Skocz do zawartości

Zdjęcie

kemper czy heder rzędowy

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marek1969

Marek1969

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 październik 2014 - 08:08

kemper czy heder rzędowy

witam mam zamiar kupic sieczkarnie za 100-120tys jaką wybrac i czy brac zhederem rzędowym czy kemper iczym to się różni bo ja sie nie znam a różne opinie słyszałem zgóry dziękuje za wasze opinie dodam jeszcze ze kupuje ją w celach zarobkowych sam kukurydzy nie uprawiam .Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kemper czy heder rzędowy Dzisiaj, 13:10
  •  

#2 Share MarcinPustelnik

MarcinPustelnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:majsterkowanie

Napisany 26 październik 2014 - 09:07

kemper czy heder rzędowy

lepszy kemper bo nie musisz się trzymać rządków tak jak rzędówką

#3 Share smalbig

smalbig

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 październik 2014 - 09:39

kemper czy heder rzędowy

Witam wszyscy mówią , że lepszy kemper ja mam rzędówkę i nie narzekam obecnie sieje się co 75 więc nie ma problemu . Kolejna sprawa to koszt zakupu nieporównywalnie większy . Za 100-120 nie kupisz sieczkarni z kemperem a jeśli tak to będzie to 4 rzędy i lipa bo na zakrętach koła będą kłaść kuku . Osobiście wolałbym palczak na 6 rzędów niż kemper 3000 .Kupuj 695sl megę na zarobek idealna jeszcze na czarnym motorze w tej kasie kupisz śmiało . Oczywiście lepsza 840 czy 860 ale to już kasa 2 razy większa . Mege można porównać do 840 oczywiście miej więcej - szybkość cięcia i jakość porównywalna , a koszt remontu i części nieporównywalnie miejszy - dostępność na rynku wtórnym .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Marek1969

Marek1969

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 październik 2014 - 19:24

kemper czy heder rzędowy

witam Smalbig mam pytanie czy przerób 695 jest durzo mniejszy od 840lub 860 bou nas rolnicy mają co do tego wymagania żeby było szybko i sprawnie morze jeszcze ktoś z was coś podrzuci coś na temat

#5 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 30 październik 2014 - 19:41

kemper czy heder rzędowy

Ja osobiście radził bym Ci kemper chyba że będziesz robił qq tylko u siebie i po własnym siewniku to wtedy możesz brać i rzędówkę w przeciwnym wypadku to tylko kepmer. Nie martwisz się wtedy o rozstaw rzędów bo różnie sieją i potem w rzędy nie pasuje i przestawiasz na polu bo inny rozstaw, a jak trafisz na podwójny rozstaw rządzi to już zupełnie masakra a to się zapycha a to wpasować nie można jednym słowem szlag człowieka trafia.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#6 Share smalbig

smalbig

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 październik 2014 - 08:35

kemper czy heder rzędowy

Marek . Sieczkarnia  musi miec oznaczenie 695 SL wtedy masz większe walce , 20 noży w układzie v lub 24 ale to żadkość, obroty bębna 1170 - nie wiem czy wszystkie 695SL miały takie bo widziałem i 900 obrotów no i 320 KM Jeśli chodzi o 695 MEGA to masz duże walce , 24 noże w układzie V , obroty bębna 1170 no i 360 KM . Jeśli miałbym porównywać serię 600 do 800 to tylko modele 695 MEGA do 840 i to porównanie jest mocno naciągane jeśli chodzi o konstrukcję bo jeśli chodzi o szybkość koszenia i jakość to da się je porównać to oczywiście jest moje zdanie , sam mam MEGE i zastanawiam się czy warto inwestować w 840 . Kasa 2 razy większa a to się przekłada na zysk jak zmiennię maszynę to znów będe kosił jakieś 3 lata za darmo może ktoś podpowie czy warto ? dodam , że MEGĄ śmiało daje radę się obrobić i jeszcze przeważnie czekam na transport bo nie mogą ugnieść pryzmy dlatego dziwię się jak ktoś pisze że kosi szybko . Jak ktoś sypie na dwie pryzmy jednocześnie to i tak jestem w stanie je zasypać .Jeśli chodzi o kempera to oczywiście , że lepszy jeśli chodzi o koszenie , ale jak ci się sypnie jakaś przekładnia to koszt zaczyna się 10000 tyś +.  Koszt zakupu kempera na 6 rzędów to wydatek minimum 65-75 tysięcy każdy tańszy to skarbonka i finalna cena może sięgnąć 90-110 tysięcy . Teraz trzeba zastanowić się ile daje zysku ścięcie 1 ha i porównać z kosztem zakupu .Osobiście wolałbym ściąć 100 ha i coś z tego mieć niż ściąć 200 i do tego dołożyć .Jak ktoś kosi po 500 ha i najmiejszy kawałek to 5 ha to oczywiście kupuje 840 , 860 czy 880 i do tago ma odwóz na 5 pojazdów . Każdy mówi co lepsze ale trzeba się zastanowic co się wykorzysta i jak to będzie ekonomicznie uzasadnione . ( najlepsza seria 900 ta to idzie )Prosiłbym o porównanie

megi z 860 czy warto inwestować kosze tylko kuku .

#7 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 październik 2014 - 08:50

kemper czy heder rzędowy

najpierw zastanwów się ile bedziesz kosił ha w sezonie... i ile wydasz na części i przestoje w które wejdzie konkurencja?? ja w tym roku jeździłem na odwozie przy sieczkarni  NH9060 z kemperem... i powiem tobie że innej przystawki do qq na kiszonke nie wyobrazam sobie... nawet nie masz pojęcia w jakich polach i jakich winklach ludzie sieją qq kemperem jedziesz jak tobie wygodniej, nawet w poprzek rządków, a rzędówką musisz się męczyć i kombinować po prządkach , a jak jeszcze na łamiesz i bedzie zostawać to już możesz byc pewny , ze ciebie na następny rok nie wezmą. rolnik lubi jak jest czysto zebrane z pola i ładnie pocięte i każde ziarko troncone.

Ale tak szczeze.... na prawde tobie się opłaca inwestować w skarbonkę i potem robić na cześci i paliwo?? znajomy u którego odwoziłem to skosił jakieś 350ha ale ile musiał się nadaniać i napalić paliwa na przejazdy to aż mózg staje... czesto bywało tak ze w ciągu dnia robiło się po 20 km w jedną stronę aby skosić 5 ha a potem 15km w inną mańkę aby zacząć u kolejnego...  osobiście uważam że dobre czasy na usługi qq juz dawno mineły... że wjechałeś do wioski i ciełeś aż do ostatniego rolnika na drugim koncu... teraz muszisz latac po całymm powiecie i kosić po 2-3 ha, bo jak ktoś ma 10 i więcej to albo ma już swojego podwykonawce zaufanego albo ma swoją sieczkarnie. a nie ukrywajmy że zarobiek jest na tych większych... zastanów się dobrze i przekalkuluj czy to bedzie ci się opłacac... no i nie zapominaj o tym że grube tysiące bedziesz wydawał na czesci jeszcze... nawet do 50 tyś jak coś walnie konkretnego.. a w uzywkach raczej drobnostki nie siadaja... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#8 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 31 październik 2014 - 08:54

kemper czy heder rzędowy

Mamy wspólnie razem 840 kopiliśmy z 6 rzędową i co? Cieliśmy to fakt wszystko dobrze tańsza w zakupie to też ale jak jeździsz po usługach to załamka przestawiaj co pole bo nie pasuje, a jeśli siane jest siewnikiem zbożowym to możesz zapomnieć o cięciu rzędówka w kocu po 2 latach zakup kempera 6 rzędowego i co? Szok całkiem inna praca i komfort pracy nie martwisz się będą pasować rzędy noc czy dzień czy to sześc czy 8 rzędów, sami spróbowaliśmy tak siać czyli zbożówką  i fakt wydajność wzrosła z ha. Co do napraw to z tym różnie bywa czy to kemper czy zwykła rzędówka.Jeśli jesz zadbany to będzie chodzić grunt to dbać o to. My w swoim założyliśmy jak na razie tylko piły i nowy wałek bo się rozleciał koszt nie taki straszny.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Marek1969

Marek1969

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 11:56

kemper czy heder rzędowy

właśnie tak jak napisał FINN u mnie uprawiają od 2 do 5 max 7 h więc trzeba jechać na okoliczne wsie a to większe koszty mniejsza sieczkarnia mniej skosi ale połowe tańsza mniej pali szybciej się odrobi tak miałem z kombajnem zbożowym dałem 25tyś w 2 lata odrobiłem a 4 lata koszę na plus więc albo mniejsza tańsza albo wcale a z awaryjnośćią to zależy gość w moich stronach kupił nowego classa dał 1,5 bańki po dwóch dniach koszenia padł silnik przyjechał serwis wstawił nowy ten zabrali do ekspertyzy i teraz kżą płacić bo uznali ze żle eksploatowany morze jeszcze macie jakieś uwagi z góry dziękuje

#10 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 22:06

kemper czy heder rzędowy

W jakim województwie to było?

#11 Share Marek1969

Marek1969

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 17:57

kemper czy heder rzędowy

w mazowieckim

#12 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 19:44

kemper czy heder rzędowy

Słyszałem o takim przypadku pod Radzyniem Podlaskim?

#13 Share Marek1969

Marek1969

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 20:39

kemper czy heder rzędowy

to było pod Siedlcami a 1.5 bańki to dał za sieczkarnie plus kombajn zbożowy

#14 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany