Ksw512

Ciągnik na 70 h

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ksw512    0

Witam, szukam ciągnika na areał 70h, będzie to główny ciągnik w moim gospodarstwie. Zastanawiam się nad kupnem New holland t7 170-180, ponieważ obecnie mam Tm 190 i t 5060 i jestem z tych ciągników bardzo zadowolony,nie miałem w nich ani jednej poważniej awarii. Chciał bym żebyście polecili mi jakieś inne ciągniki i ich cenny. (Podajcie cenny ciągników full opcja czyli ogumienie,tuz,resorowana oś.premium podłokietnik itp...) Ciągnik ma pracować na dobrej ziemi uprawa roślina. 

Stan pojazdu ma być NOWY ! CENA DO 370 TYŚ ! 

Edytowano przez Ksw512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Powiedz ile jesteś w stanie przeznaczyć na niego? Nie będziemy wtedy pisać powyżej górnej granicy Twoich możliwości finansowych. Dzięki temu zawęzi się grupa ciągników.

 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Wsiądź w samochód pojeździj po okolicznych dilerach pomacaj, pogłaskaj, pojeździj różnymi ciagnikami dowiedz sie jakie są ceny a jaki Ci będzie pasował? A kto to ma lepiej wiedzieć jak nie Ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksw512    0

Wsiądź w samochód pojeździj po okolicznych dilerach pomacaj, pogłaskaj, pojeździj różnymi ciagnikami dowiedz sie jakie są ceny a jaki Ci będzie pasował? A kto to ma lepiej wiedzieć jak nie Ty :)

 

Ja już napisałem że jak dla mnie new holland t7 170 lub 180 ale chce poznać waszą opinię na temat innych maszyn,Do tego chyba służy to forum żeby wymieniać się wiedzą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksw512    0

Podstawowe pytanie: do czego?

 

Ale co do czego? Bo nie rozumiem twojego pytania.

Edytowano przez Ksw512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksw512    0

Patrzyłem jeszcze fenda vario 716 165 koni lecz w moim przypadku może to być tylko używany bo cenna nowego to około 500 tyś.To lepiej kupić nowego New hollanda t6 175 lub t7 175 czy fenda około 1000-2000 tyś motogodzin (Cena i ta jest droższa niż nowego new hollanda o około (50 tyś) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Popierm henia. Nowy to zawsze nowy a gwarancja to gwarancja. Kupno używanego to zawsze ruletka. Zastanówmy się, Czy wiele osób sprzedaje prawie nowy i nie psujący się ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksw512    0

A może wybrać jakiegoś john deere lub valtre ? Może znacie jakieś fajne modele tych maszyn nowe ? Od 160-190 km (Nowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

A wolisz ciągnik prosty z małą ilością elektroniki czy coś bardziej zaawansowanego?

Jak to pierwsze to najlepszym wyborem jest McCormick albo Landini,z tych drugich wybór jest już duży i po prostu sam musisz pojeździć po dealerach i dokładnie ,,Na żywo'' zapoznać się z jak największą ilością ciągników.

Odnośnie Valtry to rozmawiałem z paroma użytkownikami i narzekali tylko na to że na gwarancji były kłopoty z cieknącymi chłodnicami i niektórzy skarżyli się też na cieknące kabiny,w nowych modelach podobno już poprawili to.

Ogólnie z Valtry bałbym się tylko przekładni Direct bo jest nowa i rzadko spotykana i ciężko znaleźć jakiegoś paro letniego użytkownika a od takiego najlepiej można się dowiedzieć jak jest z awaryjnością.

Edytowano przez Rolnik1111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksw512    0

Wolał bym coś z elektronika,trzeba sie rozwijać...A i jeszcze jedno jaka skrzynia w new holland jest lepsza rc czy ac głównie chodzi mi która jest mniej awaryjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Popierm henia. Nowy to zawsze nowy a gwarancja to gwarancja. Kupno używanego to zawsze ruletka. Zastanówmy się, Czy wiele osób sprzedaje prawie nowy i nie psujący się ciągnik?

Ta gwarancja to coraz częściej słyszę że powoduje że w polu nie ma czym robić.... Sam się dotknąć nie możesz bo ją stracisz, serwis/producent odsyła na drogę sądową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

na gwarancji nic ważnego i drogiego zazwyczaj się nie psuje za to dealer z serwisem wymieniając gwarancyjnie oleje i filtry dobrą kasę łoi na takich durniach co się bardziej boją z głową do ciągnika podejść niż do żony w ciche dni,

z 2 strony to w okolicy znam dość młodego gościa który rok w rok 60 ha orze dalej starym zetkiem 9245

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ludzie  nowe ciągniki traktują jak jajko, i to jest największy błąd - dałem 200-300tys to muszę dbać, do czarnej roboty jeszcze 3 zetory i ursusy służą a nowym świnie na spęd wożą  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ludzie  nowe ciągniki traktują jak jajko, i to jest największy błąd - dałem 200-300tys to muszę dbać, do czarnej roboty jeszcze 3 zetory i ursusy służą a nowym świnie na spęd wożą  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksw512    0

Koledzy,ja chce się dowiedzieć który ciagnik jest lepszy. A wy robicie tu dyskusje o gwarancjach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Jakbym miał teraz wybierać ciągnik  160-190km to wybrałbym Deutza z serii 6.

Ma silnik z pompą wysokiego ciśnienia smarowaną zwykłym olejem (Nie paliwem jak u konkurencji) który jest przystosowany do Biodiesla czyli lepiej sobie poradzi z paliwem słabej jakości niż konkurencja,w zimę jak coś zamarznie czy wytrąci się parafina albo inny syf też powinno być mniej problemu niż przy pompie smarowanej paliwem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj