Zaloguj się, aby obserwować  
pawelmakowski997

byk 200kg ma rok

Polecane posty

Mam problem byk ma 200 kg ktory skonczyl juz rok nie wiem co jest przyczyna tak niskiej wagi sam on stoi obok bykow w swoim wieku i one maja 450 -500 kg i tak samsa karmione czekam na wasze odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Taki gatunek, u mnie tez zdazaja sie takie, i jak juz zlapia wage 300 kg to sprzedaje ( zreszta jego rowiesniki waza w tym czasie po 550-650 ).  I koniecznie odrobaczanie 2 razy w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mam byczka około roku, zaczął chudnąć i gubi sierść od strony zadu systematycznie w stronę przodu, odrobaczany 2 razy i nic. Miał ktoś taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie ma takiej opcji żeby zjadł sznurek bo go nie używam a siatkę dokładnie odwijam w całości.  Czemu ta sierść tak wychodzi mu? Jak by miał jakieś pasożyty zewnętrzne to co to się ma do szybkiego chudnięcia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

przestał rosnąć czy od poczatku tak kiepsko rósł ? Mam Encyklopedię. chorób od weterynarza moze cos znajdę gdybyś opisał dokkadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Z początku był normalny, po kilku miesiącach rówieśnicy zaczeli go przerastać, po jakimś czasie zaczął chudnąć, no i wypadanie sierści - z tyłu jest praktycznie goła skóra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Duzo tego.a wtórne wypadanie sierści: Ta postać schorzenia zdarza sie najczęściej i występuje w zwiaxku z niedozywieniem i wyniszczajacymi chorobami zarazliwymi i inwazyjnymi( wybrocznica,zolzy,pomor świń,nosowka psów,paratyfus,motylica,pasożyty żołądka i płuc,itd.) Tak pisze ogółem.Książka 1280 stron i to tylko pierwszy Tom z III :D jutro poczytam

,,Szczegółowa patologia i terapia chorób zwierząt" książki weterynarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zaraźliwe raczej nie bo obok stoją inne sztuki i mają się dobrze. Trzeba pobrać krew i zbadać bo zanim przeczytasz 1280 stron to tylko sekcja pozostanie  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Miałem taką jałówkę, po urodzeniu miała biegunkę, po roku dalej wielkość cielaka. Matka 75% Limuosine, ojciec 100%. A ta menda nie rosła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Choroba jak nie zarazliwa typu ,,paratyfus" to inwazyjna(pasożyty)

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

2 razy był odrobaczany, 2 raz jakieś 3 tygodnie temu i nadal chudnie, jakie pasożyty masz na myśli że ani lek ich nie zniszczył ani nie przeszły na inne sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Ecopiotr a słaby wzrost cieląt natrafiłem na jedna z przyczyn ,,brak miedzi" .tak na szybko

To dobry pomysł zbadać krew,napewno cos wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Lekarz rozkłada ręce i mówi że widocznie przeszedł jakąś ciężką chorobę i tak mu zostanie, tylko że nie miał ani biegunek ani zapalenia płuc, normalnie się rozwijał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Weź sprężarkę i go napompuj to Ci w oczach urośnie :P

 

Jak lekarz nic nie poradzi to i zwierzak Ci tego nie zdradzi. Sprzedać i mieć spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadza się,sprzedać i nie tracic nerwów i pieniędzy,bo juz tylko dokładasz do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

I tak tryzmany był za długo jak byk po pół roku chowu tak słabo rokuje to trzeba sprzedać go od razu a nie trzymać i ponosić koszty przez caly rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj