Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupno beczkowozu- porady

179 odpowiedzi na ten temat

#21 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 04 grudzień 2008 - 19:41

kupno beczkowozu- porady Beczka do trzech minut i jest pełna, zalezy jeszcze pod jakim cisnieniem (na jakich obrotach ciągnika) ciągniesz gnojowice. Szczeze to polecam za wczasu kupic dodatkowy zawor do beczki, tak zeby do tego tylnego wyjscia zawsze była podłączona koncówka rozlewająca, a dodatkowy zawor zamontowac z boku beczki i do niego podłączac wąz. Bo jezeli bedziesz miał tylko jeden zawor to podłączając wąż i koncowke naprzemian do tego z tyłu (raz do ssania, a raz do rozlewania) to zawsze bedziesz musiał w gnojowicy się grzebac, a tak bedzie czysta robota ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupno beczkowozu- porady Dzisiaj, 23:41
  •  

#22 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 19:24

kupno beczkowozu- porady W Pomocie masz te zawory w standardzie 2 z przodu po bokach i 2 z tyłu.
Ursus & JD Rulezzzz

#23 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 20 grudzień 2008 - 18:36

kupno beczkowozu- porady Tak, tak w pomocie są te zawory w standardzie (tylko ze to nie są króćce do podłączania weza lub rozlewacza, tylko miejsca do przykrecenia tych elementow) od kilku miesiecy dopiero. A Joskin ma to juz od kiedy tylko pamietam, dwa z tyłu jeden z prawej i jeden z lewej, aha i taki dodatkowy zawor, chyba włoski o ile sie teraz nie myle, to kosztuje około 1200zł Brutto.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 12:41

kupno beczkowozu- porady Witam
Bedę potrzebował Woz asenizacyjny pod U-C360 jak najlepiej aby był nowy i za rozsądna cene
pozdrawiam

#25 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 13:08

kupno beczkowozu- porady na taką ilość to nie wiem czy się opłaca jakikolwiek nowy kupować chyba że na PROW lub inne dofinansowania, a jak już to joskin modulo 2 2500ME tylko ceny nie znam

#26 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 08 wrzesień 2010 - 14:03

kupno beczkowozu- porady no 2500 to by był najlepszy, 25kursów w roku. Nie za mało, nie za dużo jak na taką pojemność :D

#27 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 wrzesień 2010 - 17:57

kupno beczkowozu- porady Kolego 2500l do ciągnika 60 km  no sorry ale mały   różnica w cenie jest nie duża a jak jest wiekszy to nie zaszkodzi 

http://motoallegro.p...1210447756.html

http://otomoto.pl/po...7-6-A15520.html

http://otomoto.pl/po...7-6-A16006.html

http://otomoto.pl/me...-40-A15523.html

http://motoallegro.p...1215077231.html

http://otomoto.pl/wo...07-3-A3212.html

http://otomoto.pl/wo...07-2-A3213.html

I zobacz sobie na dwa ostatnie linki jaka śmieszna różnica jest między 2500l a 4000l  a masz bekę większą 60 spokojnie uciągnie tą 4tyś l

Wiem ,że masz mało do wywozu ale róznica 2 tyś na beczce prawie dwa razy większej to nie dużo. a zawsze beka większa i w razie powiększenia będzie jak znalazł 

Edytowany przez andrzej2110, 30 grudzień 2010 - 22:44.
post pod postem

#28 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 18:08

kupno beczkowozu- porady Panowie-co w z tym że C-360 uciągnie 4 tys litrów-znacie warunki terenowe @janczara ?-u mnie w pewnych miejscach ponad 80 koni ma naprawdę co robić w takiej beczce (włączone napędy i blokada :D ).Po ściernisku to każdy mądry-ale trzeba czasem po oranym albo tak jak u mnie po torfach.

