gigany

chów perlic

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szydre    4

Ja gdy mam młode to od małego karmię na domowej paszy: zesrutownej pszenicy, kukurydzy, jęczmienia i trochę owsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Dzięki za odpowiedz ,też mam takie zboża i mogę ześrótować ,myślałem że trzeba dokupić paszy bo to moje pierwsze wylęgi perliczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Witaj,

Jeśli masz dostęp do prosa lub nasion traw to tez podawaj- wolą bardziej od zboża. Dla małych podajemy tez poszatkowane gotowane jaja na twardo, uwielbiają to i ciągle przychodzą pod dom i czekają.

Dodatkowymi smakołykami to wapno, gruby piasek lub pokruszona biała cegła(najlepiej stara wypłukana przez deszcz i rozbita młotkiem).

 

Cały podjazd oczyszczony z małych kamyczków :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dzisiaj wykluwają się pod perlicą w kurniku. Na razie są 2 na 17 jaj ale nie wiem co z tego wyjdzie bo jaja które podkładałem miały około 3tygodnie bo samiec zaginął.

Perlice wymagają więcej białka w pokarmie niż kurczęta więc samo zboże będzie zbyt ubogie. Najprościej kupić starter dla kurcząt i czasem podać gotowane jajko lub biały ser. Jak będą starsze i bogaty wybieg same zabdają łapiąc owady. W zeszłym roku w ten sposób odchowałem lęg perlic, foto w galeri. Po co bawic się w tłuczenie cegieł skoro 25kg kredy pastewnej kosztuje jakieś 15zł. U mnie perliczki, zielononóżki i pizmówki uwielbiają cukinie. Na podwórku mam wysypane 60t klińca więc gastrolitów im nie brakuje

Do wody dodaje zakwaszacz dla gołębi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekfarma    2

Dorobiłem się stadka perlików i mam problem jak odróżnić samiczkę od samca ,na dzisiaj jeden ptak największy to jest stary samiec ,reszta wielkość równa i już starej samiczki nie poznaję ,spisałem sobie i narysowałem na kartce odpowiedzi z internetu i ni jak ma się to do stada ,np. największy ptak to samiec jednak nie ma praktycznie czubka na głowie ,korale ma jednak największe ,znajomy chciał parkę aby mu przywieżć ale moje obserwacja na razie bezskuteczne ,może ktoś ma sposób aby w kilka minut wypatrzeć samca i samiczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szydre    4

Może poznasz po głósie. Posłuchaj wydawane odgłosy na yt. Ja swoje rozróznie po dzwonkach przy dziobie.  Może to zdjęcie Ci pomoże.Znalezione obrazy dla zapytania perliczki jak rozpoznać płeć

Edytowano przez Szydre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj