Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju

521 odpowiedzi na ten temat

#241 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 19:44

Ciśnienie oleju przynajmniej długie te węże

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju Dzisiaj, 08:54
  •  

#242 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2011 - 19:52

Ciśnienie oleju

http://allegro.pl/ws...1966798320.html

He he. Poprawiam byki.

Można i tak, ale ja bym powiedział - tuczę opasy :lol: no ładny ten zestaw

#243 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 19:57

Ciśnienie oleju opłaci się go kupić :D
kupujemy i zakładamy :rolleyes:

#244 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:04

Ciśnienie oleju No wiesz kupisz będziesz miał, przepijesz tą kasę to nic nie będzie, po za dobrym humorem :lol:

#245 Share Sumik

Sumik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:14

Ciśnienie oleju a zmieniałeś olej i czujnik ??? w moim pomogło ale i tak remont miał i mechanik zalał nam go Turdusem (u mnie przechodził sezon calutki)

"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

#246 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 22:48

Ciśnienie oleju Odnośnie montażu przystawki pod filtr wymienny to kolega @marcinnowicki87 to ładnie przedstawił i opisałw tym temacie http://www.agrofoto....-olejowa-c4011/
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#247 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2011 - 23:06

Ciśnienie oleju Tą przeróbkę miałem na myśli, tylko myślałem o zmianie pompy.

#248 Share drax

drax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 10:47

Ciśnienie oleju Batalia rozpoczęta, na wolnych obrotach na zimnym silniku koło 2-2.5 bar, na wyższych obrotach zaczyna rosnąć do 3-4 a potem nagle spada do 2 i tak się trzyma, nie wiem czy to nie wina zegara, bo się wiesza wskazówka czasem, dlatego i tak kupie zegar i sprawdzę jeszcze raz. Wydaje mi się, że jeżeli ciśnienie rośnie to raczej nie wina pompy, prędzej gdzieś może te zaworki ?

#249 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 16:36

Ciśnienie oleju Narazie sprawdź na innym zegarze, jak to samo zmiana sprężyny w zaworku, lub na sztukę czyli lepsze dobicie sprężyny powinno pomóc lub wymiana całego zaworka i gitara .
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#250 Share drax

drax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 16:48

Ciśnienie oleju Na drugim zegarze to samo, mówisz o zaworku redukcyjnym tym w korpusie filtrów ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 17:09

Ciśnienie oleju Dokładnie o tym jeśli to stary typ filtra oleju tzn dwie puszki. Tam są dwa. Podałem wcześniej opis co i gdzie. Dobrze by było oba sprawdzić.
KPK Kumurun Team

#252 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 17:33

Ciśnienie oleju

Jak byś był kolego z Lubelskiego ,a ciągnik z 90 r to już bym wiedział co go "boli " :D ,kilka miesięcy temu sprzedałem 3p z takimi właśnie objawami jak opisałeś .

W moim ciągniku takie objawy pojawiły się po przepracowaniu 5000tyś mtg.,zawiozłem silnik do pewnej firmy która zajmuje się remontami silników ,zapłaciłem 2,800 zł (o paliwie nie wspomnę )i po zamontowaniu silnika było to samo ,jak się rozgrzał silnik to na wolnych obrotach kontrolka od ciśnienia oleju się świeciła :( .Zadzwoniłem do tej firmy co robili silnik i facet powiedział mi że to wina wałka rozrządu -żeby było dobrze to trzeba by coś przetaczać i ogólnie szykować kolejne 3 tysiaki .

Powiem ci tak ,zmieniaj olej co 100mtg .,nie jeździj ciągnikiem na niskich obrotach i nic mu nie będzie .Ja z takimi objawami jak opisałeś przepracowałem ciągnikiem 4 lat (ok.1200mtg.)i silnik się nie zatarł :)

Dla pewności wlewaj do silnika gęstszy olej ,ja do swojego wlewałem Milwus 15w40 -nie radzę ci jeździć na TURDUSIE

Co tu dużo mówić -dałeś się nabrać przy zakupie tego 3 p :( .Jak go oglądałeś przed zakupem to trzeba było rozgrzać silnik ,wykręcić czujnik i wkręcić manometr i wszystko było by jasne ;)

@czacha17 Może ty sprzedałeś c-360 3P ruktaf'owi :D :D (śmiech) żartuje oczywiście

#253 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2011 - 17:55

Ciśnienie oleju

Na drugim zegarze to samo, mówisz o zaworku redukcyjnym tym w korpusie filtrów ?

Na Twoim miejscu sprawdził bym w sklepie czy to są kompletne filtry z zaworkami http://www.sklep-gre...oducts_id/25322 i kupił nowe nie są drogie.

#254 Share drax

drax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 14:44

Ciśnienie oleju Ten korpus to droższy jest:

http://danrol-sklep....4011-931101/496

za te pieniądze to założyć mogę od 60 filtr.

Więc tak podłożyłem jedną podkładke, na zimnym silniku wtedy 2 bary na wolnych, na wyższych 3-4 i nie spada do 2, chwile pojeździłem i na wolnych obrotach 1 bar, na wyższych wzrasta do jednego, spróbuje jeszcze pokombinować z tymi podkładkami, bo może być faktycznie wina w tym zaworku.

Edit: zacząłem od początku, a więc od tego co ruszałem - filtry. Pierwszy filtr kompletnie zatkany, do drugiego ledwo olej docierał. Pompa wręcz musi być niezła, że przez to przeciskała ten olej. Widocznie nowy olej przepłukał kanały i wszystko filtr wychwycił I stopnia. Wszystko leci znowu na noc do benzyny, jedynie zastanawiam się czy nie odkręcić tego korpusu od bloku i też go nie przepłukać.

Edytowany przez drax, 29 grudzień 2011 - 17:49.

#255 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2011 - 18:40

Ciśnienie oleju No jeżeli zaraz po czyszczeniu filtrów jak pisałeś i wymianie oleju, filtry zapakowane na amen, to tam olej chyba był od czasu wyjazdu z fabryki, i nie chcę nawet myśleć co tam jest za syf w silniku.

Edytowany przez MAT912, 29 grudzień 2011 - 18:41.

#256 Share ruktaf

ruktaf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:33

Ciśnienie oleju Tak wymieniłem olej i filtr, co do brania oleju to jeszcze nie wiem. Z odmy nie dymi, w kolektorze sucho. Silnik puszcza dymek ale nie tragicznie. Jestem z małopolski jak go kupiłem to testowałem go w 3 skibowym pługu to na 3-ce na połowie gazu sobie radził. Nie mam doświadczenia z 360 ewentualnie z 3p ponieważ wcześniej przez 22 lata miałem ruska, którego sam naprawiałem- remonty silnika i skrzyni. W lecie jeździłem 3p sąsiada, który go kupił na wiosnę i mnie naszło bo ruskiem to na 3 skiby 1-ka, blokada, cały gaz i podnośnik. Po Nowym Roku będę zmieniał pompę w silniku i jeżeli się ciśnienie trochę podniesie to dam sobie spokój. A termostat pewnie wymontować?.

#257 Share drax

drax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 13:20

Ciśnienie oleju Jednak to nie filtry, wyczyściłem i nadal to samo ;[ pozostaje już chyba tylko nieszczelność w przewodach, uszkodzone te zaworki, albo pompa olejowa ? Co mnie dziwi, to do tego drugiego filtra nie dostaje się w ogóle olej - do tego bliżej kabiny. W ogóle przyznam się, że nie wiem jak ma tam dotrzeć, otwór od w korpusie jest zatkany, a przy górze przy śrubie otwór jest drożny, ale nie wiem czy ta śruba nie zasłania go.

Olej jest jednak czysty nie ma strasznego syfu tam.

Edytowany przez drax, 30 grudzień 2011 - 13:23.

#258 Share drax

drax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 12:49

Ciśnienie oleju Wcześniej podkładałem podkładki jedynie pod zawór redukcyjny, teraz podłożyłem jeszcze pod zawór przelewowy. Czy w nim powinna być sprężyna taka miękka ? Wręcz w długopisach są mocniejsze niż ta w tym zaworze, czy może wyrobiona już jest ?

Ciśnienie na rozgrzanym ciągniku: na max obrotach - 3-3,5 bara, na wolnych obrotach ok. 1, 1-5 bar, trochę za niskie chyba na wolnych obrotach ? Na wysokich chyba nie jest tak źle, skoro instrukcja w nowym ciągniku przewiduje 4 bary na maksymalnych obrotach.

Teraz nic nie spada ciśnienie, trzyma normalnie na każdych obrotach, jedynie czy to na wolnych obrotach nie jest za niskie ?

Edit: Sorry za 2 posty, ale na innym forum na którym siedzę jak dodaje nowy post zaraz za swoim to je automatycznie scala, zapomniałem się.

Edytowany przez drax, 31 grudzień 2011 - 12:50.

#259 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 15:15

Ciśnienie oleju Ciśnienie masz bardzo dobre. Normalnie powinno sie mieścić w całym zakresie obrotów między 1,5-4,0. Tyle że to tyczy nowego silnika. Nie jedna 60-ka chodzi na wolnych na granicy zapalenia kontrolki latami. Nic mu nie będzie nawet jeśli na wolnych spadnie do załóżmy 0,8. Dla przykładu podam ci mtz na wolnych do 0,8 60-ka na wolnych 1,5 80-ka 0,8 Tak że dobre masz.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share drax

drax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 16:10

Ciśnienie oleju no tak ale kontrolka zapala się na tych wolnych obrotach.