Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lemken Kompaktor K500 A, Opall Agri Saturn II (4m) czy Lemken Korund 450L - co wybrać do uprawy pod kukurydze?

21 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 10:19

Lemken Kompaktor K500 A, Opall Agri Saturn II (4m) czy Lemken Korund 450L - co wybrać do uprawy pod kukurydze?

Jak masz za 5 tyś, to nawet się nie zastanawija, tylko kupój, wóżem zawsze można dorobić za jakieś 3 tyś.

A czy  Lemken cięższy to lepszy to bym się zastanowił, ja mam Ostroja, 6 m to samo co Lemkel i często topi mi się, ale jak przekraczam 11 km, około 10 daje rady, jast za ciężki, często na opuszczonych kołach jadę, i nie ma różnicy czy na cieżkich czy lekkich. on ma za małą średnicę wałków zwłaszcza tylnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lemken Kompaktor K500 A, Opall Agri Saturn II (4m) czy Lemken Korund 450L - co wybrać do uprawy pod kukurydze? Dzisiaj, 19:51
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lemken Kompaktor K500 A, Opall Agri Saturn II (4m) czy Lemken Korund 450L - co wybrać do uprawy pod kukurydze? Dzisiaj, 19:51
  •  

#22 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 16:29

U mnie Strom też wpada w ziemie ale to tylko na wiosne ale na jesieni się topi? No chyba że w mokre wjeżdżasz ale agregaty na mokre warunki w ogóle się nie nadają. Tyle że co roku prawie mamy susze na jesieni..... mała średnica wałków to faktycznie mankament, bo popatrzeć z boku na agregat to do łożysk prawie zawsze w ziemi siedzi, ale cóż nikt nie wpadł na razie na pomysł żeby zrobić wałki wielkości np 550mm albo 600 i założyć porządne łożyska typu vaderstad (rolex np.) Niech agregat będzie tone cięższy i pare tys. droższy ale zapaść się nie zapadnie i uciągu potrzebowałby mniej ale to taka opinia tylko moja a w fabryce robią swoje (czyli jak najtaniej standardowo aby sprzedać)