Polecane posty

grzesiek88    128

Witam! Tak jak w temacie koledzy jakie macie sposoby na to by sianokiszonka po otwarciu dłużej zachowała świeżość. Obecnie mam jeszcze mało ogonów w oborze i powoli mi idzie skarmianie kiszonki, jak otworzę balota to po trzech dniach jest w środku gorący i zaczyna pleśnieć na biało więc idzie na straty bo mogą się bydlaki zatruć taką spleśniałą. Myślałem żeby rozcinać folię w połowie balota, pół kiszonki wziąć do skarmiania a na to drugie pół zaciągnąć spowrotem tą folię i w miejscu cięcia okręcić ze dwie warstwy streczem tak żeby powietrze nie dochodziło. dałoby to coś? jak myślicie ma to sens?  czekam na wasze pomysły i opinie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

hmmm no możesz spróbować ale czy pomoże nie wiem :) lepiej dopuścic kilka ogonów by to skarmiać na bieżąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

nic to nie da, bo i tak już dostało się powietrze... jedyne wyjście to albo dokupić ogonów, lub na drugi rok robić baloty zmiennokomorówką i np. 1m średnicy...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Albo robić bardziej podszuszone sianokisoznki, chodź to tez mija się z celem bo białko ucieka... i wiadomo jak to jest z pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

nic to nie da, bo i tak już dostało się powietrze... jedyne wyjście to albo dokupić ogonów, lub na drugi rok robić baloty zmiennokomorówką i np. 1m średnicy...

Jak cienko rozrzucisz to będzie ok, ja cielakom prasą z pokosu przywożę mokre i nic się nie grzeje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

no właśnie z miejscem jest krucho ale może jakoś to gdzieś rozrzuce, temperatura już dość niska więc powinno się udać. Najlepiej byłoby dostawić kilka sztuk ale jak się patrzy co się dzieje w naszej branży to się człowiekowi odechciewa przy tym skakać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Nie poddawaj się, każdy z nasz jedzie na tym samym wózku. W przeszłości już nieraz bywały załamania rynkowe cen, z powodu politycznych zawirowań. A mieszczanie za miedzą jak wygłodnieją, zaczną ze zdwojoną siłą kupować papu. Wtedy się odkujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez irzi
      Witam początkiem Stycznia Jelenie i sarny zniszczyły mi 20 bel sianokiszonki, po zgłoszeniu tego na piśmie do koła łowieckiego, na wizji lokalnej stwierdzono że jest bliskość lasy i bele poukładane są jedna na drugiej i odszkodowanie mi się nie należy. Proszę o pomoc czy ktoś już miał taki problem i czy udało się coś uzyskać. 


    • Przez andi10
      Witam. Zaobserwowałem w kale niestrawione resztki ziarniaków kukurydzy. Co mogę zrobi, aby wyeliminować ten problem? Oto moja dawka szt/dzień:
      - 30 kg kiszonki z kukurydzy
      - suche siano do oporu
      - od 2.5 do 4,0 kg pełnoporcjówki 30% białka Vem 920 wedle zasług
      - 150g drożdży
      - 340 g witamin
      Parametry białko 3,6 tłuszcz 4,2 mocznik 160-190
      Proszę o poradę...
    • Przez andi10
      Witam. Zaobserwowałem w kale niestrawione resztki ziarniaków kukurydzy. Co mogę zrobi, aby wyeliminować ten problem? Oto moja dawka szt/dzień:
      - 30 kg kiszonki z kukurydzy
      - suche siano do oporu
      - od 2.5 do 4,0 kg pełnoporcjówki 30% białka Vem 920 wedle zasług
      - 150g drożdży
      - 340 g witamin
      Parametry białko 3,6 tłuszcz 4,2 mocznik 160-190
      Proszę o poradę...
    • Przez skret1
      Która dawka według was jest lepsza i czy wogóle nadają się one czy nie wychodzą za drogo??


    • Przez Radan
      Witam.
       
      Czy ktoś ma w tym temacie coś konkretnego do powiedzenia?
      Specjalizacja to bydło mięsne (charolaise i simental). Daję kukurydzę i sianokisonkę oraz śrutę jęczmień - owies ale mam zamiar zwiększyć stado a łąk więcej nie mam.
      Jaka jest wydajność takiej kiszonki z pszenicy u was? Ile ton z ha? Jaka klasa ziemi? Odmiany?
      Podziękował
       
      PS. Pewnie to nie ta lokalizacja tematu ale wszędzie pełno a konkretów brak.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj