Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7745 Turbo rozkladam rece pomocy!

50 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 26 październik 2014 - 21:29

A tego nie wiedziałem, że zbiorniki takie liche w zetorach, w motocyklach zwykle prostowałem sprężarką i nic nie pękało. Można jeszcze próbować gaśnicą śniegową ozębić punktowo. Często w wyniku wewntrzych naprężeń blacha powraca do starego kształtu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7745 Turbo rozkladam rece pomocy! Dzisiaj, 01:27
  •  

#42 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 26 październik 2014 - 21:34

Gniją bo trochę je kiepsko zrobili. Od góry leży na nim wygłuszenie które zazwyczaj jest mokre a w zgrzewie w połowie zbiornika pomiędzy blachami też siedzi wilgoć i swoje robi. Od strony koła jest na korozje narażona cała tylna część. Tam warto zrobić osłonę. Nie sypie ziemi na górę pomiędzy podłogę a zbiornik a tylna część nie jest obdzierana przez błoto z opony.

KPK Kumurun Team

#43 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 26 październik 2014 - 22:36

Tak się tylko zapytam - po co to prostować? Aż tak mocno wciśnięty? Z doświadczenia wiem że starych zbiorników się nie rusza:) Jak jest szczelny to zostaw w spokoju - 5l On mniej nic Ci nie zrobi. Co do kolegi wcześniej od zapowietrzania to nie wyrzucaj żadnych filtrów tylko wymień na nowe:) sprawdź po kolei szczelność ( podkładki aluminiowe lepiej uszczelniają ). Teraz w erze dodatków bio do paliwa ( np zwykły ON ECO z Orlen ) w niskich temperaturach i dłuższym czasie nie używania ciągnika wydziela się jakiś syf ( takie gluty ) i zatyka filtry ( przeważnie sitko w odstojniku ) dlatego sprawdź wszystko po kolei i musi działać:)

#44 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 26 październik 2014 - 23:43

Chodzi dobrze, a że na dwójce nie daje rady...

U mnie była taka historia w 7211 że tłumik był nieco zapchany sadzą i przez to był słaby. Panowie w pomie robili remonty, cudawianki, wymieniali wręcz wszystko w silniku i efektu nie było. Dopiero gdy wymienili tłumik to wróciło wszystko do normy.

To było wynikiem zbyt delikatnej jazdy.

Jak będziesz miał jakiś cięższy sprzęt albo chociaż ten agregat to spróbuj bez tłumika jechać.

Co do tego co piszą koledzy, że w paliwie woda, powietrze, zabrudzenia, nieszczelności to też mogą mieć rację ale w takim przypadku nie działo by się tylko przy agregacie, a również przy każdej pracy/jeździe.

Edytowany przez Apista, 26 październik 2014 - 23:55.

#45 Share ziutek92

ziutek92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 27 październik 2014 - 06:44

Panowie ale on mi się nie zapowietrza bo może stać ruski miesiąc przyjdę pól obrotu i pali z tego jestem właśnie zadowolony ze chociaż dobrze pali. dziś wjezdzam nim do garażu i ostatni raz przeglądam wszystko po kolei i spróbuje w ostateczności z banki.

#46 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 27 październik 2014 - 06:56

Tak się tylko zapytam - po co to prostować? Aż tak mocno wciśnięty? Z doświadczenia wiem że starych zbiorników się nie rusza:) Jak jest szczelny to zostaw w spokoju - 5l On mniej nic Ci nie zrobi. Co do kolegi wcześniej od zapowietrzania to nie wyrzucaj żadnych filtrów tylko wymień na nowe:) sprawdź po kolei szczelność ( podkładki aluminiowe lepiej uszczelniają ). Teraz w erze dodatków bio do paliwa ( np zwykły ON ECO z Orlen ) w niskich temperaturach i dłuższym czasie nie używania ciągnika wydziela się jakiś syf ( takie gluty ) i zatyka filtry ( przeważnie sitko w odstojniku ) dlatego sprawdź wszystko po kolei i musi działać :)

Zagięte dno zbiornika w zetorze zatyka ruskę ssącą paliwo.  Jak dobrze przygnie dno to widać ja odbitą w blasze.

Spróbuj z osobnym zbiornikiem. Może mu brakować paliwa a zapowietrzać się nie mysi. W agregacie brakuje mu mocy bo w tej robocie jej potrzebuje, jest największe zapotrzebowanie na paliwo.

Trzeba szukać droga eliminacji. Nie  ma innej metody.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 28 październik 2014 - 09:28

A jak ten ciągnik pali na mrozie?Bo może ma złe tłoki założone.

Edytowany przez krzysztofz14, 28 październik 2014 - 09:36.

#48 Share ziutek92

ziutek92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 31 październik 2014 - 08:22

Chyba znalazłem już panowie niby paliwo już tak nie ucieka z odstojnika i nie ma bąbelków a okaże się w pracy jak idzie a przyczyna był chyba właśnie ten nie oryginalny korek wlewu paliwa i delikatna rysa pękniecie przy samej szyjce wlewu okaże się na wiosnę jak się będzie sprawował i dzięki wielkie za wytrwałości i pomoc pozdrawiam

PS ktoś pytał jak pali w zimne dni i małe mrozy palił bez problemu od jednego obrotu.

#49 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 11:37

Też miałem taki problem ale to raczej dość szybko można było na to wpaść. Po dłuższej chwili pracy odkręcasz kurek i jeśli słyszysz syczenie, to wlatuje powietrze do zbiornika.

Niestety producenci nowych kurków robili je zbyt szczelne i w zbiorniku tworzy się podciśnienie, przez co nawet dobra pompa miała trudności z pobieraniem paliwa.

Układ paliwowy musi być szczelny ale za wyjątkiem baku. Jeśli musisz pompować pompką przed odpaleniem to już coś nie gra.

Niestety przerobiliśmy różne mity, m.in. że paliwo zlatuje do zbiornika siłą grawitacji co by się zgadzało pod warunkiem że mam nieszczelności przy pompie lub wszelkich przewodów paliwowych na silniku albo tworzysz podciśnienie w baku.

Edytowany przez Apista, 01 listopad 2014 - 12:02.

#50 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 13:38

Wspomniałem wcześniej  o zbyt szczelnych korkach wlewu. Robi się duże podciśnienie w czasie wypalania paliwa i zaciągnie powietrze każdym słabym punktem którym nawet paliwo się nie przeciśnie.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 16:28

Spróbuj przestawić na pompie kont ustawienia dociśnij górę pompy do korpusu silnika lub odciąg i obserwuj jak silnik będzie reagował na takie zabiegi ale wcześniej podłącz lewe paliwo  "bańki" byćmoże z baku nie może udoić jeśli sprawdziłeś już cały układ paliwowy