Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzdęciacięląt

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarekAgroFoto

MarekAgroFoto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 październik 2014 - 17:53

Wzdęciacięląt

Witam zakupiłem dwa tygodnie temu cielęta(rasa simentaler ) i po tygodniu zaczeło je gurować dwie sztuki(czyli miały wzdęcia ) a z dniem dzisiejszym guruje 5 sztuk( wszystkich jest 15.)Śruta jaką zrobiłem składała sie z śruty sojowej ,kukurydza,owsa,otrąb pszennych,drożdży dla bydła,małą ilość jęczmienia, Od tygodnia podaję im różne preparaty które poleca mi weterynaż ale to wcale nie pomaga i teraz zwracam się z prośbą do was co mam zrobić żeby sie tgo pozbyć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzdęciacięląt Dzisiaj, 21:29
  •  

#2 Share AniaP

AniaP

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 październik 2014 - 18:48

Wzdęciacięląt Przyczyna moga byc pasozyty jelitowe,i moga powodowac wzdecia u cielat.Musisz odrobaczywic stado.Od tego zacznij,bo to moze byc powod zaistnialej sytuacji.

#3 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 15 październik 2014 - 19:01

Wzdęciacięląt

moze byc też stęchnięta słoma czy też siano. Powąchaj jak to smakuje.  U mnie jednego złapała od siana. 

#4 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 15 październik 2014 - 19:11

Wzdęciacięląt

W jakim wieku sa cieleta? moze za duzo im dajesz sruty.  Dajesz ja na sucho,czy na mokro? Nie jestem specjalista w zywieniu bydla, w kazdym razie wydaje mi sie malym cielakom nie powinno sie dawac drozdzy i sruty sojowej. Jak sie myle, to niech ktos bardziej doswiadczony mnie poprawi :rolleyes:

#5 Share AniaP

AniaP

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 październik 2014 - 19:27

Wzdęciacięląt Wwzystko zalezy wlasnie od wieku cielat.Do drugiego miesiaca jak juz zaczyna sobie przezuwac,podac lepiej w skarmianiu,dobre sianko pelne ziarno np.owies,kukurydza pasza do cielat w postaci granulatu.Bo w tym wieku beda trawic w calosci,a pozniej juz sama obserwacja w kale jak pojawiaja sie niestrawione ziarna to trzeba grubo srutowac,gniesc.Sruta sojowa dodatek to nie wiecej niz 10-20% .

#6 Share MarekAgroFoto

MarekAgroFoto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 październik 2014 - 08:30

Wzdęciacięląt cieleta maja 3 msc ,srute maja caly czas w korycie (na sucho)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share pawelmakowski997

pawelmakowski997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 16 październik 2014 - 11:18

Wzdęciacięląt Ja mialej angusa I ciagle miala wzdecia po pojdniu mlekiem zawsze musialem dodawac proszek od weterynarz to lekko ustepowalo wraz z zakonczeniem pojenia skonczyl sie problem z wzdecia mi

#8 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 16 październik 2014 - 19:27

Wzdęciacięląt

Moze sproboj im dawac srute na mokro, ja moim od ok 2mca  tak daje i dostaja tyle,zeby na raz zjadly, najpierw zaczynam od dwuch-trzech garsci mokrej sruty i co kilka dni im po troszku zwiekszam

Edytowany przez oktawia1988, 16 październik 2014 - 19:32.

#9 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 16 październik 2014 - 19:36

Wzdęciacięląt A może dać coli popić i się im beknie i się odpowietrzą.

#10 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 16 październik 2014 - 20:15

Wzdęciacięląt

A co dajesz im do picia?Zakupione cielaki zawsze trzeba pomału przyzwyczajać do nowej paszy i do wody. Muszą wytworzyć nową florę bakteryjną w żołądkach przystosowaną do trawienia nowych pokarmów i wody.Dlatego radziłabym mimo wszystko nie żałować kasy i zakupić paszę granulowaną z dobrej firmy i podawać w małych iloscizch stopniowo zwiekszjac aż się przyzwyczają i dopiero potem do niej domieszać swoją paszę,ale też od małych ilości zaczynając. Cały czas dostęp do wody nieograniczony i podajemy bdb jakości siano.Koniecznie napisz czy poisz je mlekem czy już nie. Ostatnia przyczyna to zabyrzenia w pracy wątroby ale na to podaje się zastrzyk, nazwy nie pamiętam a świetnie reguluje jej pracę i wzdęcia mijają.Nie jest to buscopan.A pamiętasz co dawał weterynarz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MarekAgroFoto

MarekAgroFoto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 październik 2014 - 18:57

Wzdęciacięląt

Już po problemie .Zakupiłem pełnoporcjową śrutę i mieszałem z moją i wzdęcia ustały.Dzięki za pomoc JPH2