taszin

John Deere czy New Holland [nowy 100KM]

Polecane posty

taszin    0

Wiatmsmile.png  Jestem tu nowy i jest to Mój pierwszy post, więc witam wszystkich forumowiczów Agrofoto:) Złożyłem dokumenty na młodego rolnika i kasa została mi przyznanasmile.png   We wnosku wpisałem kupno nowego ciagnika do mocy 75 KW i teraz tak na 100% łapę się na JD 6100 RC (74KW), NH T5.95 (73KW) ale podobno jest tolerancja (plus 5% mocy czyli 77 KW) więc JD 6105r tez się łapie. Ciągnik będzie pracował na 11ha (6ha swojego i 5ha dzierżawy) i z maszynami agregat uprawowy i siewnikiem o szerokości 3 metrów, pług 4 skibowy rzędowy, z biegiem czasu wymienie na 3 skibowy obrotowy i w transporcie z przyczepa 4.5 tony i 6 ton. Na obecną chwilę wszystko to było obrabiane ciągnikiem  ZETOR PROXIM 6441 i teraz moje pytanie który ciągnik byście wybrali, polecil? opinie, wady i zalety tych ciągników. Najbardziej mi sie podoba ten 6105r kolega ma 6115r i jest zajefajny.  Z góry dziekuje za odpowiedź. Pozdraiwamsmile.png

 

 

 

PS. Jest opcja że można kupić ciągnik uzywany do 5 lat i myslałem tez nad 6230P lub 6330P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

6105 R na 11 ha ?????

Człowieku ten ciągnik na tym areale będzie pracował może tydzień w roku. Przerost formy nad treścią i to ogromny. Nie rozsądniej by było kupić mniejszy tańszy ciągnik i jakiś osprzęt do niego? Na młodego rolnika dostajesz jak dobrze kojarzę 100tys to zamiast dokładać ponad 100 tys nawet na JD 6100RC wydać to na osprzęt ? 11 ha i siewnik 3m tez pewnie z agregatem czyli dzień siania. Radzę Ci zejść na ziemię. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Moim zdaniem już dokonałeś wyboru.

 

Wymieniłeś sześć modeli JD i tylko jeden NH.

Kup JD to nie ucierpisz na tym.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Tym bardziej ze kolega maJD i jak bedziesz wygladał przy nim z jakimś tam szajsowatym NH.

Kolega to na ile ha ma tego Jd na 12ha? :D

Prima aprilis to nie dzisiaj tak że nie róbcie sobie jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Zaraz zaraz zaraz. A może za rok weźmie w dzierżawę 10 - 20 ha i mniejszy okaże się za mały! 

Jestem tego zdania żeby kupować ciągnik o mocy 25większej niż aktualne zapotrzebowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy polecacie JD 6115M na 0 ha? Nie mam wcale pola i chcę zacząć od zakupu ciągnika, bo w razie gdybym kupił pole to czym bym obrabiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Damian, Twój post jest kwintesencją tego, co się na tym forum porobiło. Mam nadzieję, że się nie mylę biorąc go za żart?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadza się, trafnie to odebrałeś. I niestety masz rację, się pozmieniało na gorsze -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taszin    0

Skoro dostałem kase na młodego rolnika te 100 tyś zł to czemu mam nie kupic ciagnika o mocy 75 KW jeśli mam okazję? Na wiosnę bede miał do sprzedania Zetora, dołoże troche kasy swoje, jeszcze do tego VAT mi odlicza z nowego, a i tak za 3 lata będę musial jeszcze pole wydzierżawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Masz proxime i 11 ha ile ten Ciągnik nastukal mth ? opisz Coś więcej o swoim gospodarstwie. Bo ja nie rozumie jak z 11 ha mozna urobic 150 tys żeby władowac tylko w ciągnik. bo 6105r to w granicach 250 tys. W dodatku masz 6 ha swojej ziemi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

,,Najbardziej mi sie podoba ten 6105r kolega ma 6115r i jest zajefajny. Z góry dziekuje za odpowiedź" :D

 

Zejdz na ziemię jak niechcesz ucierpieć.Zadbaj o ziemie najpierw jak juz dostałeś po drugie sprzęt

Hahahah u siebie obrabiam c360 20ha ornego, Zetor nie wystarcza? ile masz lat?

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Taszin, za trzy lata możesz być zmuszony swoje pole oddać w dzierżawę. Poczytaj w temacie "Dopłaty".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

Polecałbym jednak jeszcze trochę dołożyć i kupić JD 8345R lub Fendta 936 Vario BB bo większego w okolicy nie bedzie a jak weźmiesz w dzierżawę jeszcze 3 ha to będzie jak znalazł 

Niektórym się w głowach przewraca od tych unijnych pieniędzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

a ja proponowałbym kupić książkę: Podstawy ekonomi i logicznego myślenia. Ale któż bogatemu zabroni lub niech inni widzą jak biednemu d*pa skacze ;)

 

A może zrób tak, masz teraz te 100tyś, sprzedaj proxime, sprzedaj swoje zacne 6 hektarów i kup sobie fendta z serii 700 lub 800 postaw sobie w ogródku i bądź szczęśliwy :)

 

Tak sobie pomyślę jak miałem 10 lat to mój tata miał 12 ha i C360-3p i kupił nowego zetora 5340  (63km) i się zastanawiał co my będziemy robić takim dużym ciągnikiem na kilku ha (wtedy gospodarstwo to było tylko hobby). Widzę, przez ten czas wiele w świecie się pozmieniało, ziemia jakaś trudniejsza w uprawie więcej koni trzeba..

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

11 ha :D przez 5 lat kolega zrobi 250mth albo i mniej i po owych 5 latach ciągnik będzie wart 50% ceny. Co za tym idzie cała premia pójdzie w pizdu. Ziemi sobie chłopie za tą premię dokup. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Kupuj kupuj nie słuchaj, bo potem będzie tak jak u mnie, wyjdę za stodołę patrzę dżoner tu, dżonder tam tylko ja Władka pcham.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja to na 11ha bym brał jd z serii 8

seria 6 to jakas taka przymała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

O patrz germańskie mu śmierdzą a sam radziecka czortopchajką jeździ.. Co za brak patriotyzmu!

Bo Władek był kupiony jak Ursus był na kartki a kartki na łapówki, więc musicie wybaczyć. Ojciec Nie dawał i nie brał a ja mały byłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez NewHollandtm190
      Witam, mam do was pytanie. 
      A mianowicie posiadam ciągnik New Holland z olejem w skrzyni biegów FUCHS AGRIFARM UTTO MP, oraz  John Deere z olejem w skrzyni biegów HY-GARD. I teraz nie wiem czy te obydwa oleje mogą się ze sobą zmieszać ponieważ zdarza się że muszę podczepić maszyny raz do jednego a raz drugiego ciągnika. Z góry dziękuję za odpowiedź
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj