Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ludzie PSL-u

133 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zeus11

zeus11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 20 październik 2014 - 20:31

Ludzie PSL-u

PSL to jedna wielka banda złodziei, zwanych inaczej biznesmenami którzy wykorzystują rolników.

Poczytajcie czym się zajmują działacze PSL tak dla przykładu Z. Komorowski ten od Bakomy itp,,, trzy lata temu wybudował sobie fabrykę etanolu w Goświnowicach(bardzo dużą gorzelnie) co była otwierana z wielką pompą przez kolegów takich jak np Pawlak Sawicki itd. Na dzień dzisiejszy osiągnęli to co chcieli, wykończyli całą konkurencję czyli gorzelnie, oczywiście tylko oni dostarczają etanol do firm paliwowych typu Orlen, i już teraz przez brak konkurencji cały czas stopniowo obniżyli cenę kukurydzy która jest nie opłacalna w produkcji.

Jak dwa lata temu mówili że spowodują że nie opłaca się suszyć kukurydzy to się śmiałem, a dzisiaj co mamy! taki duży gracz już dyktuję cenę.

Kto był tam to widział ten zakład sprzedający tam rolnicy kukurydzę są traktowani jak zero, po dwie doby w kolejce czekają jak psy i się wpatrują w numerek kiedy może wjechać na ten moloch bo jak pójdzie się wylać na więcej niż 3 minuty to przepada jego kolej.

Można by tu więcej pisać ale to jest jeden z takich przykładów.

A Sawicki to najgorszy minister rolnictwa jaki był.

Brakuję takich ludzi jak Lepper, a jak tacy są to się boją działać ponieważ nie chce wylądować na STRYCZKU.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ludzie PSL-u Dzisiaj, 18:56
  •  

#42 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2268 postów

Napisany 20 październik 2014 - 20:42

Ludzie PSL-u

A ja dodam od siebie tyle że polityka rolna idzie w kierunku wielko -obszarowcow( nie raz sponsorowanych przez "ludzi władzy ") i już nie doczekamy się czasów gdzie każdy z nas będzie produkował opłacalnie ,nie ważne w jakiej branży .

#43 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 20 październik 2014 - 20:56

Ludzie PSL-u

Czyste skurw.... wo, tak o to polskie rządy i  politycy dbają o rodaków.. 

http://www.rmf24.pl/...h-r,nId,1538746

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 20 październik 2014 - 20:57

Ludzie PSL-u

posłuchać tego

#45 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów

Napisany 20 październik 2014 - 21:08

Ludzie PSL-u

Chwalicie Leppera jakby robił coś innego niż inni. Tak samo obsadzał swoimi ludźmi różne posady, bez względu na to, czy się nadawali, czy nie. Za jego walkę z "warszawką" zapłaciło wielu rolników, przykład: ojciec przekazał dwóm synom gospodarstwo - ponieważ hodowali bydło mięsne, jeden dostał ziemię, drugi stado. Lepper wprowadził PZ i oczywiście żaden z braci się nie kwalifikował. Blokady dróg - wymuszanie zmian przepisów kosztem tych, którzy stali w korkach, tak jakby to oni mogli te przepisy zmienić. Wysypywanie ziarna na tory - ktoś je kupił za granicą i ponieważ miał prawo, chciał sprzedać w Polsce. Nie twierdzę, że ten import był dobry dla nas, ale jak byście się poczuli, gdyby ekipa z Ursusa spaliła Wasze Claas-y, JD, DF, czy co tam jeszcze, bo w ich interesie jest, żebyście kupowali ich wyroby? Nie chodzi mi o szarganie go, ale fakty są faktami.

#46 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 październik 2014 - 21:15

Ludzie PSL-u

PZ to fakt , płatność historyczna pozbawiona sensu i składu ...więcej szkody niż pożytku 

#47 Share Sickle123

Sickle123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 październik 2014 - 22:19

Ludzie PSL-u

Samoobrono! Wróć!!!!!

#48 Share Adrian1025

Adrian1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, itp.

Napisany 18 listopad 2014 - 22:33

Ludzie PSL-u

Widzieliście wstepne wyniki wyborow samorządowych? Na chwile obecną PSL wygrywa w 10 województwach! Ja sie pytam kto na nich głosuje?! Komu sprawia przyjemność bycie oszukiwanym? Tu musze przyznać racje Sawickiemu, rolnicy są frajerami, bo kto inny na nich głosował jak nie zacofani rolnicy? Przecież tyle było opisywanych spółek zarządzanych przez ludzi PSL ktorzy oszukali rolników na dziesiątki mln zł, a ta ciemnota(czyt. znaczna część rolników)  nadal okazuje im slepe zaufanie. Nie wiem jak Wy ale ja juz nie moge patrzec na tych PSLowców a tym bardziej na rosnące ich wyniki, mam tylko wielka nadzieje ze w parlamentarnych nie dostaną nawet 3%, tego nam wszystkim życze.

#49 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2874 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 23:51

Ludzie PSL-u

U mnie w gminie nowy "stary" wójt i 70% radnych to PSL, a tak wszyscy na nich długie słali 

#50 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 07:20

Ludzie PSL-u

Koledzy po fachu. Czytam wasze myśli i dochodzę do wniosku że byli byście zadowoleni jak by u władzy byli ludzie nie związani z PSL. Tylko pytanie się kłania czy coś by się zmieniło? Ja osobiście w to wątpię.

Ktoś tu poruszył temat że w PSL są ludzie którzy mają jakieś działalności gospodarcze itp. Zwróćcie uwagę na taką zależność. Są to ludzie którzy coś myślą i działają. Przez to widzą co się dzieje dookoła. Są to ludzie przedsiębiorczy. A wy macie im za złe im za to że do czegoś doszli? Odnoszę wrażenie że woleli byście aby u władzy zasiadali ludzie typu (wstawiony Mietek z pod sklepu który nie potrafi zadbać sam o siebie). Ot cała nasza Polska mentalność się kłania. Czyli ja nie chcę mieć więcej, ja chcę aby sąsiad miał mniej niż ja.

Na koniec przytoczę takie przysłowie. ,,czemuś biedny? boś głupi. Czemuś głupi? boś biedny" I żeby nie było to nie jestem z PSL-u i nie chcę nikogo obrazić. Po prostu ludzie zatrzymajcie i pomyślcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 07:36

Ludzie PSL-u

w wyborach samorządowych partia nie była tak ważna ludzie w większości głosowali na ludzi których dobrze znają a PSL ma wielu członków na wsi i mniejszych miastach a to podniosło im wynik  

#52 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 978 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 07:38

Ludzie PSL-u

Chłopie co Ty bredzisz????????!!!!!! ,, Myślą i działają '' jak wydoić innch.

Oni robią ustawy pod siebie.

Czy by się coś zmieniło? -myśle że tak.

Dołączam sie do pytania , kto na nich głosuje???

#53 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 08:58

Ludzie PSL-u Kto glosuje?ano to ciemne hytre bydlo co jak ceny w tym roku spadly to licza ciemniaki ze PSL ich uratuje bo tak im ta "chlopska partia"obiecuje .a drudzy to wiadomo ci ktorym skapnela cudza kasa przez ich dzislaczy.

#54 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4074 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 09:30

Ludzie PSL-u

Koledzy po fachu. Czytam wasze myśli i dochodzę do wniosku że byli byście zadowoleni jak by u władzy byli ludzie nie związani z PSL. Tylko pytanie się kłania czy coś by się zmieniło? Ja osobiście w to wątpię.

Ktoś tu poruszył temat że w PSL są ludzie którzy mają jakieś działalności gospodarcze itp. Zwróćcie uwagę na taką zależność. Są to ludzie którzy coś myślą i działają. Przez to widzą co się dzieje dookoła. Są to ludzie przedsiębiorczy. A wy macie im za złe im za to że do czegoś doszli? Odnoszę wrażenie że woleli byście aby u władzy zasiadali ludzie typu (wstawiony Mietek z pod sklepu który nie potrafi zadbać sam o siebie). Ot cała nasza Polska mentalność się kłania. Czyli ja nie chcę mieć więcej, ja chcę aby sąsiad miał mniej niż ja.

Na koniec przytoczę takie przysłowie. ,,czemuś biedny? boś głupi. Czemuś głupi? boś biedny" I żeby nie było to nie jestem z PSL-u i nie chcę nikogo obrazić. Po prostu ludzie zatrzymajcie i pomyślcie.

Fakt myślą i działają. Ale tylko w kierunku jak popierać swoich i zasiadać na jak największej liczbie stołków. Żeby lepsze wpływy mieć i jak najwięcej kasy z tego wycisnąć. Sawicki powiedział wyraźnie kogo lubi i tak jest. PSL popierają rolnicy ale w bardzo małej części. Wieś popiera bardziej PIS. Najbardziej PSL popierają ludzie, którzy dzięki PSL owi i układom czerpią korzyści z pracy w samorządzie. Zatrudniają swoje rodziny. Po znajomościach załatwiają przetargi i inne biznesy w samorządach. Od urzędów wojewódzkich przez starostwo, urzędy miejskie po gminy, aby dostać się do pracy z ulicy. Praktycznie szans nie ma. Pochodzę z małego miasta to wiem jak jest. Do tego dochodzą jeszcze różne firmy należące do wojewodów, burmistrzów czy wójtów. Oczywiście nie chodzi mi tu o prywatne firmy tych osób tylko podlegające im jako organom samorządu. Wszędzie tam praca jest po znajomości. Ale za to potem trzeba popierać tego kto pracę dał, aby nie przyszedł inny i nie zwolnił. To samo tyczy się wszelkich usług dla gminy czy miasta itd. Lepiej niech będzie swój bo wiadomo co i jak. Przykłady można mnożyć. Sam znam osobę. Która szefuje odr a dodatkowo wystartowała do rady powiatu. A myślę, że sztandarowym przykładem jest tu Kłopotek. Poseł i hodowca gęsi w jednym.  Dwie ciepłe posadki w jednym ręku i zawsze na cztery łapy spadnie. Fakt o swoje ludzie PSL u umieją zadbać to trzeba im przyznać. A że młodzi za granicę z braku pracy wyjeżdżają g to ich obchodzi.

#55 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 789 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 10:00

Ludzie PSL-u

Jak działa PSL.? Przykład mojego kolegi.

Przychodzi do niego działacz z PSL radny do sejmiku powiatu i akurat z mojej wsi jak i tego kolegi. I mówi:

Słuchaj masz dwójkę dzieci mało pola no i kiepską pracę ale jeśli chcesz to załatwię ci cos lepszego, dzieciom możne jakieś kolonie  a żonie zasilek na dzieci itp. Ale oczywiście nie za darmo tylko zapisz sie do młodzieżówki PSL bo kumaty z ciebie chłopak .No i nie musiał mu mówić na kogo ma głosować w wyborach. Oczywiscie kolega ma brata ,siostrę , szwagra , teścia itd.

PSL nie obiecuje w tv wszystkim i wszystkiego tylko idą do konkretnych ludzi i im obiecują .

Jak policzyłem to w mojej wisi przy takiej frekwencji jak jest to do rządzenia wystarczą głosy rodzinki tego działacza PSL i głosy rodziny kolegi.

Z rolnictwa to żyja tylko doły pslowców a góra to ze stołków partyjnych i stołków w firmach około rolniczych. Wszystkie instytucje rolnicze obsadzone sa przez PSL do tego stołki w samorządach niższego szczebla, stołki w zarządach spółek państwowych itp.

Maja stołki wiec przynajmniej częściowo mogą spełnić obietnice i zatrudniać lub załatwić cos ludziom których zwerbowali. Ale śmietankę i tak oni spijają.

#56 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 978 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 10:05

Ludzie PSL-u

Demokracja - heh

#57 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 19 listopad 2014 - 10:11

Ludzie PSL-u

Tak to prawda wszyscy jesteśmy frajerami, a PSL-owcy dalej będą do spółki z PO niszczyć Polskę i rolnictwo też i górnictwo i .... dopłaty miały być wyrównane z tym co jest na zachodzie i co PSL w tym zakresie zrobiło ... nic, blokada naszych towarów za granicę , a PSL co ... nic, - cóż my bidulki możemy, niskie ceny płodów rolnych, a Sawicki - ja nic nie mogę przecież jesteśmy w UE. Przecież całe stada, wręcz tabuny w tych ministerstwach pracuje i co jak nas zablokują na granicy to ... niczego nie ma przygotowanego, jak nas tu blokują to pchamy od razu gdzie indziej, a tu nic ... po prostu jesteśmy frajerami:/

#58 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 11:09

Ludzie PSL-u

Zgadzam się że za mało obecne rządy za mało robią aby naszą sytuację poprawić.

Co do tematu. Przypomnijcie sobie co się działo za AWS czy za SLD. Było podobnie. I nic tu nie zmieni partia. Zmiany musimy zacząć sami od siebie (nasza mentalność).

Osobiście jestem za systemem zarządzania państwem bez partyjnym. Tylko społeczeństwo Polskie jeszcze długo do tego nie dorośnie.

#59 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 12:33

Ludzie PSL-u

Bo społeczeństwo polskie wierzy bezmyślnie w te wszystkie obietnice polityków (jeśli mozna tak kogokolwiek z tej bandy złodziei tak zazwać) i we wszystko to co "mowia w telewizji" tak naprawde Ci ludzie obiecują nam już raj od wielu lat a nadal są wybierani w wyborach i to jest CHORE. Ja osobiście nigdy nie zagłosuje na tych którzy byli już przy władzy, bo oni już nam pokazali ile są warci a raczej ile potrafia przecietnemu polakowi zabrac... Jedynie JKM do mnie przemawia, no moze nie w 100 procentach ale najmądrzej z nich wszystkich prawi no i ma swoją wizje. Jeśli w wyborach do sejmu po raz trzeci z rzedu wygra PO to nie pozostaje nic innego jak wyjechac za granice...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Adrian1025

Adrian1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, itp.

Napisany 19 listopad 2014 - 13:30

Ludzie PSL-u

Ja też nie twierdze że ktoras partia zrobi wiecej, ale nie moge wytrzymać jak jedyne  PSL nazywa siebie od dawien dawna "partią chłopską" a tym czasem z chłopem łączy ich tyle że kierują spółkami współpracującymi z rolnikami i w perfidny sposób w biały dzień oszukują ich doprowadzając niektórych do bankructwa. I tu wychodzi prawdziwe powiązanie PSLu z "chłopstwem", i nie ukrywam że boli mnie gdy widze jak część z nas buduje im poparcie mimo że PSL najbardziej mydli oczy nam rolnikom. I tak jak napisałem na początku, nie twierdze że któraś partia zrobi coś wiecej, ale twierdze że napewno będzie lepiej gdy PSLu w sejmie nie będzie.