chomik111

Ludzie PSL-u

Polecane posty

tom61    11

w wyborach samorządowych partia nie była tak ważna ludzie w większości głosowali na ludzi których dobrze znają a PSL ma wielu członków na wsi i mniejszych miastach a to podniosło im wynik  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Chłopie co Ty bredzisz????????!!!!!! ,, Myślą i działają '' jak wydoić innch.

Oni robią ustawy pod siebie.

Czy by się coś zmieniło? -myśle że tak.

Dołączam sie do pytania , kto na nich głosuje???


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Kto glosuje?ano to ciemne hytre bydlo co jak ceny w tym roku spadly to licza ciemniaki ze PSL ich uratuje bo tak im ta "chlopska partia"obiecuje .a drudzy to wiadomo ci ktorym skapnela cudza kasa przez ich dzislaczy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Koledzy po fachu. Czytam wasze myśli i dochodzę do wniosku że byli byście zadowoleni jak by u władzy byli ludzie nie związani z PSL. Tylko pytanie się kłania czy coś by się zmieniło? Ja osobiście w to wątpię.

Ktoś tu poruszył temat że w PSL są ludzie którzy mają jakieś działalności gospodarcze itp. Zwróćcie uwagę na taką zależność. Są to ludzie którzy coś myślą i działają. Przez to widzą co się dzieje dookoła. Są to ludzie przedsiębiorczy. A wy macie im za złe im za to że do czegoś doszli? Odnoszę wrażenie że woleli byście aby u władzy zasiadali ludzie typu (wstawiony Mietek z pod sklepu który nie potrafi zadbać sam o siebie). Ot cała nasza Polska mentalność się kłania. Czyli ja nie chcę mieć więcej, ja chcę aby sąsiad miał mniej niż ja.

Na koniec przytoczę takie przysłowie. ,,czemuś biedny? boś głupi. Czemuś głupi? boś biedny" I żeby nie było to nie jestem z PSL-u i nie chcę nikogo obrazić. Po prostu ludzie zatrzymajcie i pomyślcie.

 

Fakt myślą i działają. Ale tylko w kierunku jak popierać swoich i zasiadać na jak największej liczbie stołków. Żeby lepsze wpływy mieć i jak najwięcej kasy z tego wycisnąć. Sawicki powiedział wyraźnie kogo lubi i tak jest. PSL popierają rolnicy ale w bardzo małej części. Wieś popiera bardziej PIS. Najbardziej PSL popierają ludzie, którzy dzięki PSL owi i układom czerpią korzyści z pracy w samorządzie. Zatrudniają swoje rodziny. Po znajomościach załatwiają przetargi i inne biznesy w samorządach. Od urzędów wojewódzkich przez starostwo, urzędy miejskie po gminy, aby dostać się do pracy z ulicy. Praktycznie szans nie ma. Pochodzę z małego miasta to wiem jak jest. Do tego dochodzą jeszcze różne firmy należące do wojewodów, burmistrzów czy wójtów. Oczywiście nie chodzi mi tu o prywatne firmy tych osób tylko podlegające im jako organom samorządu. Wszędzie tam praca jest po znajomości. Ale za to potem trzeba popierać tego kto pracę dał, aby nie przyszedł inny i nie zwolnił. To samo tyczy się wszelkich usług dla gminy czy miasta itd. Lepiej niech będzie swój bo wiadomo co i jak. Przykłady można mnożyć. Sam znam osobę. Która szefuje odr a dodatkowo wystartowała do rady powiatu. A myślę, że sztandarowym przykładem jest tu Kłopotek. Poseł i hodowca gęsi w jednym.  Dwie ciepłe posadki w jednym ręku i zawsze na cztery łapy spadnie. Fakt o swoje ludzie PSL u umieją zadbać to trzeba im przyznać. A że młodzi za granicę z braku pracy wyjeżdżają g to ich obchodzi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jak działa PSL.? Przykład mojego kolegi.

