Zaloguj się, aby obserwować  
slawek261993

4m? 3m? do 145 km??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. nie znalazłem podobnego tematu tutaj wiec pisze nowy. Posiadam renie 155.54 i pronara 82 TSA. dotychczas pronar siał agregatem uprawowo siewnym arel L + poznaniak , o szerokości roboczej 2,70m. Lecz chce zmienic siewnik na cos wiekszego i raczej chce siewnik nabudowany na agregacie, nie koniecznie aktywny ponieważ moje gleby tego nie wymagają. Czy pronar o mocy 90 km da rade w 3m nabudowanego siewnika z agregatem?? I co do reni czy renia da rade w 4m nabudowanego siewnika?? bo mam różne myśli i sam nie wiem co zrobic bo renia na pewno da rade w 3m ale pronar znowu nie pewny... Prosił bym o szybką odpowiedz ponieważ mam kilka możliwych zestawów :) pozdrawiam.


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jeśli masz lekkie gleby to patrz na minimalne zapotrzebowanie mocy agregatu -nie będziesz rozczarowany brakiem mocy w ciągniku. Jeśli masz gleby ciężkie, to patrz na maksymalne zapotrzebowanie mocy.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

W agregatach upr-siewnych im lżejsza gleba tym ciężej się sieje i wg mnie do 145 koni 4m nabudowane będzie za duże. A wgl. ile masz ha do siania? Ja oaobiście ponad 200 ha rocznie sieję przy 3m z aktywną broną i jakoś wyrabiam się w terminach.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy z jakim wałem. 4m Pakera na piachu będzie pchało przed sobą ziemie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi o coś w tym stylu. http://olx.pl/oferta/agregat-siewny-amazone-ad302-kg301-z-niemiec-CID757-ID52cIh.html#088579ecdd ale nie koniecznie aktywny. W tym wiem ze renia napewno sobie poradzi. a czy pronar by dał rade jesli to był by bierny agregat?? 


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj