CASEMXM

Jaki pług do 100 KM

Polecane posty

nojsze    59

Tak z praktyki. Mam DF 96KM masa 4500 dobrze dociążony przód i na III kl ziemi orzę 3x40 UG TUR na resorze odkładnia XXL =Kverneland z 4 skibami pojedziesz ale z 6 km/h i to koniec orki w ciężkiej ziemi. 3 skiby 9 km /h spokojnie najlepsza prędkość ja proponuję pług obrotowy na zabezpieczeniu resor, sprężyna, hydraulika 3 skibowy regulowana szerokość orki np. Overum do 50 cm na skibę. Do pługa 4 skib 4x4 to 120 KM inaczej skrzynia dostanie po tyłku. Sam pluję sobie w brodę że nie kupiłem 1. Większego ciągnika przynajmniej 120KM 2. Jeśli już pług 3 obrotowy zagonówka orze pięknie tylko te zajazdy szkoda czasu i paliwa. Na twardej zeschniętej glebie płyg na zabezpieczeniach hydraulicznych orze a na resorze słupice drgają ja struny potrafią wyskakiwać z b.twardej gleby jak w tym sezonie. Ci co mieli zab. hydr i szynę na pługu orali i pięknie rośnie ja nie narzekam ale jak inwestujesz to tylko obrotówka do 311 w glinie to 3 skiby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witam kolegów i podepnę się do tematu

zakupiłem ostatnio Zetora Proximę Plus 100 km i zastanawiam się nad zakupem pługa obrotowego tylko nie wiem z jakiej firmy szukać. Mam ziemię głównie klasa 2 i 3 tereny raczej wszystko równe jest 2 działki z lekkim nachyleniem, sugerowali mi abym wziął pług obrotowy 3+1 a Agro-maszu lub Euro-maszu nie wiem jak się one spisują bo w mojej okolicy nikt takich pługów nie posiada. A pług 3+1 bo mam dużo obornika i na ściernisko jechał bym z 4 skibami a do orki to może bym 1 odkręcał aby było lżej. Z góry dzięki za info.

Edytowano przez adamgaleon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
didek    0

Witam,

 

Ja mam Zetora Proximę 95 plus (skrzynia 40km/h) i używam go do poniższych prac:

- agregat ścierniskowy Kuhn 3m (7łap) - 1100kg ->>> bez problemów (1 szosowa)

- agregat uprawowy UNIA Kombi 3m - 800kg ->>> bez problemów (2 szosowa, żółw)

- pług obrotowy Kuhn 3+1 - 1250kg ->>> pług będzie testowany od tego sezonu, 3 skiby na pewno pociągnie. Co do 4-tej skiby... To zobaczymy  :)

 

​Pozdrawiam!!! 

Edytowano przez didek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja podnośnikiem w swojej valtrze 6550 się nie przejmuje bo u mnie most jest ten sam i skrzynia co w wersjach 150 km, do tego przy naprawie pompy i wtrysków zostały poddane lekkiemu tuningowi i pracuje w tej chwili jak mf 3120 :cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cucek    1

Witam kolegów i podepnę się do tematu

zakupiłem ostatnio Zetora Proximę Plus 100 km i zastanawiam się nad zakupem pługa obrotowego tylko nie wiem z jakiej firmy szukać. Mam ziemię głównie klasa 2 i 3 tereny raczej wszystko równe jest 2 działki z lekkim nachyleniem, sugerowali mi abym wziął pług obrotowy 3+1 a Agro-maszu lub Euro-maszu nie wiem jak się one spisują bo w mojej okolicy nikt takich pługów nie posiada. A pług 3+1 bo mam dużo obornika i na ściernisko jechał bym z 4 skibami a do orki to może bym 1 odkręcał aby było lżej. Z góry dzięki za info.

Podobnie szukam do proxy 100 plus+tur pługa 3+1 obrotowego i najbardziej przypadł mi do gustu pottinger servo 25. Wyposażenie podstawowe kołek, listwy ścinajace ewentualnie siłownik liniowania oby obrót był stabilniejszy waga 980kg...cena wyjsciowa 36 netto..ziemia lekka teren płaski...do tej pory smigał kverneland hydrein 4x40 na okragłej ramie 8-9km/h i proxima jakoś bardzo ciężko nie miała...jakie znacie inne 4 obrotowe w podobnej masie (do 1t) i podobnych pieniądzach...pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ja to nie wiem jakie wy ciągniki macie..... 100km i z 4ką lekko idzie? wow.... To chyba podorywki robicie a nie orkę. Ciągnik musi iść lekko bez zadyszki i na 4 korpusy potrzeba około 140km na każde warunki. Orałem pod bobik w tym roku 5tką do 30cm to 200km ma co robić. Jak chcecie orać w każdych warunkach to do 100km 3ka obrotowa bez żadnego cudowania z przykręcaniem i odkręcaniem korpusów bo to jakaś bzdura. Lepiej już zmienną szerokość orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cucek    1

Czyli lepiej 3x50 cm niż 4x40 obrotowa? podorywka to raczej nie bardzo bo na 25 cm było orane, ale prawda jest taka że ten kv hydrein(zagon) idzie naprawde bardzo lekko...a pług już swoje lata ma...nie wymieniał bym go gdyby nie to, że przybyło trochę kawałków o nieregularnych kształtach(ostatnio klin 1,10ha orałem ponad 2h) i mało to ekonomiczne dlatego myśle nad obrotowymi...w 4x40 bardziej martwi mnie stabilność podczas obrotu dlatego myślałem o liniowaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Do Proximy 4 obrotowa? To chyba w technologi lotniczej. Kup sobie szeroka 3 i ciesz się stabilnością na uwrociach i na drodze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan875    0

Witam. Ja tez chce kupić pług obrotowy tylko jaki? Ciagnik Massey Ferguson 3070. Klasa 3 i 4 pola. Cena do 8 tys. Coś doradźcie. Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Ziemia itp to coś ktoś coś pomoże bo sam ciągnik to trochę mało informacji.

Choć jeśli chcesz obrotowe to najlepiej 3. z regulowaną szerokością orki tak do 140cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

opisz jaki masz rodzaj gleby ( chodzi o łatwość uprawy a nie klasę), co przeważnie siejesz ( czy dużo resztek do przyorania jak np. po kukurydzy na ziarno), czy masz kamienie na polu oraz ukształtowanie terenu.

Wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Planuje zakup pluga obrotowego do prosimy Power 100. Niw wiem czy brać lekka 4 - mam na oku zetor system Proxima z expomu czy zachodnia uzywana 3 np lemnena opal 110. Proszę o rady posiadaczy podobnych ciągników. Dodam ze ziemie mam średnie bez wzniesien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KuValU    0

Zdecydowanie cięższe "trójki". Lepiej miec zapas mocy niz zamęczyc zetorka. Ja do Valtry n111 mam 4x45 i przy jesiennej, bardzo suchej orce mial co robic, szczegolnie po kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Cześć. Chcę się podłączyć do tematu. Mam jd 5090m 90km i chcę zmienić pługi. Zastanawiam się czy pójdzie z lemken,em opalem 140 3+1 bez czwartej skiby. Ziemie mam na poziomie 5-6 klasy z delikatnymi, choć czasami kłopotliwymi górkami. Szerokość robocza pługa to 40cm. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

120 cm i sporo ciezszy pług na ziemiach 3-5 kl. ciągałem prawie 40 letnim fiatem 80 km na głębokość 25-30 cm bez probmelmu wiec tutaj nawet zapas mocy będzie lub będziesz mógł jechać szybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Obejrzałem już tyle pługów i się ciągle zastanawiam, Ale chyba się zdecyduję jak nie na tego lemkena to na kv 3 z regulacją szerokości. 120 to nie jest aż tak szeroko więc myślę, że sprostamy tej szerokości. Ale jeśli ktoś by mi mógł coś mądrego doradzić w tym temacie to naprawdę byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Chcesz zmienić pług, więc napisz czym do tej pory orałeś? Jak JD sprawował się w tym dotychczasowym pługu i jaka to była szerokość?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    306

Ja właśnie zakupiłem do swojego 90KM MF 6140 pług 3+1 Huard. Myślę że da radę, ale jakby co to ostatni korpus sie odkręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Orałem do tej pory huardem 3 obrotowym. Z tych pługów jestem zadowolony, ale rok produkcji to 1978 i zaczynają się problemy z częściami. Za piersi odkładni płaciłem po 250zł. Szerokość to 3x14". JD śmigał jak szalony z tym pługiem. Prędkość to ok 9.5 - 10 km/h przy obrotach 2000. Szukam szerszych i deliktatnie masywniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Skoro JD śmigał, jak szalony z pługiem o szerokości roboczej 110 cm to bez problemu pociągnie 120 cm. Różnicy wielkiej nie ma, bo tylko 10 cm.

Tak na marginesie jazda z prędkością 10 km/h przy lemieszu 14" to lekka przesada, co innego przy 20".


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj