lukano

Ciśnienie oleju

Polecane posty

Gość   
Gość

Kolego 330CUrsus ta 60-tka nie jest moja. Znalazłem ją na Alledrogo. pl tylko aby pokazać, gdzie się mniej więcej znajduje ten czujnik.

Postaram się o lepsze fotki.

 

Edit.

 

Bardziej już Ci nie mogę pomóc ten obrazek powinien Ci wystarczyć. Jeśli ktoś zaspawał otwór to możesz go ponownie wywiercić i nagwintować. Wymiary masz na rysunku. Musisz tylko wykombinować gwintownik 1/8" lub 10mm ze skokiem gwintu 0,8mm. Pod gwint M10 wiercimy wiertłem fi 8. Podczas gwintowania i wiercenia staraj się usuwać wiórki.(wiórki z żeliwa są drobne więc filtr i magnes w korku spustowym je wyłapią, jeśli się jakieś dostaną)

 

Czujnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ocelot    0

wielkie dzięki. faktycznie zaspawany. gwintownik taki mam więc nie będzie problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ocelot    0

witam. a jest może możliwość zamontowania jednocześnie czujnika ciśnienia oraz zegara pokazującego ciśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
witam. a jest może możliwość zamontowania jednocześnie czujnika ciśnienia oraz zegara pokazującego ciśnienie?

można reż założyć mechaniczny z zegarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzunia    0

witam mam pytanie gdy zagrzeje ciagnik <w cvzasie pracy >kontrolka oleuj gasnie dobiero w granicach 1600 a na zimnym przy 800 czy to normalne /??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy 1600 obrotów? Dobrze zrozumiałem? Jeśli tak to nawpewno nie jest normalne. Podłącz manometr i zmierz ciśnienie bo pewnie Ci czujnik padł.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Kontrolka powinna zgasnąć tuż po uruchomieniu silnika!!!

Ja u siebie mam na stałe zamontowany zegar wskazujący cisnienie po uruchomieniu rano ciągnika przy obrotach 1600 pokazuje 5,5bara a jak juz się rozgrzeje w pracy to spada do 5,1- 5,3 bara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

podłącz zegar i sprawdz bo to jest coś nie tak!!! Możesz zatrzeć silnik!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roki a masz podłączony czujnik i kontrolkę czy tylko czujnik?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzunia    0

a czy to moze byc wina pompy olejowej a oznaki słabej pompy moga byc widoczne gołym okiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

tak mam wstawiony koło filtra oleju trójnik i do jednego wyjścia przykręcony mam czujnik ciśnienia oleju jaki jest orginalnie, a do drugiego zegar który mam zamontowany na tablicy rozdzielczej i cały czas pokazuje mi ciśnienie oleju.

I tak moga to być oznaki juz wyrobionej pompy lub gdzieś ucieka ciśnienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzunia    0

a ten trujnik to kupiłes w sklepie czy robiles na zamówienie a jak kupiłes to od czego on jest

a te oznaki to co to moze byc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

mam taki czujnik http://rallycarart.bazarek.pl/opis/183468/...smoke-52mm.html

a oznaki: pompa na wykończeniu lub mocowanie smoka poluzowało się takie 2 śrubki koło pompy(jest tam uszczelka)lub przewód tłoczący pęknięty lub poluzowany miedzy pompą a filtrem oleju, luzy na panewkach, oring za wałkiem rozrządu pęknięty lub przepuszcza. Z takimi usterkami się spodkałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0

@bzunia pisałeś już o pompie i ciśnieniu i wydaje mi się, że twój problem leży w pompie, albo ona jest słaba, albo zawór popuszcza. Wkręć manometr w miejsce czujnika i jeśli wskazówka mocno drga, szukaj winy w zaworze pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Ja mam takie pyt. w moim 3p ostatnio kontrolka od oleju nie swieci wcale (nie jest spalona), olej jest w silniku, co to moze byc ze nie swieci?????


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

a żarówka dobra???

 

chyba już późno że nie widzę oczywistych rzeczy

 

jak z czujnikiem?? sprawdzałaś innym czy jest tak samo

 

może być jeszcze gdzieś instalacja uszkodzona przed żarówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0

Połącz przewód od czujnika z masą ciągnika. Jeśli żarówka zaświeci, to walnięty czujnik. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
butix94    0

wiesz co u mnie keidy cisnienie bylo niskie a jak sie potem okazalo tam jakis bolec byl zle ustawiony, on jest kolo korbowodu i ma tam regulacje. mechanik powiedzial ze na nowy silonik ktos zle ustawil i teraz skutiki ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Mam kolejne pyt. Chodzi mi o skrzynie w 3P ile wchodzi do niej oleju (ile powinno byc) i jaki ma byc ten olej???


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 93Dominik
      Witam. Mam następujący problem w swoim jelonku. Brak wspomagania kierownicy, wymieniony orbitrol po regeneracji , odpowietrzony cały układ hydrauliczny, nowy olej( poprzedni teaki sam jak nowy HL 46) nowe uszczelniacze na siłowniku wspomagania oraz zrobiony przegląd pompy hydraulicznej. Wszystko na nic jak nie było tak nie ma wspomagania . Na początku nie było w wspomagania w lewo a po kilku dniach nie ma w lewo i w prawo. Prosił bym o pomoc jeśli ktoś miał taki przypadek . Środek żniw a maszyna stoi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj