taszin

John Deere czy New Holland [nowy 100KM]

Polecane posty

karol210    12

11 ha :D przez 5 lat kolega zrobi 250mth albo i mniej i po owych 5 latach ciągnik będzie wart 50% ceny. Co za tym idzie cała premia pójdzie w pizdu. Ziemi sobie chłopie za tą premię dokup.

Tu masz rzeczową jasna odpowiedź i radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataxenon    19

no według mnie to jest trochę przesada z tym John deere, ale to są jego pieniądze i zrobi co będzie chciał. Myśle że można by te pieniadze lepiej zainwestować a nie pchać w ten ciągnik, choćby kupić któryś ha ziemi, szczególnie że masz zetora :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tu masz rzeczową jasna odpowiedź i radę

 

Znam jeszcze gorszy przypadek zmarnowania pieniędzy. Przy małym areale człowiek wziął kasę na rozwój stada świń. Po 5 latach przy tych cenach świnie zjedzą i premię i jeszcze dołożyć będzie musiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Chłopie kup se case steiger 600 będziesz miał jeden z największych ciągników które są używane w naszym kraju albo i na świecie na 11 ha będzie akurat! Nie no sory ale jak przeczytałem jaki ty chcesz ciągnik na taki areał to się nieźle wyśmiałem :D. Ale rób se co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

damian nominuje twojego posta do kategori "Post Roku" niezle sie usmialem. nawiazujac do tego tematu to przychodzi mi na mysl stwierdzenie: kto zabroni biednemu bogato zyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Czy jest tu jakiś moderator, że tak pozwala na spam?

 

Panowie temat może i z lekkim przymrużeniem, ale to są jego pieniądze i nikt nikomu nie powinien zaglądać do portfela. Pytanie brzmiało czy JD czy NH, a nie kto ile ma pola. Znam ludzi co mają po 20-40ha i mają ciągniki o mocy 200km, które nigdy nie zostaną wykorzystane ale całe życie o takich marzyli i całe życie na nie ciężką pracą tyrali więc skoro ziemia i maszyny rolnicze to czyjaś pasja to czemu nie spełniać swoich marzeń? Też marzy mi się Porsche lecz nigdy nie będę jeździł po torze więc czy to znaczy, że skoro wygram w totka to mam kupić nowe seicento bo przepisy drogowe jak i warunki pozwalają na jazdę np do 90km/h? Nie!

To są JEGO pieniądze, więc pozwólmy koledze je wydać na JEGO cele, a skoro prosi nas o radę to doradźmy.

Kolego polecam Ci JD, ze względu na jakość wykonania, która w przypadku w/w modelu NH jest o wiele wyższa, a jak już szalejesz i patrzysz na kolegów to bardziej zaimponujesz jelonkiem niż fiatem (NH).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

Każdy pieje,ale jak kupicie cos np. z niemiec,to każdy mowi-od małego rolnika,tylko kilkaset mtg!itd.Nieublizając nikomu,są ludziska gdzie wychodek w budce a jelonek np. stoi,hmm z waszego koryta nie wezmie,jak padnie to on a nie Wy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

a gdybyś szedł ulicą i ktoś chciałby strzelić sobie w kolano to też byś pomyślał że może to było marzenie jego życia?

jak ktoś nie mądrze chce postąpić to chyba należy go uświadomić może nie jest za późno..

 

za premie radze kupic hektary bo do 10,42 musisz dobić. jak kupisz dżondira to twoja sprawa ale zeby nie bylo ze za 3 lata wystawiszogloszenie sprzedam jaśka 100km 3 letni jeszcze na dotarciu, pilne bo musze premie oddac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A jeszcze inna kwestia. Chłopakom w temacie Młody Rolnik przysyłano wezwania do poprawek jak mieli za mało ha na danej szerokości sprzęt więc jakim cudem ponad 100km na 11ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Wyluzuj czlowieku. chodzi o umiar i zdrowy rozsadek. nikt mu zle nie zyczy, tylko ze na ten areal mozna kupic mniejszy ciagnik tez jd i wiele innych maszyn  zamiast wypasionego jd6. chlopak jest mlody i trzeba go sprowadzic na ziemie. dla mnie wazniejsze jest wygodne zycie niz patrzenie na bezrobotny ciagnik w garazu za kilka lat sam dojdzie do takich wnioskow. Wiekszosc w tym temacie ma podobne zdanie moze dlatego ze troche znaja zycie i realia na wsi. Jak padnie to co mu napiszesz ze trudno ale chociaz spelnil swoje marzenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

on sieje zboza rozsiewaczem nawozów i takie wynalazki jak ten w linku nie sa potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Weź przestań, co 3 ha będzie chłopak stawał aby dosypywać ziarnka.

Ja to bym polecał taki, jak raz nasypie do pełna to na kilka lat będzie miał, a i w żniwa za przyczepę będzie mógł robić. Już nie wspomnę o silosie na zimę. 3 w jednym więc myślę że cena wcale nie wygórowana.

http://otomoto.pl/horsch-pronto-6-dc-siewnik-A448302.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Teraz to dowaliles do pieca, toz toż orkiestra--> silos ,przyczepą,siewnik jeszcze 2 sąsiadów by sie zalapalo w jedna stronę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trochę inne pytanie.

Jeżeli ktoś np. dostanie to dofinansowanie jak autor wątku 100tyś do nowego ciągnika to może zrobić tak, że powiedzmy rozmyśli się i zamiast nowego ciągnika kupi ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Kup Zetora Majora 80 lub Proximę 90 lub maxymalnie Proximę100 i sprzęt do tego i będzie git.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami9908    14

Zetor Major 80 :) A jak nie to New Holland TD5.85
Mało pali, wszystko mechaniczne.
 

Edytowano przez dami9908

Rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez NewHollandtm190
      Witam, mam do was pytanie. 
      A mianowicie posiadam ciągnik New Holland z olejem w skrzyni biegów FUCHS AGRIFARM UTTO MP, oraz  John Deere z olejem w skrzyni biegów HY-GARD. I teraz nie wiem czy te obydwa oleje mogą się ze sobą zmieszać ponieważ zdarza się że muszę podczepić maszyny raz do jednego a raz drugiego ciągnika. Z góry dziękuję za odpowiedź
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj