Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju

521 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 grudzień 2011 - 18:48

Ciśnienie oleju Sory źle przeczytałem, myślałem o zębach w środku pompy. Jak nie było tulejek to tak jak kolega wyżej pisze to mogło być przyczyną.

Edytowany przez MAT912, 03 grudzień 2011 - 18:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju Dzisiaj, 03:41
  •  

#202 Share tomdra55

tomdra55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 18:51

Ciśnienie oleju

No mogła być jakaś wada, zmęczenie materiału, wykruszyło kawałek zęba i po ptokach. Kup nową z nowym zaworem, dla pewności posprawdzaj czy są wszystkie zawleczki na korbowodach, czy nic nie ma na odcinku pompa filtr.

Sory źle przeczytałem, myślałem o zębach w środku pompy.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi

#203 Share 2701

2701

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 20:07

Ciśnienie oleju Co tu się zastanawiać nowa pompa i po sprawie swoją drogą takię uszkodzenie napędu pompy...żle to rokuje dla całego silnika-zmęczenie materiału lub partactwo mechanika-posprawdzaj wszystko dokładnie

#204 Share tomdra55

tomdra55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 20:22

Ciśnienie oleju A tak w ogóle to dopiero co go kupiłem

Edytowany przez milanreal1, 04 grudzień 2011 - 15:28.
cytowanie poprzedniego posta

#205 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 grudzień 2011 - 20:28

Ciśnienie oleju Nie no nowa pompa , tulejki i powinno być o.k., ktoś może tylko myślał że te tulejki są zbędne. :P

#206 Share ruktaf

ruktaf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 17:41

Ciśnienie oleju Witam. Nie dawno kupiłem 3p z 83 r około 3500mtg + nie sprawny zegar. Na oko wszystko w porządku. Opony od nowości nie robione hamulce praktycznie na śrubach nie wdać śladu używania kluczy. Problem pojawił się dopiero jak chwilę pojeździłem z pługiem to zaczęła mrugać kontrolka oleju, a temperatura silnika nie wzrosła. Zamontowałem termostat i wskaźnik oleju. Po zagrzaniu ciśnienie oleju spadło do ok. +/- 0,5 atm wolne, 1,5 wyższe. (na zimno ok. 3.0 na wolnych obrotach do 3,5 na większych) Teraz pytanie zasadnicze do "badaczy pisma". Co po kolei sprawdzać i wymieniać, żeby go chociaż 2 lata utrzymać przy życiu (do remontu)bo z kasą licho (remont domu). Czytałem na forum ale odpowiedzi na takie pytanie nie znalazłem[[/font]

#207 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 17:49

Ciśnienie oleju A olej i filtr zmieniałeś po kupnie?

#208 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 26 grudzień 2011 - 18:00

Ciśnienie oleju Normalne ciśnienie na rozgrzanym powinno się mieścić w granicach 1.3-3.1. Załórz nowy filtr (aby nie filtrona) i markowy olej ( aby nie superol ) i powinno być ok.

#209 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 26 grudzień 2011 - 18:07

Ciśnienie oleju a olej mocno bierze?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#210 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2011 - 18:10

Ciśnienie oleju Jak byś był kolego z Lubelskiego ,a ciągnik z 90 r to już bym wiedział co go "boli " :D ,kilka miesięcy temu sprzedałem 3p z takimi właśnie objawami jak opisałeś .

W moim ciągniku takie objawy pojawiły się po przepracowaniu 5000tyś mtg.,zawiozłem silnik do pewnej firmy która zajmuje się remontami silników ,zapłaciłem 2,800 zł (o paliwie nie wspomnę )i po zamontowaniu silnika było to samo ,jak się rozgrzał silnik to na wolnych obrotach kontrolka od ciśnienia oleju się świeciła :( .Zadzwoniłem do tej firmy co robili silnik i facet powiedział mi że to wina wałka rozrządu -żeby było dobrze to trzeba by coś przetaczać i ogólnie szykować kolejne 3 tysiaki .

Powiem ci tak ,zmieniaj olej co 100mtg .,nie jeździj ciągnikiem na niskich obrotach i nic mu nie będzie .Ja z takimi objawami jak opisałeś przepracowałem ciągnikiem 4 lat (ok.1200mtg.)i silnik się nie zatarł :)

Dla pewności wlewaj do silnika gęstszy olej ,ja do swojego wlewałem Milwus 15w40 -nie radzę ci jeździć na TURDUSIE

Co tu dużo mówić -dałeś się nabrać przy zakupie tego 3 p :( .Jak go oglądałeś przed zakupem to trzeba było rozgrzać silnik ,wykręcić czujnik i wkręcić manometr i wszystko było by jasne ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share marcin1609211

marcin1609211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 18:35

Ciśnienie oleju witam jak ci oleju nie bierze to daj wał do szlifu i zamontuj nowe panewki i bedzię chodził

#212 Share piotr119

piotr119

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 84 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 18:57

Ciśnienie oleju @marcin1609211 tak tak przez takie coś jak ty mówisz to te silniki zyskują złe opinie a po drugie to szkoda pieniędzy pozbierać trochę pieniędzy i zrobić remont generalny i wiesz na czym stoisz

#213 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 19:21

Ciśnienie oleju perkins każdy bierze olej bo mają frezki jakby na tłokach

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#214 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 19:23

Ciśnienie oleju O jakich Ty frezkach mówisz?
Chodzi Ci o rowki na pierścienie? To takie rzeczy ma każdy tłok w każdym silniku.
Co do brania oleju silnika to każdy silnik spala minimalne ilości które jeśli mieszczą się w normie to nie ma co się martwić.

Ja u siebie mam 2 perkinsy i jakoś nie muszę dolewać ani spuszczać oleju między wymianami.

#215 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 19:44

Ciśnienie oleju Tez mam 3p. Robilem mu kapitalke silnika [wszystko] robilem tez kapitalne remonty w innych 3p i we wszystkich tych silnikach zawsze jest ten sam objaw po rozgrzaniu tzn migajaca kontrolka cisnienia oleju. Nie mowie ze odrazu po remoncie to sie pojawia ale z czasem kazdy silnik to ma TAKI TYP. A co do brania oleju to minimalnie kazdy silnik powinien brac troche oleju i to nie jest zadna wada. Ja swoim dopuki ma kompresje i olej gora sie nie pojawia to jezdze. Pilnowac trzeba tylko wymian oleju i nie lac byle czego do silnika.A ze na wolnych obrotach miga to zaden feler. Jeszcze nie spotkalem sie z kims kto by ten problem niskiego cisnienia po rozgrzaniu calkowicie wyeliminowal.

#216 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 19:45

Ciśnienie oleju Najpierw zajął bym się sprawdzeniem stanu pompy olejowej silnika jak i zaworu przeciążeniowego. Więc miska w dół i szukamy dziury w całym.

#217 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 20:01

Ciśnienie oleju U mnie nie ma problemu z kontrolką ciśnienia oleju, nic a nic.

#218 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2011 - 20:13

Ciśnienie oleju Miałem ten sam problem, oddałem wał do szlifu to wyszedł 2 szlif. Nowe panewki i pompa, teraz na zimnym jest 5atm a na gorącym 3atm.

#219 Share drax

drax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 12:41

Ciśnienie oleju Kupiłem niedawno C-4011, trochę pojeździłem i wymieniłem olej, dzisiaj chciałem nieco go sprawdzić i wziąłem go do orki, po rozgrzaniu silnika, na wolnych obrotach zaczyna świecić się kontrolka ciśnienia oleju, zalałem Superolem silnik, a więc według instrukcji. Olej jest nowy, więc zastanawiam się czy nie jest może za rzadki i dolać jakiegoś zagęszczacza oleju ? Według instrukcji może być to:
Czujnik ciśnienia wadliwy - wcześniej było ok.
zawór redukcjny - to ten zawór przy filtrach oleju ?
rzadki olej - wyżej opisałem
zatkany filtr oleju - czyściłem filtry przy wymianie
nieszczelność na przewodach - nie były ruszane wcześniej jak pisałem było ok, więc to raczej nie to.

Zastanawiam się czy nie przeczyścić jeszcze raz filtrów, ale może najpierw ten zawór redukcyjny można jakoś sprawdzić ?

Z góry dzięki za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 27 grudzień 2011 - 12:56

Ciśnienie oleju Kolego usterki czujnika ciśnienia oleju zdarzają się często.Parę miesięcy temu miałem to samo co ty,na szczęście skończyło
sie na wymianie czujnika.Najlepiej by było gdybyś zamontował do sprawdzenia zegar,który jest o wiele bardziej wiarygodny od
kontrolki.Może być też tak że silnik już woła o remont i poprzedni właściciel "naprawił" go motodoktorem,czy
innym zagęszczaczem.Jak tak to czekają cie większe wydatki