Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ludzie PSL-u

133 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 17:55

Ludzie PSL-u

Od kilku lat sprzedawałem pszenicę do ELEWARRu. Jeśli wierzyć propagandzie TVP to instytucja była bastionem PSL. Do tej pory skup zaczynał sie równo z poczatkiem żniw, codziennie otwarte od 7 do 20 ale zasadniczo wpuszczali na plac nawet do 21 więc kończyli robote ok 23.

W sobote pracowali do 18 w niedzielę do 15. Po dobrej zmianie jest tak - żniwa trwaja od zeszłego tygodnia  a dopiero dziś zaczeli skupować zboża. Pracują od 7-19  a o pracy w weekend mozna zapomnieć. Nie wiem kto takie zmiany wprowadził ale poprzednie porządki były dla rolnika bardziej korzystne. 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ludzie PSL-u Dzisiaj, 16:20
  •  

#122 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 18:52

Ludzie PSL-u

A co z Ciebie za gospodarz co w żniwa zboże sprzedaje ? Czyżby komornik prosił o swoje ? ;)

#123 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 20:13

Ludzie PSL-u

Eeech, ty to yntylygyntny jesteś. ...... Jak ci to pomoże to niech bedzie ze komornik,syndyk i jeszcze egzekucja z Providenta :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

#Dobry rok w rolnictwie zobacz »

•  

#124 Share Kas

Kas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 20:30

Ludzie PSL-u Pewnie przestali im płacić staszku za te głupoty co wypisują jeden z drugim . No i ślizgich brak.

#125 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 20:47

Ludzie PSL-u

Od kilku lat sprzedawałem pszenicę do ELEWARRu. Jeśli wierzyć propagandzie TVP to instytucja była bastionem PSL. Do tej pory skup zaczynał sie równo z poczatkiem żniw, codziennie otwarte od 7 do 20 ale zasadniczo wpuszczali na plac nawet do 21 więc kończyli robote ok 23.

W sobote pracowali do 18 w niedzielę do 15. Po dobrej zmianie jest tak - żniwa trwaja od zeszłego tygodnia  a dopiero dziś zaczeli skupować zboża. Pracują od 7-19  a o pracy w weekend mozna zapomnieć. Nie wiem kto takie zmiany wprowadził ale poprzednie porządki były dla rolnika bardziej korzystne. 

Stary , idąc tym tokiem , to najlepsze czasy były za tzw. komuny .

Skupy w czasie żniw otwarte były całodobowo , lub do ostatniego ciągnika .

A cena znana od wiosny .

W przypadku słabego roku i poczucia zbyt niskich cen , dopłacano jesienia do faktur kilkanaście procent , by urealnić cenę z podażą.

Nigdy zas nie ulegała obniżeniu , nawet w klęsce urodzaju .

Taka ta komuna była parszywa.

A jednym z postulatów rolniczych podczas przemian ustrojowych był protest przeciwko dopłatom dla duzych gospodarstw(państw) do sprzętu rolniczego , który to rolnicy indywidualni kupowali za pełną wartość.

Po 10 latach użytkowania sprzedawano je na przetargach dla chłopków po cenie że sami kupowali  nowe i zaś z dopłatą.

Ot taki chichot czasów.

Edytowany przez scoffer, 27 lipiec 2016 - 20:52.

#126 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 21:09

Ludzie PSL-u

O ile wiem po ostatnich wyborach zmieniła się tylko władza a system gospodarczy pozostał bez zmian, więc odniesienie do komuny przemilczę. Podałem przykład  działania firmy państwowej za poprzedniej władzy i teraz i pytam się gdzie ta "dobra zmiana" ? 

#127 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 21:15

Ludzie PSL-u

wobec czego zgodnie ze glosami opozycji na forum , która zbeształa mnie za sprzedanie jęczmienia .oz po 500 zł/t powiem tak.

Tylko dziad sprzedaje w żniwa

Prawdziwy rolnik przerabia chocby garaż i chowa tam zboze . Zysk na tonie min 10 % pewny jak w ruskim banku a i koszty żadne.

Wobec czego jesteśmy oboje dziadami 

Edytowany przez scoffer, 27 lipiec 2016 - 21:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#128 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 21:26

Ludzie PSL-u

Olej kto kiedy sprzedaje bo to indywidualna sprawa. Zapytam jeszcze raz. Elewarr w mojej okolicy działął w opisany sposób a teraz działa po nowemu. Pytanie brzmi - na czym polega dobra zmiana ?

#129 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 21:43

Ludzie PSL-u

Może chodzi o to by ellewarr jak najmniej kupił.

Z ilości przekrętów w tej firmie można by napisać wielotomowa powieść .

A tak na poważnie , rolnik jest potrzebny gdy kupuje , gdy sprzedaje mniej , chyba ze robią go w chu jak w ostatnich sezonach .

A będzie jeszcze ciekawiej .

Co do krytyki terminu sprzedazy , oczywiście że mam to w du .

Krzykaczom polecam nie brać pensji przez rok w zamian obietnicy wyplaty zysku w wysokości 10 % (jaqk dobrze pójdzie ) lub identycznej straty jak pójdzie zle.

Przez ten rok można zyc z oszczędności.

Edytowany przez scoffer, 27 lipiec 2016 - 21:47.

#130 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 22:26

Ludzie PSL-u

Jak to rolnik nie jest potrzebny,  nowej jedynie słusznej władzy dbajacej o obywateli i sprawiedliwość społeczną?  Poprzedniej władzy widocznie był bardziej potrzebny bo wiecej i sprawniej kupowali. Elewarr nie chce kupić? To nasz rząd nie bedzie próbował wesprzeć strony popytowej na rynku zbóż? Niemozliwe przecież to lepszy sort patriotów.

Nie wiem czy tak jest w całym Elewarze ale na przykładzie mojego lokalnego widzę że jest straszny burdel. Czym oni chca się zapełnić ? Plony zbóz niższe , rzepaku połowa zmarzła a to co zostało dało połowe normalnego plonu.. Chyba powinni kupować w zniwa bo jest najtaniej no chyba że wolą kupować jak podrożeje jesienią.

Co do afer - skazali kogoś, oskarżyli chociaż? 

#131 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 22:56

Ludzie PSL-u

Stary , idąc tym tokiem , to najlepsze czasy były za tzw. komuny .

Skupy w czasie żniw otwarte były całodobowo , lub do ostatniego ciągnika .

A cena znana od wiosny .

W przypadku słabego roku i poczucia zbyt niskich cen , dopłacano jesienia do faktur kilkanaście procent , by urealnić cenę z podażą.

Nigdy zas nie ulegała obniżeniu , nawet w klęsce urodzaju .

Taka ta komuna była parszywa.

A jednym z postulatów rolniczych podczas przemian ustrojowych był protest przeciwko dopłatom dla duzych gospodarstw(państw) do sprzętu rolniczego , który to rolnicy indywidualni kupowali za pełną wartość.

Po 10 latach użytkowania sprzedawano je na przetargach dla chłopków po cenie że sami kupowali  nowe i zaś z dopłatą.

Ot taki chichot czasów.

Ale w tamtych czasach miało się minimum piątkę rodzeństwa, weź obrządź 5 krów i 20 tuczników i w między czasie rodzeństwu chałupy buduj żeby posagu nie chcieli  ;)

#132 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 31 lipiec 2016 - 15:38

Ludzie PSL-u

to i tak miałeś spoko bo w moich stronach otwierano od 7 ale najpierw kawa jakieś ciastko flirt z laborantką a skup zaczynał się od 8 i trwał do 18 i choćby zostawał jeden rolnik z przyczepą to do 18 i zamykali tak było za PO-pierduchami a teraz nie wiem bo nie sprzedaje złodziejskiej firmie plonów ale wiem że przyjmowali już od 2 tygodni ale nie mają klijętów z rzepakiem bo cena słaba za to do innych odbiorców są kolejki 

tak apropo to to już jest od kilku lat prywatna spółka

#133 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 16:13

Ludzie PSL-u

Na stronie Elewarr jest takie info 

ELEWARR Sp. z o.o. jest samodzielnym podmiotem gospodarczym ze 100%-owym udziałem Agencji Rynku Rolnego.

.

Edytowany przez Ulman, 31 lipiec 2016 - 16:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#134 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo,zdrowe odzywianie,sport,

Napisany 31 lipiec 2016 - 21:42

Ludzie PSL-u

Dluzej czynne to zatrudnienie dodatkowych ludzi co wiaze sie tez z kosztami. Polska slynie ze skrajnego oszczedzania na czym sie da. Niestety bez korzysci dla kogo kolwiek.