Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju

521 odpowiedzi na ten temat

#321 Share trak1234

trak1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 23:12

Ciśnienie oleju Mam pytanko :
mam c-360 wskazówka od zegara ciśnienia oleju wskazuje zero (nawet przy dużych obrotach) Czy przyczyną może być filtr wkręcony od zetora?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju Dzisiaj, 15:04
  •  

#322 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 06:36

Ciśnienie oleju Na 99% to nie wina filtra od Zetora.Coś musiało się urwać albo pęknąć.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#323 Share trak1234

trak1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 19:44

Ciśnienie oleju a co masz kolego na myśli? co mogło by pęknąć albo urwać?

Edytowany przez trak1234, 04 lipiec 2013 - 19:45.

#324 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 23:18

Ciśnienie oleju Poluzowany lub pęknięty smok pompy. Poluzowana lub pęknięta rurka od pompy do głównej magistrali olejowej. Awaria pompy w rożnych postaciach.
Miska w dół i może być od razu widać.

#325 Share julek150

julek150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 14:23

Ciśnienie oleju Jestem niedzielnym użytkownikiem URSUska 360-3P. Używam go kilka razy w roku. Odpaliłem go po kilku miesiącach, odpalił na raz, wszytko niby ładnie pięknie ale jak zwiększę obroty to kontrolka oleju zaczyna mrugać jak szalona? Co może być przyczyną ?

Edytowany przez KRISTOFORn, 05 lipiec 2013 - 14:40.
Ortografia

#326 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 21:13

Ciśnienie oleju Pożycz od kogoś manometr i zmierz ciśnienie w silniku, bo od tego trzeba zacząć. Można dużo pisać o prawdopodobnych przyczynach, ale po co skoro awaria może być błaha np.: czujnik ciśnienia.

#327 Share Dzikizetor

Dzikizetor

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 93 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 22:00

Ciśnienie oleju siema wszystkim mam problem z c-360 kolegi zanik cisnienia oleju wal jest nowy zetorowski czy to moze byc przyczyna wyrobionego walka rozrzadu

#328 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 21:04

Ciśnienie oleju Na zimnym powinien mieć cisnienie, co najwyej po rozgrzeniu mógło by ostro spaść gdyby tulejki na walku były wyrobione.
Brak jest cisnienia nawet na zimnym silniku-oleju?
Pompa olejowa silnika zmieniana? Klin w kole pompy jest?
Sprawdzany zawór upustowy pompy, smok i rurka od pompy do głównej magistrali olejowej?

#329 Share Dzikizetor

Dzikizetor

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 93 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 16:08

Ciśnienie oleju Ma ciśnienie na zimnym 5atm
a potem spada do 0.3atm
pompa nowa i wszystko posprawdzane

Edytowany przez milanreal1, 08 sierpień 2013 - 22:08.
cytowanie poprzedniego posta

#330 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 20:42

Ciśnienie oleju W takim wypadku luz na walku rozrządu bardzo prawdopodobny.

Prośba o edytowanie posta i usuniecie cytowanej wiadomości. Nie cytuje się posta poprzedzającego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 14:36

Ciśnienie oleju A co moze byc przyczyna tego ze cisnienie nie pojawia sie od razu tylko po 2-3 sekundach ? - wtedy tez gasnie kontrolka (mowie tu o odpalaniu zimnego silnika), jak zgasnie to juz nie zaswieca sie nawet na bardzo niskich obrotach do czasu az pozadnie sie nie rozgrzeje w polu (wtedy tez zaswieca sie jak zejde na niskie obroty). Dzieje sie tak juz od niepamietnych czasów ale mnie to denerwuje.

I zastanawia mnie czy to pojawianie sie cisnienia po pewnym czasie, przy zimnym silniku, nie jest objawem jakiejsc konkretnej usterki?

Narazie zrobilem to co najprostrze czyli wymienilem czujnik cisnienia, ale to nic nie zmieniło. Moze cos z pompą? zawór przy pompie? Olej był wymieniany niecaly rok temu.

Edytowany przez mlody28, 17 wrzesień 2013 - 14:38.

#332 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 16:02

Ciśnienie oleju Po dłuższym postoju silnika olej z magistrali spływa do michy. Po zapaleniu silnika chwilę trwa zanim znów ą napełni, dotrze do czujnika i go wyłączy. To normalne. Tym dłużej to trwa im bardziej zużyty jest silnik.
Jeśli w twoim na bardzo małych obrotach kontrolka zaczyna migać to znaczy że gdzieś jest ubytek oleju większy niż powinien być. Ale jeżeli na wolnych około 400 na minute nic się nie świeci to nie masz się czym przejmować.
KPK Kumurun Team

#333 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 18:07

Ciśnienie oleju Skoro tak piszesz to może i tak ma być. Sugerowałem się trochę filmikami na youtube gdzie ludzie odpalają swoje c-360 i kontrolka gaśnie natychmiast po uruchomieniu silnika nawet po miesiącu postoju ;)

Edytowany przez mlody28, 17 wrzesień 2013 - 18:07.

#334 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 18:14

Ciśnienie oleju Nie sugerował bym się filmami tak do końca. W mojej 4011 też kontrolka gasła po około dwóch sekundach. A zapalała się po zgaszeniu po 3-5.
Tak że wszystko masz w porządku.
KPK Kumurun Team

#335 Share Gladius

Gladius

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 24 październik 2013 - 21:58

Ciśnienie oleju Witam i z góry przepraszam, jeśli gdzieś jest już taki temat, niestety nie udało mi się znaleźć.
Pytanie jest proste - jakie jest optymalne ciśnienie na tłokach w C-360? I jaka jest norma? Oraz jak duże różnice mogą występować między poszczególnymi tłokami? W moim ciągniku ciśnienie waha się między 22-25 atm.

#336 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 październik 2013 - 22:36

Ciśnienie oleju 26-30kg/cm2 jest dobrze
Tolerancja pomiędzy cylindrami do 10% najwyższego odczytu.
Robiłeś próbę olejową?
Pomiaru dokonywałeś na ciepłym silniku?

#337 Share Gladius

Gladius

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 25 październik 2013 - 13:44

Ciśnienie oleju Dzięki za odpowiedź!
Co do pomiaru - wykonywany był zarówno na ciepłym, jak i na zimnym, przy czym na zimnym ciśnienie było pomiędzy 1-2 atm niższe.
Co do próby olejowej - nie była wykonywana, ale dzięki, że zwróciłeś na to uwagę - trochę poczytałem i chyba najwyższy czas zrobić.

#338 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 25 październik 2013 - 18:17

Ciśnienie oleju Ale jak tą próbę olejową wykonać.Przecież jeśli na tłok dostanie się olej to zmniejszy się komora spalania i ciśnienie będzie wyższe nie dlatego że olej uszczelnia .

Edytowany przez krzysztofz14, 25 październik 2013 - 18:18.

#339 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 październik 2013 - 21:31

Ciśnienie oleju To ile tego oleju chciałbyś wlać by komora spalania się zmniejszyła w taki sposób by odbiło się to na błędzie pomiaru? Ile oleju by podnieść ciśnienie o 1atm?
Po pierwsze oleju wlewa się niewielką ilość 10-15ml.
Przed pomiarem z zatkanym otworem w głowicy uruchamia się silnik by olej się rozprowadził. Więc część oleju dostanie się do pierścieni, a reszta co najwyżej wyleci do kolektora wydechowego wypchnięta przy suwie wydechu.
To jakaś nowa teoria z tym, że olej nie uczelnia połączeń tuleja-tłok-pierścienie.
Przy zdrowym silniku próba olejowa nie powoduje zmian ciśnienia sprężania, więc coś twoja teoria nie trzyma się całości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 26 październik 2013 - 08:21

Ciśnienie oleju Nie napisałem że olej nie uszczelnia ,tylko że zmniejsza komorę,W zetorze 7211 zmieniłem tylko uszczelki z 1,5 na 1,2 i już odpala poniżej zera a wcześniej nie było to mozliwe a to tylko 0,3mm.Zmniejsza to komorę spręzania o 2,450cm3

Edytowany przez krzysztofz14, 26 październik 2013 - 09:39.