CASEMXM

Jaki pług do 100 KM

Polecane posty

CASEMXM    0

obojetnie moze byc i polski, cena 15 tys. zlotych.

 

P.S mam do sprzedania class dominator 85, ktos zainteresowany????? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASEMXM    0

ale ja chce obrotowke, najlepiej 4 tylka jaka????....co sadzicie, dodam ze niedlugo zmieniam ciagnik na wiekszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

to kup 3+1, ja mam ibisa 3xxl i jet ok, ale jak dostaje wał do juz ciagnik lekko nie ma, a skoro piszesz ze planujesz wiekszy ciagnik to akurat teraz bys pojezdzil 3 a pozniej dokrecisz 4 i bedzie ok


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Witam wszystkich. Podepnę się pod ten temat <_< .

 

Co powiecie o tym pługu? Miałby współpracować z ciągnikiem o mocy 125KM, myśląc nieco przyszłościowo, chciałbym do niego dorobić wał.

 

Ziemie lekkie, żadnych górek <_< .

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tylko jaka szerokosc ma ten pług bo odkładnie ma dosc małe wygladaja. I cena tez nie najnizsza według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

To odemnie 60km.Odmalowany i widać że boczne płozy(czy jak to nazwać)są mocno podjechane,czyli do wymiany.Ciekawe czym gościu go ciągał i jaka szer.Mam nadzieję że nie będzie trzeba uczyć pług orać (czyli nie pogięty)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja mam 3+1 obrotówki Gregoire Besson mysle że takie by były najlepsze 4 bo 3 to za małe trocha a 5 za duże więc 4 są idealne do takiego ciągnika <_<

PS. Ja Ci mogę moje sprzedać bo je sprzedaje <_<


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@Gago a jaki model i czy regulowana szerokość,bo ja też mam GB3+1(regulowany) i idzie na 165cm ciągnik 100KM


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'ferdek1' Nie weim jaki model <_< ale jak cos napisze Ci na PW <_< ale jest rególowany ,maks szerokość 180cm na maksa ustawiony W galeri mam jego zdjęcie:D


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18
Witam wszystkich. Podepnę się pod ten temat ;) .

 

Co powiecie o tym pługu? Miałby współpracować z ciągnikiem o mocy 125KM, myśląc nieco przyszłościowo, chciałbym do niego dorobić wał.

 

Ziemie lekkie, żadnych górek :) .

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

POZDRAWIAM

 

Witam Ten pług to niezły antyk,będziesz miał troszkę kłopotu z częściami,ale ciągnie się go lekko wystarczy ok.90KM,mała szerokość robocza i krótka odkładnica raczej nie polecam ,chyba że kłopoty z kasą bo 8000zł to na lepszy pług trochę mało trzeba 12000-15000zł i wtedy możesz mógł myśleć o overumie kvernelandzie czy huardzie .Ja orałem jakimiś 15 pługami i najlepiej szedł krone z odkładnicą xxl , ale nie odbiegał tak strasznie od innych.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly217    0

Witam w ostatnim czasie mój wujek zakupił Fendta 311 i zastanawiałem się jakie pługi do niego podpiąć. Napewno 4 ale nie wiem jakie wybrać czy lepsze będą zwykłe sztywne, resorowe a może sprężynowe. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Jak nie masz bardzo zakamienionych pól to wystarczy na zwykłych zabezpieczeniach kołkowych, jak jest dużo kamieni lub korzeni drzew to warto wziąć sprężynowy. Kołkowy na pewno będzie lżejszy od sprężynowego czy resorowego ale w przypadku tego ciągnika nie powinno to stanowić większego problemu. A co do szerokości to 4x40 lub 4x45 a najlepiej jakiś z regulacją szerokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale interesują cię nowe/używane, fundusz na zakup? do jakiej klasy gleby :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Przede wszystkim to szukaj pługa obrotowego bo przy zagonowym dużo się traci czasu i paliwa na nawrotach. Ale jak wolisz zagonowy to fakt 4-y skiby to max. i na resorze Kverneland, Overum itp. na odkładni 16" śrubowej. Może jeszcze mniej popularne zabezpieczenia hydrauliczne?, ale mało kto ma taki pług by opinii zerknąć.  Na pewno nie na zabezpieczeniach śrubowych bo to historia i nieporozumienie w takich mocach traktora. To było dobre do C330, C360, MF 255-3515, T25a itp. traktory mocą i pługach UG dwu i trzy skibowych i to niektórzy rwali korpusy, a co mówić jak się ma traktor 4x4 od 80km wzwyż. Szału byś dostał jak byś co rusz miał wymieniać zabezpieczenia podczas pracy. Jak nie pourywał korpusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Mam 4x40 zagonowy do 95km, a ziemię w większości kl IV. W tym roku podczas jesiennej  orki około 10ha tylko dwa razy śruby wymieniałem. W poprzednich suchych latach na 20ha zużywałem około 10-15 śrub, a  jednego roku zdarzyło się nawet zostawić lemiesz w polu.. Jak na moje potrzeby to jestem zadowolony. Jest to Akpil - kupiłem go 4 lata temu za około 4,5tys(jeżeli dobrze pamiętam). Marzy mi się obrotowy bo wiele kawałków mam w kwadracie i wkurza się jak muszę tam orać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Lepiej dołożyć pare tysi, kupić na resorze i spokój. Ja polecam kvernelanda bo miałem zagonowy kiedyś a teraz dwie obrotówki. Jeżeli masz sporo kamieni to tylko z tymi zabezpieczeniami bądź na olej ale uważam że resor jest wygodniejszy. Przewodów brak przecieków oczywiście nie ma i spokój. Tylko smarować i jechać. Jak masz gline to 4ka ciężko będzie szła. Wybór należy do ciebie. Tak czy inaczej czy 4ką czy trójką zaorzesz tyle samo bo szybko nie pojedziesz 100konnym traktorkiem. Ja np w glinie orałem pod bobik, dość sucho i do 30cm to 200 koni w sam raz i nie mniej.... a 4ką zagonową orałem 16tką i też akurat. Ale przy takich mocach czy susza czy ulewa zawsze idzie a przy 100 konikach w każdych warunkach to 3skiby max....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Akpil Mix 40. Jest to pług zagonowy, na wyprofilowanej słupicy. Podpięty jest pod New Hollanda Td5050 (95km). Całkiem przyjemnie się pracuje. Zabrałem koło 30 ha i ani razu nie zerwał mi się kołek. Ziemia 2/3klasa.

No i cena to bodajże 8000, to obawiam się, że coś lepszego z nowego sprzętu w tych pieniądzach będzie ciężko znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfanatic    1

Do 100 KM to Akpil KM80 wydaje mi się być najrozsądniejszy cena/jakość choć zawsze warto zerknać jak u sąsiadów się zachowują pługi. Wszystko zależy gdzie się orze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja mam na hydraulice plug Goizin. Maszyna bardzo fajna. Mam 3 skiby wywrot i aktualnie Valtre 6550 i trzeba by dolozyc czwarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj