Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 38 PROBLEM Z ELEKTRYKĄ

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dawid297

dawid297

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 październik 2014 - 21:38

Witam ,niedawno kupiłem mf 38 rok 1995 datavision, i pojawił mi się problem podczas koszenia ,a więc gdy silnik chodzi na wolnych obrotach i młocarnia jest wyłączona to jest okej, Natomiast gdy włączę młocarnie ,komputer zaczyna wariować , raz pokazuje obroty raz nie , zaczyna gubić kontakt z czujnikami koszenia jak i silnika. Czy z was ktoś może mi coś podpowiedzieć ? Z góry dziękuje za szybką odpowiedź

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Kombajn zbożowy Massey Ferguson 38

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Massey Ferguson
  • 75000.00 PLN
  • 19 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 38 PROBLEM Z ELEKTRYKĄ Dzisiaj, 13:35
  •  

#2 Share rolnik554

rolnik554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 19 październik 2014 - 16:23

MF 38 PROBLEM Z ELEKTRYKĄ w najgorszym wypadku może to być usterka komutera lub niesprawne czujniki

#3 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2975 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 19 październik 2014 - 17:11

MF 38 PROBLEM Z ELEKTRYKĄ Może myszki pokąsały kabelki. Ja to lubię jak kombajn jest prosty jak budowa cepa.

#4 Share masseyfendt

masseyfendt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 16:14

Spotykałem podobne problemy w kombajnch MF
problem może być powiazany z kilkoma rzeczami:

-trzeba sprawdzic ładowanie-czesto skoki napięcia powodują nieprawidłową prace elektroniki, do skontrolawania połączenia zaciskowe i prąd ładowania.

-koniecznie trzeba sprawdzić czy ten stan utrzymuje się przy wysokich obrotach silnika z wyłączoną młócarnią(

-sprawdzić trzeba też zasilanie modułów w skrzyni elektrycznej, prąd na czujniki podawany jest w momencie włączenia młócarni i może jest go zbyt mało w któryś momentach.

-może zdażyć sie problem z połączeniem moduł-Data Vision.

-dość często jakiś przewód przylega do masy i powoduje w określonych momentach zanik napięcia z wszytkich innych zasilanych z tego samego źródła.

#5 Share dawid297

dawid297

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 20:50

A może ktoś by się zajął naprawą tego problemu? Mieszkał w okolicach wrocławia???

Bo wszyscy okoliczni mechanicy jak tylko usłyszą elektronika to boją się jak ognia:/

Edytowany przez dawid297, 08 lipiec 2015 - 20:51.

#6 Share krzysztof898

krzysztof898

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 21:16

A co kolego za problemy masz z tą elektroniką?

Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

#7 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 11:35

Naprawiamy takie usterki z tym że jestem z okolic płocka. Nie szukaj problemu w modułach. One raczej są bezawaryjne. Jakiś chomik pewnie zeżarł kable - sprawdź pod zbiornikiem paliwa tzn miedzy nim a silnikiem. Mam schematy jak by co

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share dawid297

dawid297

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 09:24

Przyjechał serwis i stwierdzili ,że niby moduł jest walnięty , po ich wizycie teraz wogóle wyświetla się jedynie Moduler i denne maskine... i teraz to już nie wiem co mam robić :/ Teraz nie wiem czy moduł kupować czy wyciągnąć go na środek podwórka i podpalić....

#9 Share krzysztof898

krzysztof898

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 16:47

Spokojnie przyjacielu :) wszystko da się zrobić :) człowiek człowieka zrobi to i twój sprzęt da się naprawić :) Jeżeli servis stwierdził Ci moduł to możesz podesłać go to Ci spróbuje go naprawić. zadzwoń to pogadamy 513411853

Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

#10 Share Rolnik1302

Rolnik1302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 październik 2015 - 06:14

Witam. Kupiłem MF 38 w tym roku 2015 i jestem bardzo zadowolony z niego. Początek był trudny ponieważ pomyliłem klemy na akumulatorze i po wielu przyjazdów elektryków i wykonanych telefonach do serwisu w Pyrzycach uznałem że spaliłem moduł (nie działał komputer). W serwisie powiedzieli mi za ten moduł 7400 netto a ja z mądrym elektromechanikiem zrobiłem moduł za 400 zł bo była spalona dioda. Gdy go kupowałem wiedziałem że jest uszkodzona pompa od hydrauliki zadzwoniłem do serwisu i chcieli mi wcisnąć zamiennik za 8000 netto a ja kupiłem za 3000 brutto nową Parkera,działa idealnie. Pasy i części kupuje w Lublinie w rozsądnych pieniądzach. A jeśli chodzi o elektrykę to najlepiej mieć niedaleko taki sam kombajn i można wykryć usterkę bo na serwis mało kogo stać. Więc w razie problemu warto się komunikować bo zawsze coś sobie pomożemy. Pozdrawiam. w razie czego mój nr tel. 696980635

#11 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 25 październik 2015 - 12:35

Każdy moduł z reguły jest zabezpieczony przed podaniem napięcia od drugiej strony. Jaką wydajność osiągałeś swoją maszyną i jakie spalanie na ha?

#12 Share Rolnik1302

Rolnik1302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 06:45

Teraz już wiem że każdy moduł jest zabezpieczony ale jak dzwoniłem do serwisu to starali sie mi wcisnąć nowy. Wydajność to ok 2-3 ha/g zależy od pola a spalanie do końca to nie wiem bo mam dalekie przejazdy z pola na pole i to był pierwszy rok i trochę czasu trzeba poświęcić żeby ten kombajn opanować. Myślę że ok.20l/ha 

#13 Share Rolnik1302

Rolnik1302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 06:34

Witam. Potrzebuje czujnik strat ziarna do mf 38 jakby ktoś wiedział  proszę o kontakt 696980635

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Rafik

Rafik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 01 maj 2016 - 10:37

Witam.

Odkopię temat żeby nie zakładać nowego. Mam kombajn MF32 z 98 roku na starym komputerze (telewizorek). Po odpaleniu silnika za każdym razem woła o ustawienie języka, piszczy alarm a godzinę pokazuje np 46:68. Parametry silnika i młocarni są pokazywane normalnie. Nie wiem od czego zabrać się do roboty, mam nadzieję, że to nie moduł komputera. Pomóżcie koledzy.