Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7745 Turbo rozkladam rece pomocy!

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ziutek92

ziutek92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 20 październik 2014 - 17:44

przejrzałem wszystko od a do z i dalej to paliwo ubywa z odstojnika :( przewody już nawet nowe kupiłem od zbiornika aż po nadmiarowe i nic i dałem sobie spokój na dziś bo miałem inne prace i właśnie jak robiłem dach przy garażu i podnosiłem nim turem to zauważyłem ze na wolnych obrotach tak przydymia na niebiesko biało albo zwidy mam :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7745 Turbo rozkladam rece pomocy! Dzisiaj, 22:28
  •  

#22 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 20 październik 2014 - 18:14

przewody mają mieć taką średnice jaka była wcześniej, nic nie kombinuj. nawet głupia uszczelka od odstojnika może być do wyrzucenia, u nas dopiero trzecia sztuka trzymała tak jak należy.

spróbuj jeszcze pompką ręczną pompować - powinieneś słyszeć syczenie gdzieś przy pompie ( u nas tak było), albo taki dźwięk jak paliwo wraca powrotem do zbiornika, taki charakterystyczny dźwięk.

#23 Share pawel100474

pawel100474

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 20 październik 2014 - 18:27

spróbuj przed pompkom ręczna zamotować zaworek zwrotny na wężyku zasilającym z baku  bo może być wina pompki u mnie tak było jak zamontowałem zaworek wszystko się poprawiło i pracuje jak należy.

#24 Share ziutek92

ziutek92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 20 październik 2014 - 21:24

panowie nie wiem czy tu wina tkwi po stronie paliwa może faktycznie za mało paliwa dostaje może jakiś slaby filtr paliwa kupie jeszcze jakiś inny filtr powietrze nigdzie sie nie dostaje przewody takie jak  były takiej samej średnicy a jakby mu paliwo spadało to ciężko by palił a on pali jak zegarek od pol obrotu czy ciepły czy zimny

#25 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 październik 2014 - 09:27

nie kobinuj tylko szukaj nieszczelności... podokręcaj dobrze śruby , i posprawdzaj podkładki miedziane... w zetorach tak jest, że to bedzie mikroskopijna nieszczelnosc a bedzie ciągnąć powietrze...  ana filmie widać, że bombelki wpadają od zbiornika... sprawdz śrubę co idzie przewd os zbiornika, zobacz stan podkładki i opaski na przewodzie... tam musi być wszystko na tip top... to nie ursus, że bedzie się paliwo lało a on bedzie dalej jechał...  u ciebie po prostu wciąga lewe powietrze do układu... to jest cała przyczyna... a odnosnie filtrów to najlepiej je wyjmij  i posprawdzaj uszczelki na kielichach

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#26 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 22 październik 2014 - 19:13

może to nie ma aż tak wielkiego wpływu na utratę mocy ,ale widzę na filmiku ,że masz założony tłumik od silników bez doładowania !

nowy

#27 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 22 październik 2014 - 19:40

Być może układ paliwowy jest zbyt szczelny i tam w odstojniku nie ma powietrza tylko jest próżnia ;) . Sprawdź korek zbiornika paliwa - możliwe że nie puszcza powietrza do zbiornika. Zobacz jak się zachowuje bez korka. Najlepiej zakryj wlew jakąś łatwo przepuszczalną "szmatą" i jedź w pole z jakąś maszyną i zobacz co się dzieje pod obciążeniem - potrzebuje wtedy więcej paliwa niż "gazując" na "luzie".

#28 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 23 październik 2014 - 08:03

Omiń całą instalacje od zbiornika do tego odstojnika . Weź kawałek przewodu i kanisterek z ropą , podłącz bezpośrednio .

Jak pompujesz pompką ręczna to nie robi sie podciśnienie i nie czujesz jak by tłoczek z powrotem zasysało po wyciągnięciu?

Ewidentnie masz problem z paliwem i albo jest gdzieś nieszczelność jak piszą koledzy albo za mały przepływ paliwa czyli gdzieś jest przewód zapchany.

#29 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 24 październik 2014 - 19:15

U nas w zetorze jak był taki problem to okazało się że na zgięciu jak rurka ta zasilająca wchodzi w zbiornik była dziurka jak od igiełki i tam łapał powietrze. Spróbuj krótkim wężykiem podłączonym nie z baku a z bańki z paliwem go odpalić i sprawdź a najpierw dobrze odpowietrz

#30 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 25 październik 2014 - 18:55

kolega chyba już kapitalkę robi... bo nic nie pszę czy się udało odpowietrzyć czy nie... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ziutek92

ziutek92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 26 październik 2014 - 07:42

Nie robię panowie kapitalik bo narazie nie mam czasu ruszyła akcja buraczana i dlatego a co do pompki paliwa to nie mam tak żeby wciągała ja powrotem wręcz odwrotnie jest ciężko ja wdusić natomiast co do tłumika to miałem identyczny oryginalny ale się przypalił i kupiłem taki sam od zetora i założyłem.sprawdzę z tym korkiem bo jak narazie tylko to zostało bo już wszystko zrobiłem wszystkie przewody sprawdzone opaski filtry nowe uszczelki nowe podkładki nowe

#32 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 26 październik 2014 - 08:26

To może coś z zaworkiem zwrotnym skoro ciężko pompkę wdusić ? Opór powinien być ale nie duży i powinno być słychać bzyczenie zaworka.

#33 Share rudy10214

rudy10214

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 październik 2014 - 11:29

Zetor 7745 Turbo rozkladam rece pomocy! Wywal tą siatkę z ostojnika i będzie git tak mielismy w c360 nie dawała rady z agregatem po prostu sie dusiła po wywaleniu tego całkiem inny ciągnik.
pozdrawiam.

#34 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 26 październik 2014 - 11:30

jeśli ciężko pompkę wdusić to zapchane przewody lub kanały do pompy co zdarza się rzadko a najczęściej kiepskiej jakosci filtry paliwowe po prostu za mało przepuszczają paliwa

#35 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 26 październik 2014 - 12:11

tu nie chodzi o to aby pozakładać wszystko nowe, tylko o to aby wszystko było dobrze złożone i szczelne... wywal filtry i siatkę  i zobacz co się bedzie działo...

#36 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 26 październik 2014 - 12:25

W zetorze zdarza się że pęknie rurka ciągnąca paliwo w baku, zagięte dno baku zatyka jej wlot, korek wlewu ma mocną sprężynę która otwiera zaworek wpuszczający powietrze w miejsce spalonego paliwa. Jeśli jest gdzieś najmniejsza nieszczelność zasysa wtedy powietrze. 

Najlepiej było by jak ktoś wspomniał zasilić w paliwo z innego zbiorniczka. Siatka w odstojniku jeśli jest czysta nie stawia takiego oporu żeby miało to wpływ na pracę silnika. Nie wspominając o tym że króciec ssący jest w jej środku więc wpływu zasysanie powietrza nie ma.

Edytowany przez seweryn20, 26 październik 2014 - 12:27.

KPK Kumurun Team

#37 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 26 październik 2014 - 17:42

A może ktoś z kolegów na forum wie jak wyprostować zbiornik paliwa (bak) bo od dołu mam wgiety do środka w zetorze 6211 (zapałki nie wchodza w gre)

ZETOR TEAM

#38 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 26 październik 2014 - 17:59

He he. Prostowałem prymitywnie klokiem włożonym przez wlew ale kiepsko to idzie. Najprościej przez otwór z czujnika paliwa. Ostatecznie można od zewnątrz spawać pręty i wyciągać.

KPK Kumurun Team

#39 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 26 październik 2014 - 20:51

Najprościej to nabić ciśnienia kompresorem po uszczelnieniu zbiornika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 26 październik 2014 - 21:17

No szczególnie z zetorze. Rozleci się na zgrzewie bo tam gniją albo na górze a dna nie wyciśnie jeśli zagięte ma załamaniu dolnej i bocznej ściany.

Edytowany przez seweryn20, 26 październik 2014 - 21:18.

KPK Kumurun Team