Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stuki w skrzyni mtz 952.3

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 22 październik 2014 - 19:52

Witam wszystkich :) mam do rozpoznania dziwne zjawiska w moim mtz otóż gdy stoi na biegu jałowym co jakiś czas coś zgrzytnie (myślę że to w skrzyni) i sam ciągnik poruszy się do przodu jakby ktoś próbował bieg wrzucać :( i też słychać głośniej skrzynię jak się jedzie do tyłu, wrażenie jest takie jakby jakieś sprzęgło się ślizgało czy cos w podobie :mellow: .Jadąc do przodu nawet z większą prędkością jest ok choć jest wrażenie że skrzynia jakby głośniej chodziła.Co wy na taki przypadek co obstawiacie ? czekam na pomysły bo to jest PILNE ! :mellow:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stuki w skrzyni mtz 952.3 Dzisiaj, 21:37
  •  

#2 Share Krzysztofawrynowicz

Krzysztofawrynowicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 październik 2014 - 10:24

U mnie było podobnie. W skrzyni posypało się łożysko rolkowe i połamało tryby. Sprawdź jak zachowuje się pod obciążeniem np. pług. Jeśli hałas się nasila, skrzynia  jak najszybciej do remontu.

#3 Share Glodzilla

Glodzilla

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 październik 2014 - 18:05

Poszło jakieś łożysko u mnie się posypało podczas wyciągania korzenia potem jechałem po drodze i się rozpadło do końca ledwo co zjechałem do domu a miałem może z 400 m 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 19 grudzień 2014 - 21:06

skrzynia naprawiona przez serwis,wadą było to że rozleciało się łożysko igiełkowe i przy okazji zniszczyło wałek pośredni,tuleję,koło zębate,jak to jest z tym łożyskiem czy ono naprawdę tak szybko wysiada ? u mnie padło po 2tyś h :(, właściciel serwisu twierdzi ze to jest mankament mtz :blink:  poniżej foty   http://www.fotosik.p...ee2c8d45a8.html w.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c1d30ac7949764c7.html  http://www.fotosik.p...f04ddc2d26.html

Edytowany przez Kulik, 19 grudzień 2014 - 21:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mati00733

mati00733

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:Maszyny,Komputery,Motory

Napisany 19 grudzień 2014 - 22:09

Kulik,gdzies cos kiedys bylo napisane,ze olej powinien byc powyzej maxa,bo jak jest ponizej to jakies lozysko jest slabo smarowane,bo wiadomo-skos czy maszyny towarzyszace pobierajace olej...ale nie pamietam gdzie to bylo,zapodałbym link..

Dodaj odpowiedź