#29 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 18:18

kupno beczkowozu- porady takze myslalem o 4tys litrow w tamtym roku taką ciągałem i 60 spokojnie dawala rade nawet po oranym (moze nie tak spokojnie :D) ale ja głownie 2razy do roku wązę wiec zazwyczaj jeżdze albo po ścierniku albo po poplonie :D

#30 Share c4011ursus

c4011ursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 19:37

kupno beczkowozu- porady Według mnie optymalny do c360 jest 4000l. Ja miałem przyjemność ciągać c360 beczkę 5500l :D , ale tylko po trawie :D , szła całkiem dobrze tylko na polnych drogach 5 biegiem miała za ciężko bo to 6,5t. Ja myślę, że bardzo dużo zależy od tylnych kół beczki. W tamtej koła były wielkości tylnych c360 tylko szersze i balonowe, więc po oranym też by poszła. Jeśli masz trudne warunki na polu to staraj się wybrać beczkę z dużymi kołami. A jak jest już tak źle to można mniej napełniać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 19:59

kupno beczkowozu- porady Wszystko prawda-tyle że w nowej beczce za takie kółka można (o ile są dostępne) zapłacić ładnych parę tysięcy-dalej-jeżeli masz gardziel o średnicy 15 czy 16 cm (jak w Joskinie) a nie 10 czy 11 (jak w polskich) to trzeba liczyć się z tym że aby zachować dawkę trzeba pojeździć szybciej-a wtedy C-360 zdechnie....(ewentualnie wymienić końcówkę rozbryzgową na taką o mniejszej średnicy)

#32 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 20:12

kupno beczkowozu- porady Ja ciągam 60 Meprozeta 4300L, i wam powiem na krótkie trasy jest dobre rozwiązanie, ale jak ja jadę 10km do oczyszczalni to mocno buja ciągnikiem jak się jedzie z pełną, czasem na pole wywozimy hmm w tym roku to jest kaplica, nieraz daje radę a nieraz trzeba było jechać wyciągać.

#33 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 23 wrzesień 2010 - 19:04

kupno beczkowozu- porady Dziś przypadkiem zobaczyłem beczkowóz na allegro. Jest to beczkowóz zagraniczny. Beczka ocynk, koła balonowe duze, pompa twierdzi że jak nowa zobaczymy na miejscu, brak węży wąż jak sie patrzyłem to ok 60zł/mb, brak wylewki mówi że stara może dołozyc jakaś, i brak przekażnika. Pojemność to 4 tys.l i cena to 4,500zł. Warto kupić? podajcie ile kosztuje przekaznik do tego i wylewka?
Case <3

#34 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 19:44

kupno beczkowozu- porady walek zalezy jaki potrzeba pare setek.wylewke sam zrobisz,
najwazniejszy jest stan techniczny beczki-moja jak zassalo to za sam zbiornik dalem wiecej niz za cala,ale teraz blacha 1 cm,najlepiej wejsc do srodka i dokladnie obejrzec a potem napompowac , cofnac i zobaczy czy sie nie odkrztalca.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#35 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 27 wrzesień 2010 - 19:34

kupno beczkowozu- porady ile lat ma?
jak poma jak nowa, to była wymieniana? :D

#36 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 20:03

kupno beczkowozu- porady Prawda to ,że nowa beczka może się zassać tzn.wklęsnąć ? słyszałem takie opinie szczerze mówiąc nie bardzo wierzę.

#37 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 16:38

kupno beczkowozu- porady Tak beczkowóz nie wiem z którego roku jest. Stan ze zdjęć idealny. Miałem tydzien temu w niedziele jechać obejżeć lecz sprzedającego nie było w domu. Jutro dzwonię i jak nie sprzedał to jadę w sobotę. Przekaźnik jak wtedy dzwoniliśmy i się znalazł i węże też, wiec jest możliwość testu. Węże są 160 lecz zrobię redukcję na 110 bo kto będzię dźwigał taki ciężki wąż. Wylewka jakaś stara jest wiec jak bedzię coś brakować to sie dorobi. Sasiad mówi że jak pompa dobra to jak sie złapie ręka za wałem od papa i ruszy nic to powino słychać jak spadają łopatki,a jeśli tak nie jest to się trzeba ciągnikiem ruszyć Wom i wtedy spróbować ręką. Czy to prawda???
Jutro jedziemy na oględziny :)

Beczkowóz kupiony, juz niedługo będą fotki :)
Case <3

#38 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 03 październik 2010 - 11:44

kupno beczkowozu- porady ile płaci się za beczkę używaną? znjaomy kupił i mówi że średnia cena to 2 zł za litr, prawda to ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#39 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów

Napisany 03 październik 2010 - 16:18

kupno beczkowozu- porady Tego nie wiem :D Ja dałem 4ty. za 4 tys. litrów kilka rzeczy do poprawek ;[
Case <3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 07 luty 2012 - 17:24

kupno beczkowozu- porady już parę razy to pisałem ale napisze jeszcze raz... polecam joskina modulo 2