W okolicy pracują takie maszynki jak Zetor 8540 z Claas Roland 44 szybko idzie ładne bele zetor 72xx niestety nie dał rady .Fendt 305 daje radę claasowi i ma wom eco czyli 750 obr 

#10 Share agromf

agromf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 październik 2014 - 20:54

Z prasą walcową Twoje 62 Konie mają co robić. Niestety za dobrym ciągnikiem oraz za dobrą prasą trzeba się nachodzić. MF to dobra marka ale oczywiście te starsze na układach mechaniczny bez elektroniki. Czy ktoś z Was wie co to jest tryb w prasach krone no stop? Nie mogę się doczytać o co tak właściwie chodzi z tym trybem. 

#11 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 29 październik 2014 - 06:44

Nom stop to chodzi o łancuchy w komorze zwijania podczas wyładunku się łańcuch kreci (niema sprzęgła kłowego jak w sipmie) zielona seria krone. Moje 62 konie posiada taką moc na wom .ciągnik radzi sobie dość dobrze czasem dymka puści wszystko zależy od najazdu i ile masy na podbieraku jest z prasy nie jestem zadowolony bo ma kaprysy . Co do Ciągnika MF to jest trudno wybrać coś dobrego i mechanicznego 

#12 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 11 listopad 2014 - 12:12

Z prasą walcową Twoje 62 Konie mają co robić. Niestety za dobrym ciągnikiem oraz za dobrą prasą trzeba się nachodzić. MF to dobra marka ale oczywiście te starsze na układach mechaniczny bez elektroniki. Czy ktoś z Was wie co to jest tryb w prasach krone no stop? Nie mogę się doczytać o co tak właściwie chodzi z tym trybem. 

W zielonych krone jest ten tryb,także w trakcie wyładunku beli łańcuchy cały czas pracują,natomiast w czerwonych napęd łańcucha jest rozłanczany ,co znacznie wydłuża żywotność łańcucha to po pierwsze,a po drugie w czerwonych wałki na łańcuchu głównym kręcą się,natomiast w zielonej są osadzone na stałe co również wpływa znacząco na to iż prasa chodzi lżej(czerwona).Sam posiadam krone zieloną i szczerze Ci powiem prasa chodzi dość lekko.Zdarzyło mi sie kiedyś ciągnąć ją c-360 i nie moge powiedzieć dawała rade lecz przy dobijaniu nie było już tak kolorowo.Aktualnie prasa współpracuje z mtz82 i mógłbym łańcuchy rozerwać a traktor nawet dymka nie puści.Osobiście polecam Ci krone ale czerwoną chodzą lżej no i cena znacznie mniejsza niż za zieloną przede wszystkim nie kupuj żadnej sipmy,krone bije na łeb sipme pod każdym względem.Jeśli będziesz miał jakieś pytania zapraszam na priv.

Edytowany przez PREZES91WLKP, 11 listopad 2014 - 12:16.

KPK

#13 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 12:22

Krone KR 125 różnica pomiędzy czerwoną a zieloną? Witam panowie w sobotę jadę oglądać prasy, upatrzyłem sobie krone kr 125 czerwone wiązanie na jeden sznurek, ewentualnie carraro,
a pytanie mam na co zwrócić uwagę przy oglądaniu(wiem że stan łańcucha, oczka przez które przechodzi sznurek, podbierak,)a jak wygląda sprawa spuchnietej komory będzie to widać czy trzeba mierzyć czy coś w ten deseń, oraz te puszczajace spawy przy hakach? i czy są jakieś inne ważne rzeczy żeby sprawdzić przed kupnem.
proszę o pomoc;-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 21:11

Kupilem prase Krone 125 czerwona. i czy mógłby ktoś mi wytlumaczyc jak urchomic tłok odpodbieracza aby opuscil linkki i pozniej je podniusł :)