Skocz do zawartości

Zdjęcie

Inwestycja w nieruchomości

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KamilBrz

KamilBrz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 październik 2014 - 18:06

Zastnawiamy się z żoną aby zakupić mieszkanie pod wynajem w jakimś mieście. Miałaby to być lokata kapitału. Myślicie, że to dobry pomysł?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Inwestycja w nieruchomości Dzisiaj, 23:26
  •  

#2 Share lszczepa1

lszczepa1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 20 październik 2014 - 18:12

bardzo dobry pomysł

tylko musi to byc miasto typowo studenckie duża aglomeracja, bo tam cały czas będzie przybywać ludnolści napływowej a w miastach do 100 tys bedzie ubywac,  bo one nic nie gwarantują mieszkańcom= nic pewnego jezeli chodzi o prace, wszystkie firmy sie teraz centralizują, widać to po bankach w miastach do 100 tys są tylko kioski- prawie wcale zaplecza- kadry w warszawie poznaniu gdańsku

a wynajem kawalerki w warszawie to koszt wyższy niż rata kredytu za te mnieszkanie- stad wynika ze warto tylko małe mieszkanie w centrum bo one są chodliwe

#3 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 20 październik 2014 - 19:28

Pomysł OK. Kolega pisze że koszt wynajmu wyższy niż rata kredytu, też nasłuchałem się takich teorii i prześledziłem rynek nieruchomości w stolicy jak i kredyty w bankach. I faktycznie starczy z wynajmu na ratę ale kapitału a odsetki  z swojej kieszeni dołożyć.

Znajoma sprzedała ziemię i kupiła mieszkanie w stolicy, studiuje w Katowicach a mieszkanie wynajmuje. Pieniądze porównywalne co z dzierżawy ziemi tylko po skończeniu studiów ma dach nad głową a na ziemi to mogła by sobie tylko namiot postawić.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share KajaMetrowska

KajaMetrowska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 październik 2014 - 09:59

Ja również jestem zdania,że jest to dobry pomysł ale jedynie jeśli kupisz mieszkanie w większym mieście .

Po pierwsze cena takiej nieruchomości nie spadnie.

Po drugie na pewno łatwiej znajdziesz chętnych na wynajem.

Może Kraków? Ceny mieszkań nie są takie wysokie jak na przykład w Warszawie a jest bardzo wielu studentów. Tutaj:

http://targimieszkan...-i-domy-krakow/ - możesz przejrzeć sobie wirtualne targi nieruchomości. Znajduje się tam zestawienie wszystkich inwestycji jakie aktualnie powstają w Krakowie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 30 październik 2014 - 13:13

wynajem jest ok, pod warunkiem jak nic się nie dzieje. swojego czasu bujałem się z 4 mieszkaniami, dziś mam 2 i czasem mam już dość. użeranie się z najemcami - najlepiej być na miejscu - na odległość niewiele się załatwi. w dzisiejszych czasach gros studentów to bydło, które nigdy nie powinno zacząć studiować, ani nawet matury mieć - durna polityka rządu. sam takich miałem przez ścianę - aż mnie trzęsie, jak sobie przypomnę. sąsiedzi stancji są przeczuleni na nie - hałasy po g. 22, to często telefon do właściciela lub/i na policję. ktoś kosztem ich spokoju kasę sobie nabija.

ciekawy artykuł na temat wynajmowania studentom i jeszcze ciekawsze komentarze pod nim:

http://olsztyn.wm.pl...l#axzz3Hc630oNC

druga sprawa - awarie. czasem nawet chłopy nie potrafią żarówki wymienić, zlewu przetkać, itd... rzuć teraz wszystko i jedź ze sprężyną do zlewu... jeśli kogoś będzie się najmować z miasta, gdzie jest stancja  - za darmo też nie zrobi naprawy.

mieszkanie się zapuszcza i co jakiś czas trzeba przynajmniej odmalować (jeśli grubszej demolki nie było - wtedy idzie z kaucji).

jak są podzielniki ciepła - były przypadki, ze grzejniki rozkręcone na maksa (ludzie ze wsi często nie znają pojęcia "podzielnik ciepła"), okna otwarte, a ciepło uciekało. studenci poszli w czerwcu, a kobiecie przyszło 4000 do dopłaty za ciepło po rozliczeniu sezonu grzewczego kilka m-cy po ich wyprowadzce... szukaj wiatru w polu.

podatek 8,5%.

jeśli studenci - 3 m-ce w roku lokal stoi pusty, a czynsz trzeba bulić. za przetrzymanie przez lato mieszkania za pół ceny wynajmu niewiele osób skłonnych jest zapłacić. każdy chce tanio.

pomijam skrajne przypadki, że np. laska zachodzi w ciążę i przestają płacić - spróbuj legalnie się ich pozbyć. prawo w PL jest tak durne, ze chroni lokatora, a nie właściciela. broń Boże jakieś meldunki - zwłaszcza stały. nie można wymeldować bez zgody i oświadczenia zameldowanego...

ja bym się już nie pakował w wynajmy.

#6 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 30 październik 2014 - 15:25

Popieram pomysł kolegi z zakupem i  wynajmem mieszkania. Przykład o którym wyżej kolega opisał jak to się mów zdarza się różni ludzie. Mam trzy mieszkania które wynajmuje i jak do tej pory nie miałem problemów z lokatorami jednych mam już od 4 lat innych dwa miesiące. Podpisując umowę najmu podpisujesz na rok więc ten przestój u mnie nie wchodzi w grę czy to zwykli ludzie czy studenci. Co do prawa to już kwestia jego interpretacji więc wystarczy umieć do tego podejść.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#7 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 31 październik 2014 - 00:55

Inwestycja w nieruchomości @jaroWM
Meldunek nie tworzy żadnego prawa do lokalu. Jak wyrzucisz ich z lokalu to możesz ich wtedy i wymeldować bez ich zgody.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 31 październik 2014 - 22:58

kilka tyg. temu kolega odziedziczył mieszkanie po wujku, w którym zameldowana była para staruszków - wynajmowali to mieszkanie od zmarłego wujka. wynieśli się do innego i przed aktem nowa właścicielka udała się do urzędu miasta sprawdzić m. in. meldunki. okazało się , że te małżeństwo było tam zameldowane. kolega mówi do urzędniczki - "jestem jeszcze właścicielem i chcę ich wymeldować ze swojej własności". myślisz, że mógł? "G" mógł. musiał odszukać ich, przywieźć ich do urzędu i oni musieli wyrazić zgodę, na wymeldowanie i napisać oświadczenie, że mają gdzie mieszkać... a jak taki powie - pocałuj mnie w d*pę - to za chusteczkę nie wymeldujesz takiego od ręki. lata sądów... a jak mieszkają i nie płacą, to trzeba lokal zastępczy takim dać - gmina oczywiście nie ma, bo są ciągle bardziej potrzebujący i klops..