Skocz do zawartości

Zdjęcie

chów perlic

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Szydre

Szydre

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 10:35

chów perlic

Posiadam od niedawna 13 młodych ok miesięcznych perlic . Na dzień trzymam je w klatce na trawie a na wieczór łapie je i daje do klatki w oborze. Mam takie pytanie: jak przyzwyczaić je do chodzenia po podwórku ,które jest nieogrodzone żeby wracały na noc do domu? Czy one nauczą się chodzić z kurami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
chów perlic Dzisiaj, 11:44
  •  

#22 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 20:13

chów perlic

Pierwszy rok ma parkę perlic i co słyszałem od dawcy opanować małe nie  sposób ,uciekają chowają się i złapać nie sposób,niestety mnie kura uciekła z jaj i nie będę miał młodych a ile jajek znosi perliczka ,zaczęła nieść ok 10 kwietnie i niesie przeważnie co dziennie jajko ,sprzedałem, wydałem,do siebie ale ok 70 już zniosła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 06 lipiec 2016 - 06:50

chów perlic

Perlice to takie dzikie wariaty, trudno je oswoić. Moje wracają na noc do kurnika a z ogrodzenia nic sobie nie robią. Sa bardzo lotne. Sprubój jakoś je zaganiac tam gdzie mają spędzać noc, żeby nauczyły się tam wchodzić bo jak je wnosisz to raczej nie nauczą się. Musza poczuć sie bezpiecznie w miejscu gdzie spędzają noc.

Po co chcesz łapać perlice? Te ptaki nie lubią bliskich kontaktów z człowiekiem. Nie bardzo rozumiem jak kura uciekła z jaj? Kura czyli kwoka odkwoczyła się czy samica perlicy nie chce wysiadywać? Jedna z samic perlic wysiedziła jaja i teraz wodzi 8 piskląt. Ale jak już pisałem to straszne wariaty i panikary. Dużo łatwiej jest pod kwoką. Będą znosić jaja gdzieś do września, później pewnie co drugi dzień

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Szydre

Szydre

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 13:24

chów perlic

Jakoś się nauczyły  :D w ten sam dzień kiedy napisałem post wypuściłem je z klatki i zagoniłem do stajni. Bardzo łatwo je naganiać powiedziałbym że łatwiej niz kury lub kurczęta poniewaz tak nie rozbiegają się na boki tylko idą w zwartej grupie. Codziennie rano je wypuszczam z kurnika chodzą same i same wracają na noc. 2 razy zdarzyło się że zostały na noc u sąsiada ale na nastepny dzień po nie poszedłem i przygnałem. Ogólnie powiedziałbym że do tej pory się łatwiej chowa niż kury  :)