farm91

Co myślicie o uprawie świdośliwy ,jagody kamczackiej

Polecane posty

farm91    0

Witam co sądzicie o uprawie takich owoców , są jeszcze mało popularne w polsce , ale są proste w uprawie , odporne na choroby i mrozy , niski nakład finansowy czego nie można powiedzieć o porzeczkach czy wiśni 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Smakowałeś jagodę kamczacką ?.Ja ją kupiłem i nie dość ,że cena była bardzo wysoka to smak owocu jest mizerny porównując do borówki .Jestem nie zadowolony z tego zakupu i tym bardziej owocu .Ja nasadzę borówki dla siebie super smaczne owoce  ,a uprawa ich to pikuś .Mojej znajomej koleżanka nasadziła pół hektara jakiś nowych malin i nie może się opędzić od chętnych .Dla mnie już niestety nie wystarczyło .Sprzedawała je po 2,5 zł w takich pojemnikach 250g .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farm91    0

To wynika z tego że dojrzewa bardzo wcześnie , szybciej niż pierwsze truskawki i to jest jej fenomenem dodatkowo jest prosta w uprawie czego nie można powiedzieć o borówce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

A ja mam kilka odmian kamczatki - ok 40 krzaczków na własne potrzeby - i powiem wam że odmiana łakomka jest bardzo zbliżona w smaku do leśnych borówek. Niestety pojawia się u nich taki problem że przy takiej pogodzie jak w tamtym roku (a teraz chyba bedzie to samo) zakwitła w grudniu tuż przed opadami śniegu. Mimo to na wiosnę zakwitła znowu, ale to już nie było to co być powinno. i dotyczy to wszystkich odmian jakie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

te uprawy są świetne ale tylko dla szkółkarzy które robią dobre pieniądze na sadzonkach, jest problem ze zbytem owoców, wielu osób bardzo promuje jagodę kamczacką (Kusibab, Michalski) właśnie w tym celu, z ochroną też to nie wygląda tak pięknie jak piszą w internecie, jagoda jest atakowana przez mszycę, antraknozę i jeszcze jedną chorobę która atakuje wierzby, zapomniałem jak się nazywa, jagodę lubią też ptaki, więc w uprawie towarowej potrzebne są siatki, plony z 1h nie są zbyt wysokie i długo trzeba na nie czekać, bardzo ryzykowna uprawa, bo można zostać z owocami bo nikt ich nie będzie chciał kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragonowy    0

Faktycznie uprawa bardzo prosta nie za mocno wymagająca, problematyczny jest tylko zbyt owoców.

Na wielkopolsce jest skup, ( nie pamiętam nazwy ) który sprzedaje te owoce do Japonii, gdyż naukowcy dowiedli, że owoc ten śwetnie nadaje się dla osób napromieniowanych po katastrofach elektrowni jądrowych. Cena jest bardzo atrakcyjna, ale tylko na export.

W kraju raczej się tego nie sprzeda, chyba, że amatorom.


eborowka.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

A świdośliwie ktoś coś powie? Co to jest za wynalazek? Może jest na forum ktoś kto to uprawia?


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

mniejsza szansa na sukces niż jagoda kamczacka czy minikiwi, nie taka łatwa w produkcji jak kamczacka i większość osób twierdzi, że mdła, zwyczajni nie dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruby667    0

Odnośnie wpisów dotyczących smaku jagody kamczackiej...jest to owoc przeznaczony przede wszystkim na przetwórstwo, kto próbował przetworów z jagody,wie o czym piszę ;). W Polsce ze zbytem póki co jest ciężko, więc nie umiem ocenić, czy warto w to wchodzić czy nie. Co do świdośliwy... kompletnie nieznana roślina szerszej publice, więc szanse na dobrą sprzedaż marne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj