Skocz do zawartości

Zdjęcie

chów perlic

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gigany

gigany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 16 październik 2014 - 18:28

chów perlic

Witam

Czy ktoś z Was posiada perlice lub we coś na ich temat? Jeśli tak to prosiłbym o podzielenie się informacjami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
chów perlic Dzisiaj, 19:48
  •  

#2 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 16 październik 2014 - 18:46

chów perlic

My mamy 5 szt. i jak mieszkasz w gęstej zabudowie a sąsiedzi nie chowają nic to mogą cię "kląć" bo niekiedy potrafią się bardzo głośno zachowywać.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#3 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 16 październik 2014 - 21:48

chów perlic

Mam 7szt (5 samic i 2 samce) i prawie 50szt młodzieży. Jajka niosą od późnej wiosny do jesieni. Jajka wolę podsadzić pod kwokę bo jak masz kilka samic to przeważnie wszystkie niosą w jednym gnieździe (prawie zawsze gniazdo zakamuflowane w trawie) i nici z lęgów. Młode po wykluciu są bardzo małe (połowa pisklaka kurki) i długo rosną w porównaniu do kury (no chyba że brojlery). Perlice hoduję od dawna :) dożywały u mnie 15lat

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

GMO do oznaczenia zobacz »

•  

#4 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 16 październik 2014 - 22:17

chów perlic

Mieliśmy jakiś czas temu kilka sztuk tego ptactwa dla ozdoby, strasznie wrzeszczą zwłaszcza rano i czasem uciekają zwłaszcza wieczorem. Nie chce więcej wole kaczki takie duże podobne do krzyżówek.

#5 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 17 październik 2014 - 11:27

chów perlic

Mieliśmy jakiś czas temu kilka sztuk tego ptactwa dla ozdoby, strasznie wrzeszczą zwłaszcza rano i czasem uciekają zwłaszcza wieczorem. Nie chce więcej wole kaczki takie duże podobne do krzyżówek.

To kaczki staropolskie :)

#6 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 20 październik 2014 - 22:01

chów perlic

Perlice są ptakami najbardziej dzikimi ze wszystkich udomowionych. Doskonale żerują na polach, ugorach czy pastwiskach. Moje zawsze wracały na noc do kurnika. Potrzebują przestrzeni, dużego wybiegu. Jeżeli nie mają kopiowanych skrzydeł lub podciętych lotek to pokonają każdy płot. Są dosyć płochliwe. Ten ich głos czasem bywa niezbyt przyjemny ale zależy co kto lubi. Doskonale sprawdzają się jako alarm dla innych ptaków, są bardzo czujne i zawsze pierwsze wypatrzą drapieżnika. Wielokrotnie widziałem jak z dystansu okrzykiwały lisa który zrezygnowany odchodził. niestety są agresywne w stosunku do kur czy kaczek. Strasznie szybkie, żaden kogut nie ma szans w starciu z samcem perliczki(perlikiem?). 

Jaja niosą gdzieś od końca kwietnia do września. Jeżeli czyją się bezpiecznie to w kurniku ale bardziej wolą plener. Moje nigdy nie zasiadły na jajach, podobno zdarza się to rzadko a jeżeli już to w sierpniu. Jaja są smaczne i maja bardzo grubą skorupę.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 luty 2015 - 06:57

chów perlic U mnie dorosły samiec perlik, co dostałm, zabił największęgo koguta.

#8 Share maroon88

maroon88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 07 luty 2015 - 17:07

chów perlic

A w jaki sposób odróżnić samce od samic? Mam 4 sztuki i nie widzę żadnych różnic - a mam w tej chwili od nich 2 jajka na dzień

#9 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów

Napisany 07 luty 2015 - 20:38

chów perlic

podstawowa różnica jest taka że samica znosi jajka a samiec nosi jajka  :D

U mnie perliczki znosiły jaja co drugi dzień ale nigdy tak wcześnie. Sezon nieśności zaczynały pod koniec kwietnia i trwał do września. Jeżeli masz codziennie 2 jajka to obstawiam że masz 4 samice. Czy wszystkie ptaki wydaja takie same dźwięki?

odgłosy wydawane przez samca  

dźwięki w tle wydaje samica    

#10 Share maroon88

maroon88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 07 luty 2015 - 21:03

chów perlic

Nigdy nie miałem perliczek  - mam pierwszy raz - wykluły się w kwietniu 2014 i teraz zaczęły się niedawno nieść Widać pogoda w tym roku dobra to zaczęły się wcześnie nieść Co do dźwięków to ten samic słyszałem na pewno a ten perlika to nie jestem pewny A poza dźwiękami jest jakiś inny pewny sposób przy dokładnych oględzinach aby stwierdzić płeć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2015 - 10:23

chów perlic Proszę o fotkę. Samiec ma duże wykręcone dzwonki, samica mniejsze spłaszczone. Hełm kostny samca jest większy pionowy prawie, samicy mniejszy pochylony ku tyłowi.

#12 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów

Napisany 08 luty 2015 - 11:08

chów perlic

Nie zawsze można rozpoznać po dzwonkach i hełmie. Często zdarzają się samce o małych dzwonkach i na odwrót samice o dużych. Podobno jest to bardzo częste u mięsnych typów.

Najpewniejszy jest głos i zachowanie

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2015 - 15:57

chów perlic No wlaśnie ja rozpoznaje tylko po wyglądzie. Mam 1 samice mięsna ma duże dzwonki ale helm ją zdradził. Obecnie szuka miejsca do niesienia.

#14 Share Kacpeeer01

Kacpeeer01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 luty 2016 - 18:38

chów perlic

ja hoduje 2 samice

#15 Share maniek14

maniek14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 luty 2016 - 19:13

chów perlic

Ja kiedyś miałem 2 samice i 2 samce. Prawie zawsze chodziły sie nieść w krzaki, ale coś zjadało. Pewnego razu perliczka wylęgła 16 sztuk w krzakach u sąsiada, to nam powiedział to po cimku je poszliśmy i połapaliśmy

#16 Share Kacpeeer01

Kacpeeer01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 luty 2016 - 22:02

chów perlic

u mnie uciekają na dach stodoły

#17 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 15:32

chów perlic

Może głupie pytanie ale zapytam ,mamy kilka rodzai kur większość z tych mniejszych czubiatek i innych i parkę perlic jakie jajka niosą perlice od razu da się je odróżnić od kur ,od kilku dni pierwszy raz zobaczyłem w kurniku małe jajka jeden koniec zaczyna się z czubka ostrego drugi szeroki normalny i kolor brązowy resztę jajek mam biały kolor już myślałem że to perlicy ale sąsiad powiedział że kiedyś miał perlice i to nie od nich ,ktoś jednak pisał że zaczynają nieść koniec kwietnia a te pierwsze mogło być z ok 14 kwietnia ot problem :D

#18 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 17:49

chów perlic

JA zaczynam dopiero chów perlic na razie 2+1 i są już trzy jaja i tak jak piszesz z jednej strony jajko jest spiczaste , a drugiej normalne jak kury. ;)

Edytowany przez jacek3773, 24 kwiecień 2016 - 21:33.

#19 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 18:24

chów perlic

Tak oglądałem jajka na OLX jak sprzedają ludzie i mają zdjęcia jajek i co zdjęcie to inne ,mam ich 6 wszystkie równe szpiczaste brązowe a czy dopiero zaczęła nieść jakaś kurka czy perlicze nie wiem ,jeszcze zapytam szfagra ma perliczki kilka lat ,a twe jaki kolor mają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share annasprobio

annasprobio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 11:52

chów perlic

PBM – Probio Minerał jest naturalnym, ekologicznym produktem w postaci pudru. Jest biologicznym antidotum  potęgując kolonizację szczepów probiotycznych, które wypierają florę patogenna (pleśnie i grzyby) oraz likwidują toksyny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie. Sprawia, że pożyteczne  mikroorganizmy mogą się rozwijać tworząc tym samym przestrzeń życiową dla całego ekosystemu. Posiada najwyższy wskaźnik probiotyczny. Produkcja zwierzęca – dodatek do pasz, procedura do higienizacji zwierząt oraz urządzeń do karmienia. Produkt w 100% ekologiczny. Cena hurtowa netto wynosi 70 zł za kg. Więcej informacji pod numerem telefonu 502 591 511. Strona internetowa http://annasprobio.wix.com/sprobio