Skocz do zawartości

Zdjęcie

modyfikacja dźwigni w Case Maxxum

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 18 październik 2014 - 09:00

Witam.

W moim Case Maxxum chciałbym zdublować przyciski podnoszenia i opuszczenia TUZ z podłokietnika na dźwignię służąca do zmiany biegów pod obciążeniem i jednocześnie pełniącą funkcję przepustnicy (ręczny gaz).

W fabrycznym wykonaniu na uwrociach trzeba przekładać dłoń pomiędzy dźwignią zmiany biegów/przepustnicą a podłokietnikiem w którym jest pulpit EHR.

Przykład: dojeżdżam do poprzeczniaka redukuję prędkość oborotową i w razie potrzeby bieg, przekładam dłoń na podłokietnik i podnoszę maszynę wracam do przepustnicy i operuję prędkością na uwrociu, po nawróceniu znowu przekładam doń na podłokietnik żeby opuścić maszynę i szybko wracam do przepustnicy żeby dobrać obroty silnika i właściwy bieg.

gdyby na dźwigni przepustnicy ulokować oprócz przycisku wyboru biegu dodatkowo przyciski podnoszenia i opuszczania TUZ-a całą operacje na nawrociu robiłbym bez konieczności przekładania dłoni i znacznie płynniej. Dzięki takiemu rozwiązaniu można będzie jednocześnie zwiększać obroty i zagłębiać maszynę i nie trzeba operować gazem nożnym a jak wiadomo nie jest to łatwe na nierównym podłożu. Czy ktoś z was koledzy ma doświadczenie w podobnym temacie czy taka modyfikacja jest skomplikowana czy wystarczy pociągnąć kable i zdublować przyciski z podłokietnika? Dodam tylko że w Maxxumie są fabrycznie zdublowane przyciski od biegów i sprzęgła i są usytuowane zarówno w dźwigni przepustnicy jak i na prawym panelu. Oczywiście można zamówic opcje Multucontroller ale to za drogi gips.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
modyfikacja dźwigni w Case Maxxum Dzisiaj, 14:22
  •  

#2 Share gorol

gorol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 październik 2014 - 08:01

Witam mult to koszt ok 10000zł ale warto bo masz ten medżik dżojstik w którym jest dodatkowo sterowany tempomat i jedno złącze lub przedni tuz do tego elektrozawory z timerami i regulowanymi przepływami - raz klikniesz w zawór i np pompuje Ci olej do obrotu  przez 7 sekund. Zyskujesz również na silniku bo dostajesz Common rail przez co masz mniejsze spalanie. A do Twojego pytania to myślę że raczej można by je zdublować przy użyciu przycisków podobnych jak w mikrofalówkach albo telewizorach tylko czy warto ingerować w oryginalną instalację i ryzykować utratą gwarancji to już musisz sobie sam odpowiedzieć.

#3 Share matttic

matttic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 14:25

Witam.

W moim Case Maxxum chciałbym zdublować przyciski podnoszenia i opuszczenia TUZ z podłokietnika na dźwignię służąca do zmiany biegów pod obciążeniem i jednocześnie pełniącą funkcję przepustnicy (ręczny gaz).

W fabrycznym wykonaniu na uwrociach trzeba przekładać dłoń pomiędzy dźwignią zmiany biegów/przepustnicą a podłokietnikiem w którym jest pulpit EHR.

Przykład: dojeżdżam do poprzeczniaka redukuję prędkość oborotową i w razie potrzeby bieg, przekładam dłoń na podłokietnik i podnoszę maszynę wracam do przepustnicy i operuję prędkością na uwrociu, po nawróceniu znowu przekładam doń na podłokietnik żeby opuścić maszynę i szybko wracam do przepustnicy żeby dobrać obroty silnika i właściwy bieg.

gdyby na dźwigni przepustnicy ulokować oprócz przycisku wyboru biegu dodatkowo przyciski podnoszenia i opuszczania TUZ-a całą operacje na nawrociu robiłbym bez konieczności przekładania dłoni i znacznie płynniej. Dzięki takiemu rozwiązaniu można będzie jednocześnie zwiększać obroty i zagłębiać maszynę i nie trzeba operować gazem nożnym a jak wiadomo nie jest to łatwe na nierównym podłożu. Czy ktoś z was koledzy ma doświadczenie w podobnym temacie czy taka modyfikacja jest skomplikowana czy wystarczy pociągnąć kable i zdublować przyciski z podłokietnika? Dodam tylko że w Maxxumie są fabrycznie zdublowane przyciski od biegów i sprzęgła i są usytuowane zarówno w dźwigni przepustnicy jak i na prawym panelu. Oczywiście można zamówic opcje Multucontroller ale to za drogi gips.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

U mnie w NH t6.140 mam to samo i doszedłem do tego samego wniosku.

Zerknij tutaj..... wariant super ekonomiczny

dodałby do tego przyciski od podnośnika i byłaby bajka z tym że ja bym szukał bardziej kompaktowych rozmiarów ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 08:22

Cześć matttic. W zasadzie już przywykłem trochę do tej niedogodności ale na wiosnę jak podepnę obrotówkę to dojdzie jeszcze obsługa obrotu i myślę że zatęsknię do podłokietnika jaki jest w Multikontrolerach Case czy  jak Side w NH.

Co do dołożenia podnośnika do dźwigni przepustnicy to nie będzie problemu serwis po gwarancji dołoży taką samą wiązkę jak jest w podłokietniku. W Case w odróżnieniu od NH przepustnica i biegi pod obciążeniem są zintegrowane pod jedną wajcha co ułatwie modernizację. NH zaś ma tak że przyciski pod obciążeniem są w zmianie zakresów a przepustnica jest oddzielnie.

Edytowany przez kris14, 02 styczeń 2015 - 22:45.
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kamciow

kamciow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ :D
    Rolnictwo

Napisany 29 styczeń 2015 - 07:41

modyfikacja dźwigni w Case Maxxum ja robię tak, że przed końcem pola przekładam nogę na gaz, i po problemie
Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..