Przychodzi do niego działacz z PSL radny do sejmiku powiatu i akurat z mojej wsi jak i tego kolegi. I mówi:

Słuchaj masz dwójkę dzieci mało pola no i kiepską pracę ale jeśli chcesz to załatwię ci cos lepszego, dzieciom możne jakieś kolonie  a żonie zasilek na dzieci itp. Ale oczywiście nie za darmo tylko zapisz sie do młodzieżówki PSL bo kumaty z ciebie chłopak .No i nie musiał mu mówić na kogo ma głosować w wyborach. Oczywiscie kolega ma brata ,siostrę , szwagra , teścia itd.

PSL nie obiecuje w tv wszystkim i wszystkiego tylko idą do konkretnych ludzi i im obiecują .

Jak policzyłem to w mojej wisi przy takiej frekwencji jak jest to do rządzenia wystarczą głosy rodzinki tego działacza PSL i głosy rodziny kolegi.

Z rolnictwa to żyja tylko doły pslowców a góra to ze stołków partyjnych i stołków w firmach około rolniczych. Wszystkie instytucje rolnicze obsadzone sa przez PSL do tego stołki w samorządach niższego szczebla, stołki w zarządach spółek państwowych itp.

Maja stołki wiec przynajmniej częściowo mogą spełnić obietnice i zatrudniać lub załatwić cos ludziom których zwerbowali. Ale śmietankę i tak oni spijają.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Tak to prawda wszyscy jesteśmy frajerami, a PSL-owcy dalej będą do spółki z PO niszczyć Polskę i rolnictwo też i górnictwo i .... dopłaty miały być wyrównane z tym co jest na zachodzie i co PSL w tym zakresie zrobiło ... nic, blokada naszych towarów za granicę , a PSL co ... nic, - cóż my bidulki możemy, niskie ceny płodów rolnych, a Sawicki - ja nic nie mogę przecież jesteśmy w UE. Przecież całe stada, wręcz tabuny w tych ministerstwach pracuje i co jak nas zablokują na granicy to ... niczego nie ma przygotowanego, jak nas tu blokują to pchamy od razu gdzie indziej, a tu nic ... po prostu jesteśmy frajerami:/


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Zgadzam się że za mało obecne rządy za mało robią aby naszą sytuację poprawić.

Co do tematu. Przypomnijcie sobie co się działo za AWS czy za SLD. Było podobnie. I nic tu nie zmieni partia. Zmiany musimy zacząć sami od siebie (nasza mentalność).

Osobiście jestem za systemem zarządzania państwem bez partyjnym. Tylko społeczeństwo Polskie jeszcze długo do tego nie dorośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Bo społeczeństwo polskie wierzy bezmyślnie w te wszystkie obietnice polityków (jeśli mozna tak kogokolwiek z tej bandy złodziei tak zazwać) i we wszystko to co "mowia w telewizji" tak naprawde Ci ludzie obiecują nam już raj od wielu lat a nadal są wybierani w wyborach i to jest CHORE. Ja osobiście nigdy nie zagłosuje na tych którzy byli już przy władzy, bo oni już nam pokazali ile są warci a raczej ile potrafia przecietnemu polakowi zabrac... Jedynie JKM do mnie przemawia, no moze nie w 100 procentach ale najmądrzej z nich wszystkich prawi no i ma swoją wizje. Jeśli w wyborach do sejmu po raz trzeci z rzedu wygra PO to nie pozostaje nic innego jak wyjechac za granice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1025    56

Ja też nie twierdze że ktoras partia zrobi wiecej, ale nie moge wytrzymać jak jedyne  PSL nazywa siebie od dawien dawna "partią chłopską" a tym czasem z chłopem łączy ich tyle że kierują spółkami współpracującymi z rolnikami i w perfidny sposób w biały dzień oszukują ich doprowadzając niektórych do bankructwa. I tu wychodzi prawdziwe powiązanie PSLu z "chłopstwem", i nie ukrywam że boli mnie gdy widze jak część z nas buduje im poparcie mimo że PSL najbardziej mydli oczy nam rolnikom. I tak jak napisałem na początku, nie twierdze że któraś partia zrobi coś wiecej, ale twierdze że napewno będzie lepiej gdy PSLu w sejmie nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

polityka, temat rzeka ale Polacy lubią takie tematy.

U mnie w gminie także wygrał PSL, osobiscie na nich nie glosowalem i tez mnie to zaskoczyło. Tylko takie pytanko jaka różnica miedzy PiS, PO i PSL jest w tym momencie? Chyba żadna.

PO partia ludzi miast, słoików ktorzy na swieta i weekendy na wieś lecą po żarcie bo za drogo w mieście-ale jakby co to oni miastowi.

PiS troche fanatycy ale pewnie nie wiele lepsi od Platformersów.

Osobiscie jestem za małymi partiami, Ruch Narodowy ewentualnie KNP. Ale nie ma co sie łudzić i tak nic sie nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

jeden głos dwa nic ale więcej, trzeba pozbyć się polityków co nie potrafią więcej niż żyć na rachunek państwa a większość to stare dziady co siedzą w polityce od upadku komunizmy albo i więcej.Wielkie partie kompromitują małe partie jak KNP czy ruch narodowy bo się ich boja bo oni chcą coś zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

To trzeba było pognać od władzy starych komuchów jak upadał były ustrój i wtedy zrobić porządek a nie zmieniać ustrój nie zmieniając ludzi, a to ludzie go tworzą. Ale za to młodzi nie mogą siebie winić a dziś nie możemy nic zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

z myślą że nic się nie da zrobić to się nic nie zrobi zawsze trzeba próbować do skutku,ci politycy niedługo sami będą uciekać bo w Polsce to lepiej już było już prawie każdy ekonomista mówi że polski system finansowy się wali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Przede wszystkim to partie rządzące zabezpieczyły sie przed małymi partiami wprowadzając próg wyborczy co teoretycznie jest nie zgodne z konstytucją bo niby wybory maja byc bezpośrednie i proporcjonalne a dzisiaj ludzie mogą oddać i milion głosów na jakiegoś kandydata ale jak jego partia nie przekroczy progu wyborczego to "żegnaj Gienia" i na jego miejsce wchodzi koleś który mógł mieć i 10 razy mniej głosów ale jego partia ogólnie zdobyła najwięcej głosów.

 

Zobaczcie co sie teraz dzieje.http://www.money.pl/wybory-samorzadowe/wyniki-wyborow/

Kończy sie liczenie glosów i PSL zaczyna szaleć.czyli w sondażach ludzie klamali ? czy możne te książeczki z listami wyborczymi to zbyt skomplikowane dla niektórych i ludzie głosowali tylko na tych z pierwszej strony. Chyba JKM miał racje że ciemnota powinna siedzieć w domu.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

tommy widać że bydła to ty nie chodujesz bo jak byś miał teraz sprzedać byka po 6,5 to napewno byś ruchowi narodowemu byś nie przyklaskiwał te częśći od roweru pierwsi byli za obaleniem uboju rytualnego i tak samo pisiory ,partie polityczne to wszystkie są k..wami ale psl chociaż trochę za rolnictwem ciągnie na tyle na ile mu unia pozwala i nienagadujcie się na komunę bo za komuny chłopy mieli po 10 krów i domy w mieście budowali a teraz mają po 100 i do pierwszego nie starcza takie jest moje zdanie bez urazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Dokładnie - ciemnota powinna siedzieć w domu i na wybory powinny chodzić osoby tylko z zaliczonym egzaminem który by do nich uprawniał i sprawdzał podstawową wiedzę z zakresu polityki bo jeśli ktoś nie zna się na polityce, nie zna programów wyborczych ani nawet zasad głosowania to co szuka na wyborach? W chwili obecnej trzech lumpów spod sklepu ma więcej głosów niż jeden profesor więc nie ma co się dziwić poziomowi polityki skoro kandydaci wolą spełnić wymagania lumpów niż mądrych ludzi 

strony. Chyba JKM miał racje że ciemnota powinna siedzieć w domu.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

faktycznie krów nie hoduję, nie "chłopy" tylko producenci rolni ;)

Co do komuny zdania nie zmienię, kto dzisiaj buduje domy w miescie? Nie pracownik fabryki czy przeciętny rolnik. Dla mnie to tzw. szlachta zasciankowa (pseudobiznesmeni, biznesmeni), albo ludzie dorabiający się za granicami pięknej lecz chorej Polski.

Zostaje nam narazie skręcić jointa i wyluzowac, a rano wstawac i brac sie do roboty i olać tą cała polityke która nam nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

"chłopy","producenci rolni","farmery" jak zwał tak zwał ale każdy wie o co chodzi, no właśnie dzisiaj nie budują a za komuny w podlaskim i mazowieckim co drugi myślę że w większości województw tak było .Ja akurat mam opasy i tych pisiorów i pedalców to bym z stanowiskach obok byków pouczepiał niech zobaczą ile trzeba się napierd.lić żeby te z łaski 6.5 wziąść bo byczunio musi  dostać na początku pistoletem "a jemu to akurat najmniej chyba już różnicę robi" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z doniesień medialnych widać, że PSL ma więcej szczęścia niż rozumu.  Dzięki obecności na pierwszej stronie książeczki. Prawdopodobnie wygra wybory. Lub zbierze rekordową ilość głosów. Nie zwalajcie winy na społeczeństwo. W tv praktycznie nie informowano ludzi jak głosować. Co nie zdarzało się praktycznie przed innymi wyborami.  Przed innymi wyborami. W tv pokazywano karty. Co i jak zakreślać. Na karcie jakiego koloru są kandydaci do jakiej instytucji. MI nasuwa się jedna myśl. Wychodząc z badań społecznych, że wyborcy PO są bardziej wykształceni. A wyborcy PIS mniej. Czy nie było to celowe działanie? Oczywiście pisze to jako osoba przeciwna PIS. Ale czy PO nie było wygodne nie informować szczegółowo społeczeństwa jak głosować? Co jak podkreślam robiono zawsze przed innymi wyborami. Wygrał na tym PSL. Nie piszcie też o ciemnym narodzie wychwalając JKM. Żaden wykształcony i inteligentny człowiek na niego nie zagłosuje. On głosi populizm dla mas. Którego może i fajnie się słucha. Tylko, że sam JKM ani osoby z jego otoczenia nic dla polski nie zrobią. Znając życie sam JKM powiedział by po wyborach zapytany  co obiecał a co zrobił. Że skoro znaleźli się durnie, którzy mu uwierzyli i go wybrali. To w czym problem.

Podsumowując po 25 latach demokracji. Jesteśmy krajem, który nie umie zorganizować wyborów bez ośmieszania się. Wynik został wypaczony. Głosów nie ważnych jest cała masa. Między innymi przez książeczki. Jak nic na wybory powinni do nas przyjeżdżac obserwatorzy OBWE jak na białoruś czy do innych tego typu krajów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Wygrywają te partie co najwiecej obiecuja, a to tylko dlatego, że na nich głosują po prostu ludzie głupii i naiwni a takich jest wiecej niż ludzi mądrych. Bo kto mądry uwieży politykom którzy ciągle nawracja damy wam to damy wam tamto, a prawda jest taka że rząd nie ma swoich pieniedzy! Wiec w takim razie z czego maja nam dać? I wychodzi na to że jeżeli dadza kowalskiemu to w podatku zabiorą nowakowi i tak koło sie zamyka. Dla mnie PSL dla rolnictwa nie znaczy nic, bo nic nie staraja sie zmienic aby polskiemu rolnikowi żyło sie lepiej. Dla mnie sprawa jest prosta dopóki ci złodzieje bedą nami rządzic, lepiej nie bedzie. A co do tegorocznych wyborów to pasują tu słowa Stalina: Nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy. Cała demokracja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Zależy co znaczy dla ciebie słowo człowiek wykształcony. Absolwent jakiejs płatnej prywatnej uczelni w nie wiadomo jakim kierunku zwykle bezsensownym-tacy glosuja na PO i są bardzo proeuropejscy tylko zapytac ich np. na jakim kontynencie lezy Lichtenstein odpowiedzą ze np. w Afryce.

Czy może lepsi są inni wyborcy PO-lekarze, prawnicy, ludzie na prawde wykształceni tylko że całkowicie obojętni dla niższych warstw społecznych, wiadomo.

Nie wspominam już o słoikach i innych pseudo miastowych proeuropejskich wyborców platformy. JKM nie jest idealny, ale jak nie ma na kogo głosowac to głosuję na wariata, bo ta banda oklepanych sprzedawców Polski którzy zrobili z niej sobie wyprzedaż po promocyjnych cenach pod dyktando Un mi już obrzydłai. Już wolę kolesiostwo z PSL albo smolensk w wykonaniu PiS.

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Polityka to jedna wielka mafia i dlatego te partie maja duze poparcie a tym "normalnym" trudno sie wybic, skoro nie spelniaja oczekwian reszty i nie siedza cicho a chca cos zmienic uniemozliwiajac reszcie dalsze rozkradanie kraju.

Dla mnie JKM mówi nad wyraz inteligentnie i to właśnie inteligentni ludzie na niego głosują bo potrafią zrozumieć że bez zniesienia wiekszosci podatków nie ma szans na rozwój przedsiebiorstw. A pomyslcie ile lepiej by sie nam żyło gdybyśmy placili za rope nie 6 zł a 2,5 ? Bo tyle kosztuje litr ropy reszta to akcyza... Oczywiscie nie łatwo byłoby to wszystko pogodzic znależć na wszystko pieniadze i zmienic nasz kraj od razu ale nie amieniając nic i nadal glosujac na Pis czy PO to zmiany na pewno nie bedzie a juz na pewno nie na lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1025    56

tommy widać że bydła to ty nie chodujesz bo jak byś miał teraz sprzedać byka po 6,5 to napewno byś ruchowi narodowemu byś nie przyklaskiwał te częśći od roweru pierwsi byli za obaleniem uboju rytualnego i tak samo pisiory ,partie polityczne to wszystkie są k..wami ale psl chociaż trochę za rolnictwem ciągnie na tyle na ile mu unia pozwala i nienagadujcie się na komunę bo za komuny chłopy mieli po 10 krów i domy w mieście budowali a teraz mają po 100 i do pierwszego nie starcza takie jest moje zdanie bez urazy

 

Co takiego PSL "troche za rolnictwem ciągnie"? Co takiego zrobili, połowa z nich ma duże gospodarstwa to w poprzednich latach tyle ugrali co by im było wygodne, bo przecież głownie chodzi im o wlasne interesy, gdyby tak dbali o polskiego chłopa to spółki przez nich prowadzone nie okradły by ich na tyle mln, przez co wielu rolników wykonczyli.

Mówisz że za komuny było dobrze, tylko jakim kosztem? Mi tez ojciec opowiadał jak to było, najtansza gotowa kiełbasa w sklepie kosztowała mniej niż zywiec wieprzowy, przenice w GSie wymieniłeś na gotowa pasze i jeszcze Ci dopłacili, na pierwszy rzut oka RAJ....a teraz państwowy dług spłacamy my i spłacać będą nasze dzieci i wnuki i...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj