chomik111

Ludzie PSL-u

Polecane posty

Johnson    4

"na pierwszy rzut oka RAJ....a teraz państwowy dług spłacamy my i spłacać będą nasze dzieci i wnuki i..." 

Dla formalności - jeśli twierdzisz że obecne zadłużenie jest winą kredytów Gierka, jeśli twierdzisz że 22mld spłacone z wyjątkiem ostatniej raty jest winne obecnemu zadłużeniu liczonemu w bilionach, to zwyczajnie wróć do ludzi którzy wpoili Ci bzdury tego typu i lataj im po kawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

W rolnictwie i w Polsce się pogorszyło od czasu gdy na rolnictwo poszła ogromna kasa która została wyprowadzona z Polski na błyszczące zabawki z zachodu. Teraz pewnie doszli do wniosku że mniej pieniędzy na rolnictwo to bogatsza Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Póki co Polska dostaje z UE więcej pieniędzy niż wpłaca. Nawet wliczając to pieniądze wydane na zagraniczny sprzęt.

Jeśli chodzi o JKM który jest liberałem. To chłop polski dopiero by zapłakał pod jego rządami. Bo jak by nie patrzeć rolnictwo to jedna z branży w której jest najwięcej dopłat, skupów interwencyjnych, kredytów preferencyjnych  A liberałowie z tym walczą. Niestety większości jego wyborców podobają się te hasła. Niestety nie rozumieją ich treści. Powiedzieli byście JKM, że wasze produkty są za tanie. On powiedział by wam, zajmijcie się czym innym skoro wam się nie opłaca. Tak wyglądają lekarstwa na problemy wg tego pana. Ktoś myśli, że obniżenie podatków spowoduje spadek cen paliwa. Prawda ale tylko w teorii. Bo zabiorą wam z innej strony. Wszak ekipa JKM nie pracowała by za darmo. Bo sam szef w unii kasę bierze.

Co do samorządu powinny być co najwyżej 3 kadencje. Znieść wybory do rad gmin, rad powiatów. Radę gminy powinni stanowić sołtysi, Radę powiatu burmistrzowie i wujtowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Nie tylko z Polskiej puli kasa idzie na zachodni sprzęt a kasa unijna to nie tylko rolnictwo. Są u nas zagraniczne firmy które również ubiegają się i dostają Unijne dotacje oczywiście z puli Polskiej. Szwedzki H&M ma w Polsce jeden z największych magazynów ich chińskich szmat oczywiście postawiony za unijne dotacje. Ostatnio był program o tym jak takie firmy działają i dlaczego nie płacą podatków .Strabag buduje polskie drogi z unijnymi dotacjami ale te dotacje z powrotem wypływają z kraju. 

Odejmując od puli Unijnej którą dostajemy  naszą składkę oraz kasę która trafia do firm zagranicznych bezpośrednio jak H&M czy pośrednio jak Strabag ,następnie odsetki od kredytów które zaciągają instytucje czy to prywatne firmy czy osoby (jak rolnicy) oczywiście w bankach zagranicznych to trzeba by sie zastanowić po której stronie wyjdzie plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

raju to może za komuny nie było dla każdego ale dla większości chłopów i robotników bo robotnik zarabiał 1000 zł a dyrektor 3000zl a teraz robotnik zarabia dalej 1000zl ale już prezes 100000zł mam nadzieję że się z tym zgodzicie fakt że komuna była trochę niedopracowana ale jest to o wiele lepszy ustrój niż demokracja weżmy na przykład chiny ustrój komunistyczny a najbogatszy kraj świata i gdyby za mordę tego miliarda nie trzymali to byłby taki rozpi.ździel że ho ho.A z tą biedą to po mojemu nie trzeba winić psl tylko trochę siebie bo jak psl kasy na modernizację wyniuśpał to nie kazał każdemu po 3 traktory i cały sprzęt kupować i zadłużać się po same jaja,a teraz płacz,trzeba mierzyć na tyle na ile jest kogoś stać i to nie tylko na dzień dzisiejszy ale też trzeba zakładać też i czarne scenariusze jakie życie napisało nam teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Co do tej wyliczanki. Radze pamiętać, że nawet w tych zagranicznych firmach pracują polscy obywatele. Nowe drogi to nie tylko wydatki na ich budowę. Ale także zyski w postaci szybszego transportu, mniejszej liczby ofiar śmiertelnych itd. Przykłady można by mnożyć. Póki co polska bierze z ue więcej niż daje. I nie ma z czym tu dyskutować.

Komuny nie chwalcie. Bo pojęcia o tym nie macie. Każdy kradł jak mógł. Robotnik grosze ukradł coś wyniósł. A dyrektorzy domy za kasę lub materiały z firm budowali. To jest następny przykład, gdzie osoby nie wiedzące nic o temacie operują sloganami. Bo dziadek czy ojciec powiedział, że było lepiej. O gigantycznej korupcji nie wspomnę. Czy tym, że za głupimi częściami do 60 tki trzeba było po całej Polsce jeździć i załatwiać. Sznurek do snopowiązałki jest sztandarowym przykładem.

Co do kupowania sprzętu. No cóż programy ue mają za zadanie przywiązać chłopa do ziemi. Ludzie młodzi nie chcą na wsi zostawać. A bezpieczeństwo żywnościowe musi być. Więc nęci się dotacją na sprzęt itd. Jeśli ktoś wykorzysta to rozsądnie to fajnie. Ale wielu jest pazernych. Dają za darmo kasę to leci do banku kredyt dobiera, żeby całą pulę wziąć. A potem ryje na kredyty. Ale kto komu zabroni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

@hubertuss jest człowiekiem konstruktywnym i widzi co jest grane, dlatego nie wiesza przysłowiowych psów na kim popadnie.

Mówisz że mało było w mas mediach informacji jak głosować, może i dobrze może i źle. Ja widzę to tak. Duża część społeczeństwa chyba jeszcze nie dorosła do tego aby głosować. Idą na wybory i kreślą jak popadnie, jak się uda takiemu nie strzelić byka w zaznaczeniu i odda głos ważny to pytanie się nasuwa (czy aby na pewno się dokształcił taki wyborca w zakresie za i przeciw, poczytał posłuchał z rożnych źródeł).

Edytowano przez SOKAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

komunę akurat pamiętam i to jak dla mnie z tej lepszej strony i z kim ze wsi ,gminy nie rozmawiam to ma taki sam pogląd jak ja ,to że niebyło prawie nic do kupienia to się zgadzam ale kto chciał to kupił a co z tego że teraz jest wszystkiego opór jak nie ma się za co kupić bo nikt nie ma gotówki o oszczędnościach nie wspomnę a co do głosowania to nie rozumiem "że nie było instrukcji jak głosowac to ludzie skreślali z pierwszej listy" gorszej bzdury nie słyszalem jak ktoś chciał to przecież mógł te kartki przejrzeć ja akurat głosowałem na tego kogo znam i wiem jaki ma program polityczny a nie na kogoś z przedostatniej kartki co go na oczy nie widziałem i jeszcze na dodatek był pisiorem czy pedalcem.Niestety taka prawda my chłopi jesteśmy skazani na psl ale innej i lepszej alternatywy nie mamy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

No właśnie pamiętasz komunę z tej lepszej strony. Za tamtych czasów nie było takiego przepływu informacji jak dzisiaj, wiele przekrętów i wałów nie wychodziło na jaw. Dziś media szukają i puszczają w eter by coś zarobić, a za komuny wszystko MUSIAŁO być oki.

Oczywiście miała swoje dobre strony komuna, tego nie da się ukryć. Tylko zadajcie sobie pytanie co by było jak by ta komuna była do dziś u nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Za komuny państwo działało identycznie jak dziś większość rolników - kupowało i budowało rzeczy na które ich tak naprawdę nie stać, dziś UE nakręca biznesy typu biopaliwa czy brykiet ze słomy, dadzą dotacje, kupujemy maszyny z Niemiec bo naszych nie ma i zaraz wszystko upada. Teraz modne elektrownie wiatrowe rosną jak grzyby po deszczu, zobaczymy ile wytrwają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Komuna daj-tak powiedzial tepy chlop w filcach jak skonczylo sie totalne kradzenie wsxystkiego.tepak zawsze bedzie chcial zeby mu dac (ewentualnie obiecac) madry pracuje a jak cos sie nie oplaca to robi co innego ,tylko prostak drze gebe zeby mu dac.jak sie nie oplaca bo tanio to wziasc sie za cos innego ale do tego trzeba glowy a jak sie od dziada nic unnego nie widzialo poza widlami to mozg maly i tylko sie wyje ze malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

@tomparkiet jezeli tak chwalisz komune to odpowiedz czemu tak jest ze wszedzie gdzie ona byla jest burdel a gdzie jej nie bylo jest lepiej?potrafisz to zrozumiec i odpowiedziec.jezeli tak to polecam ksiazke Ziemkiewicza "polactwo" jak przeczytasz i masz cos w glowie to wtedy przestaniesz pisac glupoty o komunie i psl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

tak tylko ze z rolnictwa nie jest tak łatwo zrezygnowac bo nie jest tak łatwo tego rozpocząć. To jest troszke inna branża niż sektor usług, czy tam jakiś handelek. 

Co do komuny, moim zdaniem gdybyśmy jej nie mieli wcale kto wie może dziś my byśmy dyktowali warunki w Uni i to niemiec by do nas przyjeżdżał za pracą, a tak jest jak jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Zgadza się Komuna cofnęła nas nieźle do tyłu. I teraz chcemy w 20 lat dogonić to co społeczeństwa zachodnie budowały w lat 50 czy 60. Gdyby ta komuna była taka dobra to by się nie rozpadła. A tak wszyscy kradli. Nic nie było. Co z tego, że miałeś kasę jak wszystko trzeba było załatwiać na talony czekać. Gdyby dzisiaj były takie trudności z dostępem do różnego sprzętu. Ci młodzi, którzy przejmują teraz gospodarstwa rzucili by je po tygodniu. Bo ręką nic robić by się nie chciało. A wtedy robiono. Dlatego dziadki po wsiach zawsze miło komunę wspominać będą. Z jednego banalnego powodu. Bo człowiek zawsze miło wspomina czas, gdy młody był. Nie zależnie od okoliczności jakie wtedy były. Dlatego ci ludzie dzisiaj opowiadają, że wtedy cacy było. Tylko zapominają o szczegółach opowiedzieć jak to nic nie było itd. A młodzież łyka ten kit jak pelikany. I myśli, że prawda.

Kto chciał ten kupił? Człowieku pojęcia nie masz co piszesz. Trzeba było habory nosić. A i to wszystkim habonikom nie starczyło. Już nie wspominam, że wiele towarów to buble były. Ale już wiem dlaczego PSL popierasz. Teraz tez kto chce ten ma kontrakt z gminą, posadę itd. Powiadasz, że komunę pamiętasz z lepszej strony. Rodzice, dziadkowie w partii byli? A teraz zapomnieli ci o tym powiedzieć czy może w ZSL skoro tak teraz PSL popierasz. Wszak PSL ma największą zdolność koalicyjną. Jako ZSL był w koalicji z PZPR a jak dobrze pójdzie będzie w koalicji z PIS. Przecież już mówią, że jeśli w sejmikach się nie da rządzić z PO to mogą z PIS em. Dla nich nie ważne z kim, aby przy korycie. I za to tej partii najbardziej nie lubię.

Co do PSL i samego głosowania. Wielu pewnie skreśliło na odczepnego na pierwszej stronie. Ale wielu zrozumiało, że zamiast skreślić osobę z listy na burmistrza/wójta, radnego powiatu radnego gminy czy miasta i sejmiku wojewódzkiego. Trzeba też skreślić po jednym nazwisku na każdej stronie nieszczęsnej książeczki. Co by nie mówić. Przed tymi wyborami informacja w mediach była skromna. Przed innymi wyborami non stop wałkowano w mediach co i jak skreślać. Na jakiej karcie itd. PSL owi się udało. Mam nadzieję, że wybory parlamentarne to wszystko zweryfikują.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

@hubertuss ty to rozumiesz ale ktos kto w zyciu widzial tylko widly i w domu ojciec mowi ze za komuny to bylo dobrze bo zawiozl swinie i kupil tone nawozu NIGDY!!! nie pojmie o cxym piszesz.inny poziom mentalny i intelektualny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Wiecie co Panowie... Miałem w domu dwóch socjalistów/komunistów, całe życie się nasłuchałem jaka to komuna była dobra - i mimo to wyrosłem na zwolennika wolnego rynku (mimo że rozumiem co by to zrobiło z naszym rolnictwem) Tyle dobroci słyszałem na ten temat że przyprawia o mdłości a mimo to bronił bym się rękami i nogami przed komuną. Widziałem jak w moich okolicach padają ostatnie relikty poPRLowskie już w latach 90 i zdziwienie ludzi pracujących lądujących na bezrobociu. Czytałem wiele publikacji na temat roku 92 i nocnej zmiany a więc ludzi którzy są dzisiaj u władzy a zafundowali blokadę ustawy lustracyjnej i ich argumentację "czemu". I mimo całej swojej kultury przyznaję niektórym: takiego pier**lenia głupot i siania bzdur nie widziałem nigdy, dzięki takim obywatelom ten kraj musi zginąć. 

Zgodzę się jedynie że PSL jako partia a w zasadzie jej szczeble górne to czysta prostytucja polityczna - gdyby Islamiści zrobili tu Kalifat szybko by powstało Islamskie Stronnictwo Ludowe.

Nawiasem mówiąc polecam biografie Witosa - dowód na papierze że to ma mało wspólnego z ideą PSL Piast.

Dziękuję Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

Wielu pewnie skreśliło na odczepnego na pierwszej stronie. Ale wielu zrozumiało, że zamiast skreślić osobę z listy na burmistrza/wójta, radnego powiatu radnego gminy czy miasta i sejmiku wojewódzkiego. Trzeba też skreślić po jednym nazwisku na każdej stronie nieszczęsnej książeczki. Co by nie mówić. Przed tymi wyborami informacja w mediach była skromna. Przed innymi wyborami non stop wałkowano w mediach co i jak skreślać. Na jakiej karcie itd. PSL owi się udało. Mam nadzieję, że wybory parlamentarne to wszystko zweryfikują.

Wszyscy wszystko wiedzą, na wszystkim wszyscy się znają, tylko jak przychodzi zwykłe głosowanie to okazuje się dopiero jaki mamy jeszcze ciemny naród, że nie wie nawet jak oddać ważny głos.

Wystarczy przecież, nawet jak nikt nie czytał czy słyszał jak skreślać by głos był ważny, zapytać członków komisji wyborczej, ale nie bo wstyd, bo wiedzą lepiej.       ;[

Pewnie że wybory parlamentarne zweryfikują wynik PSL-u, wybory samorządowe to jest zupełnie inna inszość, ale już widać że decydentom zmieniającym stołki w Warszawie  już zaczyna woda sodowa uderzać do główek, spokojnie panowie, wy na żaden sukces  jeszcze nie zapracowaliście.          ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Wracając jeszcze do komuny zacytuje Boczka z Kiepskich który to określił chyba najcelniej ''...za komuny gówno było, a wszystko było. Teraz wszystko jest, a gówno jest'' Co do polityki to kiedyś mnie to bardziej interesowało i czym bardziej się temu przyglądałem tym bardziej utwierdziło mnie to w przekonaniu że to jedno wielkie szambo i to całe dzielenie się na zwolenników PO, PIS, PSL, SLD i innych jest głupie i dla głupich ludzi ale kreowane przez bardzo mądrą i cwaną grupę - jaką? nie wiem za maluczki jestem. Wiem natomiast że podział jest na ONI i MY gdzie ONI to świnie przy korycie, a MY to bydło pracujące na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Więc socjalizm z kapitalizmem aż tak się nie różnią, są panowie i są robole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1025    56

"na pierwszy rzut oka RAJ....a teraz państwowy dług spłacamy my i spłacać będą nasze dzieci i wnuki i..." 

Dla formalności - jeśli twierdzisz że obecne zadłużenie jest winą kredytów Gierka, jeśli twierdzisz że 22mld spłacone z wyjątkiem ostatniej raty jest winne obecnemu zadłużeniu liczonemu w bilionach, to zwyczajnie wróć do ludzi którzy wpoili Ci bzdury tego typu i lataj im po kawę.

 

Ani tym postem nic nie wniosłeś ani nie zabłysnąłeś, może niezbyt dokładnie się wyraziłem, może Ty zbyt dosłownie wszystko czytasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Tomparkiet, nieznajomość tematu nie powstrzymuje Cię przed autorytatywną wypowiedzią, niestety... Gdybyś żył w czasach komuny, stanu wojennego i okresu przemian, nie oceniałbyś tego systemu jako "trochę niedopracowanego". Zdaj sobie sprawę, że większość ludzi żyła wtedy (w porównaniu z dzisiejszymi standardami) w nędzy. Niektórzy "wspięli się" do poziomu ubóstwa, więc mieli wypas. Podobają Ci się Chiny - no jasne, marzenie każdego robotnika. Skoszarowani w fabryce, z 12-godzinnym dniem pracy, przez 6 dni w tygodniu. Ale raz w miesiącu mogą na cały weekend pojechać do domu. No po prostu żyć, nie umierać - bo nie wolno! No chyba, że popełnisz dwa błędy: 1 - uznasz, że to niefajne życie, 2 - zaczniesz się domagać zmian. Wtedy kula w potylicę rozwiąże problem. Po prostu raj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Partnik    0

Wiecie co Panowie... Miałem w domu dwóch socjalistów/komunistów, całe życie się nasłuchałem jaka to komuna była dobra - i mimo to wyrosłem na zwolennika wolnego rynku (mimo że rozumiem co by to zrobiło z naszym rolnictwem) Tyle dobroci słyszałem na ten temat że przyprawia o mdłości a mimo to bronił bym się rękami i nogami przed komuną. Widziałem jak w moich okolicach padają ostatnie relikty poPRLowskie już w latach 90 i zdziwienie ludzi pracujących lądujących na bezrobociu. Czytałem wiele publikacji na temat roku 92 i nocnej zmiany a więc ludzi którzy są dzisiaj u władzy a zafundowali blokadę ustawy lustracyjnej i ich argumentację "czemu". I mimo całej swojej kultury przyznaję niektórym: takiego pier**lenia głupot i siania bzdur nie widziałem nigdy, dzięki takim obywatelom ten kraj musi zginąć. 

Zgodzę się jedynie że PSL jako partia a w zasadzie jej szczeble górne to czysta prostytucja polityczna - gdyby Islamiści zrobili tu Kalifat szybko by powstało Islamskie Stronnictwo Ludowe.

Nawiasem mówiąc polecam biografie Witosa - dowód na papierze że to ma mało wspólnego z ideą PSL Piast.

Dziękuję Dobranoc.

Dokładnie. PSL w okresie międzywojennym a obecnie to dwie inne partie. W obecnej są komuniści z ZSL-u i ich spadkobiercy, którzy nie mają prawa do tamtych tradycji, a używanie nazwy Polskie Stronnictwo Ludowe uważam za kradzież.


www.christina.mielno.pl - willa z basenem blisko morza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

ale głupoty wypisujecie, może najpierw przeczytajcie kilka mądrych książek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Kolego Nie, bardzo się cieszę, że wyraziłeś swoją opinię. Wniosła ona wiele do dyskusji i rzuciła nowe światło na poruszone zagadnienia. Gdybyś jeszcze zechciał nam powiedzieć, co uważasz za głupoty i dlaczego - nasze szczęście nie znało by granic. Na razie jesteśmy pogrążeni w smutku i domysłach... 

Miło byłoby wiedzieć, które książki uważasz za mądre (choć to rzeczy martwe, więc ani mądre, ani głupie być nie mogą, w przeciwieństwie do ich autorów), abyśmy w przyszłości nie razili głupimi tekstami tak wybitnego umysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

dawno tu nie zaglądałem a wy jeszcze męczycie ten temat nie szkoda wam szarych komórek ;)  psl kradnie a która partia nie B) wczoraj jak oglądałem w tv kaczora to myślałem że mi się uleje on jego marzeniem jest chyba wojna domowa bo niec innego z tego nie wyjdzie jak dalej będzie taką propagandę siał ,panowie tylko się nie denerwować a co do komuny to miałem tę przyjemność trochę w niej pożyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj