lukano

Ciśnienie oleju

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sory źle przeczytałem, myślałem o zębach w środku pompy. Jak nie było tulejek to tak jak kolega wyżej pisze to mogło być przyczyną.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomdra55    0

No mogła być jakaś wada, zmęczenie materiału, wykruszyło kawałek zęba i po ptokach. Kup nową z nowym zaworem, dla pewności posprawdzaj czy są wszystkie zawleczki na korbowodach, czy nic nie ma na odcinku pompa filtr.

 

Sory źle przeczytałem, myślałem o zębach w środku pompy.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Co tu się zastanawiać nowa pompa i po sprawie swoją drogą takię uszkodzenie napędu pompy...żle to rokuje dla całego silnika-zmęczenie materiału lub partactwo mechanika-posprawdzaj wszystko dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomdra55    0

A tak w ogóle to dopiero co go kupiłem

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie no nowa pompa , tulejki i powinno być o.k., ktoś może tylko myślał że te tulejki są zbędne. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruktaf    0

Witam. Nie dawno kupiłem 3p z 83 r około 3500mtg + nie sprawny zegar. Na oko wszystko w porządku. Opony od nowości nie robione hamulce praktycznie na śrubach nie wdać śladu używania kluczy. Problem pojawił się dopiero jak chwilę pojeździłem z pługiem to zaczęła mrugać kontrolka oleju, a temperatura silnika nie wzrosła. Zamontowałem termostat i wskaźnik oleju. Po zagrzaniu ciśnienie oleju spadło do ok. +/- 0,5 atm wolne, 1,5 wyższe. (na zimno ok. 3.0 na wolnych obrotach do 3,5 na większych) Teraz pytanie zasadnicze do "badaczy pisma". Co po kolei sprawdzać i wymieniać, żeby go chociaż 2 lata utrzymać przy życiu (do remontu)bo z kasą licho (remont domu). Czytałem na forum ale odpowiedzi na takie pytanie nie znalazłem[[/font]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Normalne ciśnienie na rozgrzanym powinno się mieścić w granicach 1.3-3.1. Załórz nowy filtr (aby nie filtrona) i markowy olej ( aby nie superol ) i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

a olej mocno bierze?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Jak byś był kolego z Lubelskiego ,a ciągnik z 90 r to już bym wiedział co go "boli " :D ,kilka miesięcy temu sprzedałem 3p z takimi właśnie objawami jak opisałeś .

 

W moim ciągniku takie objawy pojawiły się po przepracowaniu 5000tyś mtg.,zawiozłem silnik do pewnej firmy która zajmuje się remontami silników ,zapłaciłem 2,800 zł (o paliwie nie wspomnę )i po zamontowaniu silnika było to samo ,jak się rozgrzał silnik to na wolnych obrotach kontrolka od ciśnienia oleju się świeciła :( .Zadzwoniłem do tej firmy co robili silnik i facet powiedział mi że to wina wałka rozrządu -żeby było dobrze to trzeba by coś przetaczać i ogólnie szykować kolejne 3 tysiaki .

 

Powiem ci tak ,zmieniaj olej co 100mtg .,nie jeździj ciągnikiem na niskich obrotach i nic mu nie będzie .Ja z takimi objawami jak opisałeś przepracowałem ciągnikiem 4 lat (ok.1200mtg.)i silnik się nie zatarł :)

 

Dla pewności wlewaj do silnika gęstszy olej ,ja do swojego wlewałem Milwus 15w40 -nie radzę ci jeździć na TURDUSIE

 

Co tu dużo mówić -dałeś się nabrać przy zakupie tego 3 p :( .Jak go oglądałeś przed zakupem to trzeba było rozgrzać silnik ,wykręcić czujnik i wkręcić manometr i wszystko było by jasne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr119    49

@marcin1609211 tak tak przez takie coś jak ty mówisz to te silniki zyskują złe opinie a po drugie to szkoda pieniędzy pozbierać trochę pieniędzy i zrobić remont generalny i wiesz na czym stoisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

O jakich Ty frezkach mówisz?

Chodzi Ci o rowki na pierścienie? To takie rzeczy ma każdy tłok w każdym silniku.

Co do brania oleju silnika to każdy silnik spala minimalne ilości które jeśli mieszczą się w normie to nie ma co się martwić.

 

Ja u siebie mam 2 perkinsy i jakoś nie muszę dolewać ani spuszczać oleju między wymianami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Tez mam 3p. Robilem mu kapitalke silnika [wszystko] robilem tez kapitalne remonty w innych 3p i we wszystkich tych silnikach zawsze jest ten sam objaw po rozgrzaniu tzn migajaca kontrolka cisnienia oleju. Nie mowie ze odrazu po remoncie to sie pojawia ale z czasem kazdy silnik to ma TAKI TYP. A co do brania oleju to minimalnie kazdy silnik powinien brac troche oleju i to nie jest zadna wada. Ja swoim dopuki ma kompresje i olej gora sie nie pojawia to jezdze. Pilnowac trzeba tylko wymian oleju i nie lac byle czego do silnika.A ze na wolnych obrotach miga to zaden feler. Jeszcze nie spotkalem sie z kims kto by ten problem niskiego cisnienia po rozgrzaniu calkowicie wyeliminowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Najpierw zajął bym się sprawdzeniem stanu pompy olejowej silnika jak i zaworu przeciążeniowego. Więc miska w dół i szukamy dziury w całym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miałem ten sam problem, oddałem wał do szlifu to wyszedł 2 szlif. Nowe panewki i pompa, teraz na zimnym jest 5atm a na gorącym 3atm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drax    1

Kupiłem niedawno C-4011, trochę pojeździłem i wymieniłem olej, dzisiaj chciałem nieco go sprawdzić i wziąłem go do orki, po rozgrzaniu silnika, na wolnych obrotach zaczyna świecić się kontrolka ciśnienia oleju, zalałem Superolem silnik, a więc według instrukcji. Olej jest nowy, więc zastanawiam się czy nie jest może za rzadki i dolać jakiegoś zagęszczacza oleju ? Według instrukcji może być to:

Czujnik ciśnienia wadliwy - wcześniej było ok.

zawór redukcjny - to ten zawór przy filtrach oleju ?

rzadki olej - wyżej opisałem

zatkany filtr oleju - czyściłem filtry przy wymianie

nieszczelność na przewodach - nie były ruszane wcześniej jak pisałem było ok, więc to raczej nie to.

 

Zastanawiam się czy nie przeczyścić jeszcze raz filtrów, ale może najpierw ten zawór redukcyjny można jakoś sprawdzić ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Kolego usterki czujnika ciśnienia oleju zdarzają się często.Parę miesięcy temu miałem to samo co ty,na szczęście skończyło

sie na wymianie czujnika.Najlepiej by było gdybyś zamontował do sprawdzenia zegar,który jest o wiele bardziej wiarygodny od

kontrolki.Może być też tak że silnik już woła o remont i poprzedni właściciel "naprawił" go motodoktorem,czy

innym zagęszczaczem.Jak tak to czekają cie większe wydatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepiej to by było zmierzyć mu ciśnienie zegarem, jak zalałeś superolem to jest dobrze, żadnych zagęszczaczy się nie leje, albo wina jest czujnika, zawór może też mieć winę, ale mógł być zalany jakimś gęstym olejem do sprzedaży, bo silnik "wyłechtany" a teraz wyszło wszystko na jaw. Można by mu założyć przystawkę {są takie do tych silników} na filtr oleju PP, {od 60-tki nie pasuje} tylko bodajże i pompę oleju wtedy też trzeba założyć od 60-tki, to ciśnienie powinno się trochę podnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Tak jak kolega wcześniej napisał- sprawdź czujnik ciśnienia, może padł. Nowy jest niedrogi, można zakupić, wkręcić i zobaczysz czy też pokazuje słabe ciśnienie. Przy filtrach oleju jest śrubka od zaworu, gdzie można (już teraz nie pamiętam ale chyba wkręcić) wkręcić ją przez co zwiększy się ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drax    1

Właśnie tak myślałem, żeby kupić zegar i sprawdzić na zegarze jak to wygląda, ew. popytam po znajomych może ktoś ma. Czujnik nie majątek dla spokoju zawsze mogę wymienić, lepiej żeby to czujnik był, najmniej roboty wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

Nie wiem jaka tam jest pompa olejowa w C-4011 ale u mnie w C-360 zepsuł się zaworek w pompie olejowej i jak pochodził przez 15 minut z rotacyjną to na wolnych obrotach świeciła kontrolka oleju wymieniłem zaworek i jeszcze jedno co było u mnie to była popuszczona pompa olejowa tzn.'rurka która wychodziła z pompy olejowej była tak minimalnie odkręcona od tej rurki z którą jest skręcona '

Może to być też przyczyną :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W tej 4011 jest filtr pełnoprzepływowy tylko starego typu. Podobny do filtrów paliwa. W jego obudowie jest zaworek przelewowy. Możesz go sprawdzić czy jest sprawny lub eksperymentalnie podłożyć sprężynke. Znajde opis tego filtra z zaworkami bo są dwa to wrzuce.

http://zapodaj.net/1926aba0ce4a.jpg.html

 

 

Znalazło się. W każdym razie pierwsze manometr bo na razie to nie wiadomo czy słabe jest ciśnienie czy w kulki wali czujnik.

 

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 93Dominik
      Witam. Mam następujący problem w swoim jelonku. Brak wspomagania kierownicy, wymieniony orbitrol po regeneracji , odpowietrzony cały układ hydrauliczny, nowy olej( poprzedni teaki sam jak nowy HL 46) nowe uszczelniacze na siłowniku wspomagania oraz zrobiony przegląd pompy hydraulicznej. Wszystko na nic jak nie było tak nie ma wspomagania . Na początku nie było w wspomagania w lewo a po kilku dniach nie ma w lewo i w prawo. Prosił bym o pomoc jeśli ktoś miał taki przypadek . Środek żniw a maszyna stoi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj