Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik uniwersalny?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zpdaczc

zpdaczc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 październik 2014 - 09:32

Ciągnik uniwersalny?

Witam wszystkich. Mam duży problem z wyborem ciągnika. Sprawa wygląda następująco: Potrzebny mi ciągnik w cenie do 35tyś netto do następujących prac:

- rębak do gałęzi (1-2 miesiące w roku) - moc 100km

- koszenie mulczerem łąki 20ha

- wciąganie pod trak dłużycy

- odśnieżanie

Chciałbym jak naj mniej elektroniki i nie wiem co wybrać. Myśle o JD 3050 ale nie wiem czy to dobry wybór. Kolega podpowiada mi Renault, ale dla mnie  Renault to samochód  i to nie do końca udany, ale może się mylę. Sam nie wiem. Może jakiś Deutz albo Fendt? Pomocy. Co wybrać? Ma być trwały mocny, niezawodny i oszczędny.

Pozdrawiam. Artur.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik uniwersalny? Dzisiaj, 01:33
  •  

#2 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 21 październik 2014 - 10:21

Ciągnik uniwersalny?

W tym wypadku polecił bym Ci kolego coś ze stajni Deutz np model dx6.05 ewentualnie dx110 i dx120. Ten pierwszy jest młodszy te dwa kolejne starsze. Bez elektroniki w miarę oszczędne i nie zawodne części dostaniesz bez problemu wszędzie. Silniki chłodzone powietrzem więc nie martwisz się o płyn w chłodnicy. Proste w obsłudze jeśli znasz się trochę na mechanice to większość napraw przeprowadzisz sam.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#3 Share zpdaczc

zpdaczc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 październik 2014 - 08:41

Ciągnik uniwersalny?

Znalezłem w okolicy DX6.3 z 85 roku  z przednim tuzem i ramą pod tura. Na ramie zamontowane wyjscia hydrauliczne do tura i joystic w kabinie. Wygląda nieźle. Nie malowany. Sprowadzony z Francji. Jadę w piątek go obejrzeć. Na co zwrócić uwagę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 23 październik 2014 - 10:30

Ciągnik uniwersalny?

Przednia oś sprawdź krzyżaki jak skręcisz kołami to wszystko na wierzchu masz zobacz czy luzów nie ma, sworznie  czy całe skręcaj w lewo w prawo zobacz czy nic nie przeskakuje czy koła nie rozchodzą się na boki, czy nic nie stuka nie puka, czy dział napęd ( najlepiej się o coś zaprzyj np. drzewo ) wałek WOM, czy wycieków nie ma ( oczywiście jakieś małe pocenie to nic strasznego na taki wiek ), jak biegi wchodzą czy nie wyskakują,   czy w miarę czysto jest pomiędzy skrzydełkami tulei tłoków bo jak wiadomo jest to silnik chłodzony powietrzem więc to też oznacza jak ktoś dbał o ten sprzęt ( ja wiem zaraz ktoś powie że  ktoś przed sprzedażą wydmuchał to powietrzem, ale warto sprawdzić mimo wszystko ), zobacz jak tam z odmy czy jak to jeszcze zwą oddechu silnika idzie powietrze ( iść powinno bo to oddech ale nie takie że można dętki pompować ). Jak by coś to jeszcze pytaj.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#5 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 23 październik 2014 - 10:40

Ciągnik uniwersalny?

Kolega coś takiego kupił i od razu naprawiał łożysko oporowe oraz łożyska od turbiny wentylatora. Turbiny wentylatora były ponoć dwa rodzaje, jedna z termostatem druga na stałe. On miał tą z termostatem ale ktoś to skręcił na sztywno na śruby, przez co była nie wyważona i rozwalała łożyska. Precyzyjnie dorobił nową oś, nowe łożyska i złożył bez termostatu, chodzi do dzisiaj. Tylko zimą nie bardzo może nagrzać silnik. Pytaj o tą turbinę. A tak to zadowolony z ciągnika. Łożysko oporowe było tanie, ale jak już rozpołowił nowy ciągnik to zmienił cały komplet sprzęgła kosztowało 3000 zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share zpdaczc

zpdaczc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 październik 2014 - 15:50

Ciągnik uniwersalny?

Dzięki za podpowiedzi. Na pewno się przydadzą. Biorę ze sobą jeszcze mechanika z zaprzyjaźnionego dużego gospodarstwa. Mówi że mieli taki ciągnik tylko że ciągnik był nowy, a on był młody, bo to było 30 lat temu;)

Dodaj odpowiedź