Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju

521 odpowiedzi na ten temat

#461 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 18:47

Ciśnienie oleju Jakim cudem ktoś spierdzielił gwint w bloku silnika? A jeśli jest tam wkręcony jakiś czujnik to znaczy że albo rozwiercił i prze gwintował albo wkręcił na jakiś specyfik. Poza tym tak jak mówi @seweryn 100 km to nie jest daleko a poza tym w okolicy są na pewno jakieś sklepy z częściami to zawsze będziesz mógł coś podebrać po wykręceniu tego co jej w bloku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju Dzisiaj, 06:28
  •  

#462 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 17 grudzień 2015 - 22:22

Ciśnienie oleju

Jak na wolnych obrotach miga  myśle że to wał lub pompa ale obstawiam że wał,być moze tak że zrobił głowice i zmienił tłoki ale szlifu wału nie robił  tak został złożony bez pomiaru sie nie przekonasz

#463 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 00:58

Ciśnienie oleju

Jakim cudem ktoś spierdzielił gwint w bloku silnika? A jeśli jest tam wkręcony jakiś czujnik to znaczy że albo rozwiercił i prze gwintował albo wkręcił na jakiś specyfik. Poza tym tak jak mówi @seweryn 100 km to nie jest daleko a poza tym w okolicy są na pewno jakieś sklepy z częściami to zawsze będziesz mógł coś podebrać po wykręceniu tego co jej w bloku.

sam ostatnio składałem sobie nowy silnik i w bloku który kupiłem też ktoś sobie zrobil gwint 12razy 1.5

adi powiedz mi czy ktoś na handel robiłby remont silnika  najczęściej tylko ze dwie podkładki na zawór sie daje i tyle ewentualnie gęstszy olej chyba ze mocno olej wciąga to pierścienie wymieni taka sztuka handlu

Edytowany przez Borekk17, 03 styczeń 2016 - 01:01.

#464 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 17:16

Ciśnienie oleju

Robią tylko zakładają zestawy najtańsze szlifu nie robią a panewki 0.00 i huk i do Żyda

#465 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 17:52

Ciśnienie oleju

adi to chyba mało widzialeś jeszcze ciągników od handlarzy  i innych co sprzedaja po remoncie   

sam w lutym 2015 kupiłem taki silnik niby po remoncie dotarty dolałem litr oleju i z agregatem  dostał w dupe to ciśnienie oleju spadło i zaczął podstukiwać a gościu też mi nawet fakture pokazywał na części z górnej połki z listopada 2014 więc jak ktoś sprzedaje z opisem po remoncie to zadko kiedy jest to prawda

#466 Share rolkam72

rolkam72

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 17:40

Ciśnienie oleju

Witam.Od niedawna mam założony zegar ciśnienia oleju w c 360 z 81r i tu moje pytanie.Na rozruchu ciśnienie oleju to ponad 4,5atm.

Po rozgrzaniu do 70 stopni spada do ok 3atm a po ciężkiej pracy jak w ostatnim czasie przy mokrej orce gdzie temperatura wynosiła ok 80 stopni cisnienie spadło do ok 1atm.Wszystkie pomiary podałem przy obrotach ok 600.Do temperatury ok.65 stopni podczas obrotów ok 2 tys ciśnienie trzyma ok 4 a powyżej 70stopni już maksymalnie 3.Ursus zalany superolem cc 40 .Czy to normalne że takie  wahania są w porządku? Czekam na odpowiedzi.

Edytowany przez rolkam72, 06 listopad 2016 - 17:53.

#467 Share Pigmei

Pigmei

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 17:46

Ciśnienie oleju
Wszystkie pomiary podałem przy obrotach ok 6 tys.Do temperatury ok.65 stopni podczas obrotów ok 20 tys

Ale dołożyłeś tych obrotów, czapki z głów :ph34r:

W takim układzie każdy rozłoży ręce

#468 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 17:51

Ciśnienie oleju

Wahania ciśnienia normalne ale obroty z kosmosu.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#469 Share rolkam72

rolkam72

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 17:55

Ciśnienie oleju

Wahania ciśnienia normalne ale obroty z kosmosu.

Tak,Walłem się nawet nie zauważyłem :P ;D 

#470 Share jarek7692

jarek7692

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 19:12

Ciśnienie oleju ten olej to nie olej, to jest coś olejopodone. zmień to na normalny olej i wtedy zobacz. chociaż w sumie takie ciśnienie mieści się w normach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 19:19

Ciśnienie oleju

Również jestem tego samego zdania co kolega wyżej.Zalej olejem 15W40 z średniej klasy  olej z dobrej firmy lotos orlen.

#472 Share rolkam72

rolkam72

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 20:13

Ciśnienie oleju

Dziękuje Panowie za sugestie.Przy najbliższej wymianie zmienię olej na Turdusa 15w40 i myślę że będzie git bo na tym zapalanie w zimę to tragedia.

Silnik nie ruszany 15lat więc myślę że jeszcze trochę posłuży :D 

#473 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 20:58

Ciśnienie oleju

Słabo coś.U mnie silnik fabrycznie nie ruszany a ciśnienie 5

#474 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 21:19

Ciśnienie oleju Na zimnym czy ciepłym i przy jakich obrotach?

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#475 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 21:40

Ciśnienie oleju

Różnica 0,5 atmosfery jeśli chodzi o temperaturę silnika.Przy 2 tyś dochodzi do 6 atmosfer jest za duże  na rozgrzanym 5,5  przy 2 tyś

#476 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 06 listopad 2016 - 22:30

Ciśnienie oleju

ciut za wysoko, tak 4-4,5 jest OK

#477 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 22:36

Ciśnienie oleju Dlaczego uważacie że ciśnienie 6 jest za duże? Tylko nie mówić że wymywa panewki bo to mit.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#478 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 22:55

Ciśnienie oleju

Zawór w 60 jest ustawiony na 4,5 atmosfery i nie powinno tego przekroczyć góra do 5. 6 to już ktoś grzebał przy zaworze lub zegar oszukuje ale normalnie jak remontuje te silniki do 5 się zamykają.Na oleju 15w40 jak ostro 60 dostanie w tyłek to spada na 600 do 1,5 a w zależności od zegara pokazują na większych obrotach 3,5-4 jak się dobrze rozgrzeje i widać jak zawór się otworzy bo wzrost obrotów już nie podnosi ciśnienia.Kolega niech zmieni olej i na razie się nie przejmuje tylko w palnik.

#479 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 23:31

Ciśnienie oleju

Jak nie jestem to mitem.Maksymalne ciśnienia w tym układzie jest tolerowane  od 1,5 do 5,5  w c-360  mowa prawie się mieści w tolerancji ale 20 pare lat tak chodzi i to na różnych olejach i nic.Wracając do panewek  sa panewki tak zwaną z kompozycją  i są stalowe.Jeżeli zatrzesz z kompozycją to masz panewkę kolorze miedzi po 2  wysoka jakość oleju  też nie wróży bo jest wyższa zasada oleju może skrócić nieco żywot panewek.W przypadku silnika perkins tam są stalowe  więc o klasie CF mu nie zaszkodzi zalej dobrym olejem i tyle.Te superole to oleje  na sezon letni choć znajomy zalewał do 30-stki w lato podczas koszenia parował przez korek.

Balcerek Było mierzonym prymitywnym zegarem taki co pokazuje że jest ciśnienie no ale jak dałem te 2 tys  to olej zaczął do zegara wchodzić więc raczej pomiar w miarę dokładny.Mam jelczowski teraz zegar to tam kiedy sprawdzę.

Edytowany przez Adi96, 06 listopad 2016 - 23:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 07 listopad 2016 - 07:05

Ciśnienie oleju

Panewki w 60-ce są jeśli się nie mylę żeliwne i nie ma na nich żadnego kompozytu. W procesie technologicznym jest pierwsze miedziowana a potem cynowana. Ta powłoka to cyna.

Nie słyszałem żeby większe ciśnienie wypłukiwało panewki  bo jak? W hydraulice jest kilkadziesiąt razy większe a nic nie wypłukuje. Może uszkadza miękka warstwę cyny ale tego nie wiem. Może za to mieć wpływ na szybsze zużycie oleju. 

Co do ciśnienia to tylko zawór sprawdzić. Może ktoś ustawił go na prace z filtrem bąk gdzie początek otwarcia zaworu jest przy ciśnieniu 5,4 bara.

Druga sprawa jeśli w silniku z bąkiem max ciśnienie dochodzi do 7,5 bara i nic się nie dzieje to jak może zaszkodzić 6? Może poza ryzykiem rozerwania filtra tandetnego producenta.

KPK Kumurun Team