Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki pług do 100 KM

55 odpowiedzi na ten temat

#1 Share CASEMXM

CASEMXM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 15:22

Jaki pług do 100 KM witam. jaki plug do ciagnika 100KM 4x4, musi byc obrotowy. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki pług do 100 KM Dzisiaj, 10:17
  •  

#2 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 15:33

Jaki pług do 100 KM a dokladniej?? Polski zagraniczny?? Nowy uzywany?? Jaka max cena?? sprecyzuj!!!

#3 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 15:35

Jaki pług do 100 KM nie ten dzial przenosze ;)

#4 Share CASEMXM

CASEMXM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 21:56

Jaki pług do 100 KM obojetnie moze byc i polski, cena 15 tys. zlotych.

P.S mam do sprzedania class dominator 85, ktos zainteresowany????? ;)

#5 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 22:01

Jaki pług do 100 KM A co byś powiedział na pług marki Kverland z zabezpieczeniami resorowymi 3*45 lub 4*40, bo sam mam i jestem bardzo zadowolony http://www.agrofoto....image73370.html ;) :D :D

#6 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 22:09

Jaki pług do 100 KM o ile pamietam to byl taki temat. http://www.agrofoto....mp;hl=jaki plug troche stary ale jest. wystarczylo odswiezyc. ale dobra nie czepiam sie juz. ja polecam Kvernelanda. sam mam 4-ro skibowego z 2006 roku i jestem z niego zadowolony.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#7 Share CASEMXM

CASEMXM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 22:14

Jaki pług do 100 KM ale ja chce obrotowke, najlepiej 4 tylka jaka????....co sadzicie, dodam ze niedlugo zmieniam ciagnik na wiekszy ;)

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 16 sierpień 2008 - 07:50

Jaki pług do 100 KM to kup 3+1, ja mam ibisa 3xxl i jet ok, ale jak dostaje wał do juz ciagnik lekko nie ma, a skoro piszesz ze planujesz wiekszy ciagnik to akurat teraz bys pojezdzil 3 a pozniej dokrecisz 4 i bedzie ok

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#9 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 10:50

Jaki pług do 100 KM Witam wszystkich. Podepnę się pod ten temat <_< .

Co powiecie o tym pługu? Miałby współpracować z ciągnikiem o mocy 125KM, myśląc nieco przyszłościowo, chciałbym do niego dorobić wał.

Ziemie lekkie, żadnych górek <_< .

Z góry dziękuje za pomoc.

POZDRAWIAM

#10 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 11:02

Jaki pług do 100 KM Tylko jaka szerokosc ma ten pług bo odkładnie ma dosc małe wygladaja. I cena tez nie najnizsza według mnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 12:12

Jaki pług do 100 KM To odemnie 60km.Odmalowany i widać że boczne płozy(czy jak to nazwać)są mocno podjechane,czyli do wymiany.Ciekawe czym gościu go ciągał i jaka szer.Mam nadzieję że nie będzie trzeba uczyć pług orać (czyli nie pogięty)
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#12 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 12:13

Jaki pług do 100 KM Ja mam 3+1 obrotówki Gregoire Besson mysle że takie by były najlepsze 4 bo 3 to za małe trocha a 5 za duże więc 4 są idealne do takiego ciągnika <_<
PS. Ja Ci mogę moje sprzedać bo je sprzedaje <_<
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#13 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 12:21

Jaki pług do 100 KM @Gago a jaki model i czy regulowana szerokość,bo ja też mam GB3+1(regulowany) i idzie na 165cm ciągnik 100KM
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#14 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 12:32

Jaki pług do 100 KM 'ferdek1' Nie weim jaki model <_< ale jak cos napisze Ci na PW <_< ale jest rególowany ,maks szerokość 180cm na maksa ustawiony W galeri mam jego zdjęcie:D
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#15 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 13:01

Jaki pług do 100 KM

Witam wszystkich. Podepnę się pod ten temat ;) .

Co powiecie o tym pługu? Miałby współpracować z ciągnikiem o mocy 125KM, myśląc nieco przyszłościowo, chciałbym do niego dorobić wał.

Ziemie lekkie, żadnych górek :) .

Z góry dziękuje za pomoc.

POZDRAWIAM

Witam Ten pług to niezły antyk,będziesz miał troszkę kłopotu z częściami,ale ciągnie się go lekko wystarczy ok.90KM,mała szerokość robocza i krótka odkładnica raczej nie polecam ,chyba że kłopoty z kasą bo 8000zł to na lepszy pług trochę mało trzeba 12000-15000zł i wtedy możesz mógł myśleć o overumie kvernelandzie czy huardzie .Ja orałem jakimiś 15 pługami i najlepiej szedł krone z odkładnicą xxl , ale nie odbiegał tak strasznie od innych.Pozdrawiam.

#16 Share maly217

maly217

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 październik 2014 - 11:13

Jaki pług do 100 KM Witam w ostatnim czasie mój wujek zakupił Fendta 311 i zastanawiałem się jakie pługi do niego podpiąć. Napewno 4 ale nie wiem jakie wybrać czy lepsze będą zwykłe sztywne, resorowe a może sprężynowe. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ???

#17 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 26 październik 2014 - 11:36

Jaki pług do 100 KM

Jak nie masz bardzo zakamienionych pól to wystarczy na zwykłych zabezpieczeniach kołkowych, jak jest dużo kamieni lub korzeni drzew to warto wziąć sprężynowy. Kołkowy na pewno będzie lżejszy od sprężynowego czy resorowego ale w przypadku tego ciągnika nie powinno to stanowić większego problemu. A co do szerokości to 4x40 lub 4x45 a najlepiej jakiś z regulacją szerokości.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2014 - 19:10

Jaki pług do 100 KM

Ale interesują cię nowe/używane, fundusz na zakup? do jakiej klasy gleby :P

#19 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 28 październik 2014 - 19:47

Jaki pług do 100 KM

Przede wszystkim to szukaj pługa obrotowego bo przy zagonowym dużo się traci czasu i paliwa na nawrotach. Ale jak wolisz zagonowy to fakt 4-y skiby to max. i na resorze Kverneland, Overum itp. na odkładni 16" śrubowej. Może jeszcze mniej popularne zabezpieczenia hydrauliczne?, ale mało kto ma taki pług by opinii zerknąć.  Na pewno nie na zabezpieczeniach śrubowych bo to historia i nieporozumienie w takich mocach traktora. To było dobre do C330, C360, MF 255-3515, T25a itp. traktory mocą i pługach UG dwu i trzy skibowych i to niektórzy rwali korpusy, a co mówić jak się ma traktor 4x4 od 80km wzwyż. Szału byś dostał jak byś co rusz miał wymieniać zabezpieczenia podczas pracy. Jak nie pourywał korpusy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 28 październik 2014 - 20:05

Jaki pług do 100 KM

Mam 4x40 zagonowy do 95km, a ziemię w większości kl IV. W tym roku podczas jesiennej  orki około 10ha tylko dwa razy śruby wymieniałem. W poprzednich suchych latach na 20ha zużywałem około 10-15 śrub, a  jednego roku zdarzyło się nawet zostawić lemiesz w polu.. Jak na moje potrzeby to jestem zadowolony. Jest to Akpil - kupiłem go 4 lata temu za około 4,5tys(jeżeli dobrze pamiętam). Marzy mi się obrotowy bo wiele kawałków mam w kwadracie i wkurza się jak muszę tam orać.