Skocz do zawartości

Zdjęcie

Termostat w mf 6290

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Banitasnk

Banitasnk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 październik 2014 - 22:30

Termostat w mf 6290

Witam 

Mam problem z temperaturą płynu chłodzącego w mf 6290. 

A mianowicie, po zakupie ciągnika zauważyłem że jest uszkodzony czujnik temperatury. Po wymianie na nowy temperatura zaraz po odpaleniu silnika podnosiła się do początku czerwonego pola. Wymontowałem termostat i teraz silnik bardzo wolno się nagrzewa ale wskaźnik też dochodzi do czerwonego pola. Dodam że nie działa ogrzewanie, płynu w zbiorniku wyrównawczym nie gotuje. Może wiecie czy w tym ciągniku jest jeszcze jeden termostat. Jak tak to gdzie się znajduje? Z góry dziękuję za pomoc. 

Pozdrawiam. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Termostat w mf 6290 Dzisiaj, 07:21
  •  

#2 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 21 październik 2014 - 12:16

Termostat w mf 6290

A sprawdzałeś jaka jest rzeczywiście temperatura cieczy chłodzącej? jak dochodzi do tego czerwonego pola? Termometrem a nawet palcem. Może przyczyna leży po stronie zmienionego czujnika już nie jeden miałem taki przypadek gdy naprawiałem MF.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#3 Share Banitasnk

Banitasnk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 21 październik 2014 - 19:04

Termostat w mf 6290

Nie sprawdzałem, ale widać że nie wrze więc chyba jest dobrze. jutro sprawdzę. Czujniki już 3 zmieniłem i żadnej różnicy. Chyba że tam jest napięcie 24v a nie 12. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 21 październik 2014 - 19:26

Termostat w mf 6290

Jeśli nie wrze to jest dobrze a wada czujnika są tak lipne że pamiętam jak w MF 3080 dopiero 9 czy 10 działał prawidłowo taki chłam był. W 3p miałem ten sam przypadek 7 dopiero działał jak trzeba. I tak jeszcze kila przypadków tylko u mnie o znajomych czy sąsiadach nie wspomnę.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#5 Share Banitasnk

Banitasnk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 21 październik 2014 - 21:40

Termostat w mf 6290

A jaki macie pomysł na nie działające ogrzewanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 31 październik 2014 - 21:40

Termostat w mf 6290 Ale który czujnik wymieniałes??? Bo u mnie tez bylo to samo wskazówka na czerwone pole i wymienilem czujnik ktory znajduje sie nad pompą wtryskowa i okazalo sie ze to nie ten i jeszcze jeden czujnik jest jeszcze wyzej wkręcony do głowicy i czujnik pasuje od mf 255 i teraz pokazuje wszystko oki a co do sprawdzenia w zbiorniku wyrównawczym nie sprawdzić czy plyn sie grzeje czy nie bo to jest tylko zbiornik wyrównawczy do ch.odnicy a czy ogrzewanie nie grzeje to sprawdz do gory na dachu po węzach czy sa cieple czy nie i chyba tam jest taki kran zeby wpuscic ciepłą wode tak dokladnie nie pamietam
Aha a napiecie w tym ciągniku jest 12 v i nie ma 24v nawet rozrusznik jest na 12v sa dwa akumulatory 12v ale podlączone jako plus do plusa i jest 12 v